Batarya değişimi, cihazın pil ömrünü artırmaya yarayan bir işlemdir. batarya değişimi ne kadar sürer sorusunun cevabı ise firmanın yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Batarya Değişimi Nedir?

Kullanıcıların cihazının artık ömrünün tamamlanmasına geldiği zaman, şarjı da çok hızlı bitmeye başlar. Bu durum, batarya sorunundan kaynaklanır. Eski model cihaz ya da uzun süreli kullanılan cihazdan dolayı batarya değişimi gerekebilir. Ayrıca kalitesiz bataryalar da düşük ömürlü, sağlıksız ve riskli olduğu için değiştirilmelidir. Bu bataryaların yerine orijinal ya da A kalite batarya takılarak bataryanın ömrünün uzaması sağlanır.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Batarya Değişimi Kaç Günde Tamamlanır?

Batarya Değişimi Kaç Günde Tamamlanır?

Batarya değişimi günlerce süren bir işlem değildir. Yalnızca kargo ile gerçekleştirilen işlemlerde birkaç gün sürer ve bu süre de genellikle 3 iş günüdür. Telefonculara veya diğer gerekli yerlere gidilerek gerçekleştirilen batarya değişimi süresi genellikle birkaç saattir. Yani uzun bir işlem değildir; ancak firmanın yoğunluğuna bağlı olarak batarya değişim işlemleri daha uzun ya da daha kısa olabilir. Genel olarak 45 dakika ile 1,5 saat arasında bu işlem biter ve gerekli olan kontrollerin ardından cihazda herhangi bir sorun bulunmuyorsa müşteriye teslim edilir.

iphone batarya değişimi ne kadar sürer sorusunun cevabı ise firmanın yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir; ancak ortalama olarak genellikle 1 saat içerisinde halledilir. Ardından tüm kontroller yapılır ve cihaz sorunsuz bir şekilde çalışır vaziyette ise müşteriye teslimi yapılır.    iPhone batarya değişimini kargo yolu ile yapmak isteyen müşteriler için verilen süre ise genellikle 3 iş günüdür. Bu 3 iş günü içerisinde batarya değişimi gerçekleştirilir ve ürün de müşteriye teslim edilir.

Samsung cihazının batarya değişim süresi de yine firmanın yoğunluğuna bağlı bir durumdur. Genellikle ortalama olarak 45 dakika içerisinde işlem gerçekleştirilir, gerekli kontroller yapılır ve cihazın sorunsuz bir şekilde çalışır vaziyette olması durumunda müşteriye teslimi gerçekleştirilir. Samsung batarya değişimini kargo yolu ile gerçekleştirmek isteyen müşteriler için verilen süre genellikle yine 3 iş günüdür. Batarya pi değişiminde hiçbir şekilde kullanıcılıların bilgileri cihazından silinmez ve batarya ömrü, ilk günkü performansı ile geri döner. samsung batarya değişimi ne kadar sürer sorusunun cevabı ortalama 45 dakikadır.

Akıllı telefonun hafızası dolduğunda ne yapmalıyım? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
Teknikmi.com Güvenilir Mi?
Sonraki yazı
Huawei Güç Tuşu Çalışmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı