Kullanıcılar Oppo ax7 wifi az çekiyor gibi sıklıkla Oppo Wi-Fi bağlantı sorunu yaşayabiliyor ve bu durumdan dolayı da zor durumda kalabiliyorlar. Ancak bu problem yalnızca Oppo ile alakalı değildir. Hemen hemen tüm akıllı telefonlar da Wi-Fi bağlantı sorunu yaşanabilir.

Oppo WiFi Bağlantı Sorunu

Oppo Wi-Fi bağlantı sorunu, Oppo A5s Wi-Fi sorunu olarak da bilinir. Bu sorun, bu tip akıllı cihazlarda oldukça yaygındır. Oppo Wi-Fi sorunu, marka, model ve kullanıcı gibi birçok farklı sebepten ötürü kaynaklanabilir. Bu noktada sorunun kaynağının bulunması oldukça önemlidir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Tamirci Mi firması ile Oppo ve diğer tüm marka telefonlarda meydana gelen Wi-Fi bağlantı sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Oppo Wi-Fi sorunu, Oppo ax7 wifi 5GHZ ile bağlantılı olma durumundan kaynaklanabilir. Çünkü 5GHZ Wi-Fi bağlantısı kurmak, bağlantı sorunu yaşanmasına veya bağlantının güçlü olmamasına neden olabilir. 5GHZ Wi-Fi bağlantısı kurmak, pek tavsiye edilmiyor.

OPPO Wifi Bağlantı Problemleri Nasıl Çözülür?

OPPO Wifi Bağlantı Problemleri Nasıl Çözülür?

Oppo Wi-Fi bağlantı problemleri, birçok farklı neden meydana gelebildiği gibi, yine birçok farklı şekilde çözülebilir. Wi-Fi bağlantı sorunu yaşayan Oppo kullanıcısı, cihazını kapatıp açmayı deneyebilir. Aynı zamanda modemi de açıp kapatmasında fayda vardır. Telefonunu ve modemini kapatan kullanıcı, tekrar açmadan önce bir süre beklemelidir. Bekledikten sonra ikisini de açarak sorunu ortadan kaldırabilir.

Bazı durumlarda Oppo Wi-Fi bağlantı sorunu, telefonun Wi-Fi ayarlarının bozulmasından dolayı da yaşanabilir. Bu sorunun çözümü için ise kullanıcının telefonunun Wi-Fi bağlantı aylarını temizlemesi gerekir. Bu işlem de telefonun ayarlar kısmında bulunan ‘‘Wi-Fi Ayarları’’ sekmesinden gerçekleştirilir.

Kullanıcılar bazen arama özelliğini etkinleştirmedikleri için de bağlantı sorunu yaşayabiliyor. Bu kişiler, Oppo a5 wifi calling yani Wi-Fi arama özelliğini etkinleştirmek için şu adımları izlemelidir:

  • Telefonunuzun ayarlar kısmına girin.
  • SIM kart ve mobil veri, yazan yeri bulun ve açın.
  • Sim Bilgileri ve Ayarları, yazan yere dokunun.
  • ‘‘Wi-Fi Arama’’ yazan kısmı seçin ve ardından da Wi-Fi Araması’nı açın.
  • Ekranda karşınıza ‘‘Wi-Fi Arama Tercihleri’’ yazısı çıkacak. Ona dokunun ve ‘‘Wi-Fi Arama Tercih Edildi’’ seçeneğini seçin.

Tüm bunlara rağmen oppo ax7 wifi sorunu geçmiyorsa bir uzmana gitmeniz gerekir.

Ayrıca Oppo A72 Parmak İzi Okumuyor detaylarını inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
Oppo A72 Parmak İzi Okumuyor
Sonraki yazı
Samsung Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor Sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı