Telefon kullanıcıları günlük hayatta sıklıkla bir Wİ-Fİ bağlantısına ihtiyaç duyar. Ancak bazen telefona wifi bağlanmama sorunları ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorun, aslında bir hayli fazla kişinin başına geliyor. Andorid kullanıcıları da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları da bu sorun ile karşılaşabiliyor. Bu sorunun kaynağı, kişilerin kullanmakta olduğu android ya da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlardır. Yani telefona Wi-Fi bağlanmama sorunları, kişilerin kullandığı akıllı telefonlardan kaynaklanan durumlardır. Ancak çözümü olmayan sorunlar değildir.

8 farklı yöntem ile telefon Wi-Fi bağlanmama sorunlarını ortadan kalkabilir ve çözüme kavuşabilir. Kullanıcıların uygulaması gereken o 8 yöntem ise şu şekildedir:

  1. Akıllı telefonunuzun Wi-Fi özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bu özelliğiniz kapalı kalmış veya açmayı unutmuş olabilirsiniz.
  2. Bulunduğunuz yerin kablosuz ağ kapsamında olup olmadığını kontrol edin. Çünkü kablosuz ağ kapsamı dışında bulunuyor iseniz ağa bağlanamazsınız. Modem veya ağ kaynağı, akıllı telefonunuzdan bir hayli uzakta ise ağa bağlanabilme durumunuz zorlaşabilir. Bu yüzden yakınlaşmayı deneyin ya da Wi-Fi sinyal güçlendirici kullanın.
  3. Telefonunuzu kapatıp aç yapabilirsiniz. Yani yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca modemi de yeniden başlatmanız da çözüm yöntemlerinden biridir. Bu durum işe yaramaz ise önbelleğiniz dolu olabilir.
  4. Bağlanma sorunu yaşadığınız ağa tekrar bağlanın. Bunu yapabilmek için de önce ‘‘ağı unut’’ demelisiniz.
  5. İşletim sisteminizi kontrol edin. Eğer güncel değilse güncelleyin.
  6. Konum servisleri, Wi-Fi ağına bir yoğunluk bindirebileceği için bu servisleri kapatmanız gerekebilir. Konum servislerini kapattığınız takdirde bağlanmama sorunu çözülürse sorun buymuş, demektir. Çözülmezse sorun başka bir şeydedir.
  7. Ayarlardan veya Wi-Fi bağlantısı üzerinden ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin. Bu işlemi yapacak olan kişiler eğer sıfırlayacakları ağların şifrelerini bilmiyorsa öncelikle o şifreleri öğrenmeli ve not etmelidir. Ardından da ağı sıfırlayabilirler.
  8. Eğer yukarıdaki tüm yöntemleri eksiksiz bir şekilde denediyseniz ve yine de hiçbir şekilde çözüme ulaşamadıysanız mutlaka bir teknik servise gitmelisiniz. Çünkü bu adımlar da işe yaramadıysa artık sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor. Bir uzmanın bu işe bakması ve sorunu bulup çözüme kavuşturması gerekir.

Wifi Bağlanma Sorunları

Wifi Bağlanma Sorunları

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Telefonlarına wifi bağlanma sorunu yaşayan kişiler, sorunun kaynağını kendi kendilerine tespit edebilirse izleyeceği yollar bellidir. Örneğin sorunun konum servislerinden kaynaklandığını anlarsa kapatarak bu durumu çözebilir. Ancak sorunun ne olduğunu bir türlü bulamıyor ise yukarıda belirtilen 8 adımı izlemesinde fayda vardır. Zaten 8. adım, teknik servise yönlendirmedir. İlk 7 adım işe yaramazsa artık kişinin yapabileceği bir şey yoktur. Bundan sonrasına bir uzman bakarak telefona wifi bağlanma sorununu çözmeye çalışır.

İphone Şarj Olmuyorsa Ne Yapılmalıdır? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
İPhone Şarj Olmuyorsa Ne Yapılmalıdır?
Sonraki yazı
Akıllı Telefonun Hafızası Dolduğunda Ne Yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı