Cep telefonu televizyona bağlama işlemi televizyonun smart TV olup olmamasına göre değişiklik gösterir. Cep telefonu televizyona bağlama işlemi smart TVlerde kablosuz olarak yapılabilirken smart olmayan televizyonlarda bu işlem kablo aracılığı ile yapılabilir. IOS ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda televizyon bağlantısı gerçekleştirmek için gerekli olan uygulamalar farklılık gösterir. Kablosuz şekilde iki cihaz arasında bağlantı sağlayabilmek için internet gereklidir. Telefonun televizyona bağlanması ile beraber fotoğraf veya video yansıtma, dizi ya da film izleme gibi işlemler yapılabilir.

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?
Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Cep Telefonu Televizyona Bağlama İşlemi Smart TVlerde Nasıldır?

Akıllı televizyonlarda telefonu televizyona bağlamak için cep telefonunun ve televizyonun aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gereklidir. Ardından telefonun işletim sistemine ve modeline bağlı olarak ek uygulamalardan ya da telefonun bünyesinde bulunan uygulamalardan yardım alarak televizyona bağlama işlemi gerçekleştirilebilir. Smart TVlere telefonu bağlamak için kablo kullanılmasına gerek yoktur.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Cep Telefonu Televizyona Bağlama İşlemi Android Cihazlarda Nasıl Yapılır?

Android cihazları televizyona bağlamak için Miracast veya DLNA teknolojisinden yararlanılabilir. Miracast teknolojisi ile bağlama işleminin yapılabilmesi için hem cep telefonunda hem de televizyonda bu özelliğin açılabiliyor olması gereklidir. LG, Samsung, HTC, Lenovo, Huawei, Asus, Sony ve benzeri cihazlarda bu yöntem ile cep telefonunu televizyona bağlama işleminin yapılabilmesi mümkündür.

Çözüm aradığınız sorunların cevapları sizleri bekliyor! Yazılarımızdan inceleyebilirsiniz:

IOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlar Televizyona Nasıl Bağlanır?

IOS cihazları televizyona bağlamak için cihaza uygulama indirilmesi gereklidir. Kablosuz şekilde uygulama yüklemeden cihazı televizyona bağlamak Apple TV kullanılmadığı sürece mümkün değildir. ArkMC, DLNA, UpnP gibi uygulamalar aracılığı ile IOS cihazı televizyona bağlamak mümkündür. HD TV, PC ve konsollara cihazı kablosuz şekilde bağlamayı sağlayan bir uygulamadır. Cep telefonu televizyona bağlama işlemi için App Store üzerinden bu uygulamalar indirilebilir.

Samsung Cihazlar Smart TVlere Nasıl Bağlanır?

Samsung telefonların akıllı televizyonlara bağlanması için Samsung cihazlarda bulunan Ashare uygulamasından yararlanılmalıdır. Bu uygulama ile telefondan televizyona video, fotoğraf gibi görüntü aktarımları yapılabilir. Aktarımı gerçekleştirmek için cihazdan Allshare uygulamasının açılması ve sonrasında aktarılmak istenen içeriğin işaretlenmesi yeterlidir.

Cep Telefonu Smart Olmayan Televizyona Nasıl Bağlanır?

Akıllı TV özelliği bulunmayan televizyona cep telefonunu bağlamak için uygulanabilecek yöntemler, telefonun işletim sistemine göre farklılık gösterir. IOS işletim sistemine sahip bir cihaz var ise; Apple TV’ye sahip olanlar AirPlay yansıtma özelliği ile kolaylıkla cep telefonlarını televizyonlarına bağlayarak ekrana görüntü yansıtabilirler. Android işletim sistemine sahip cihazı olanlar ise; Google Chromecast ile cep telefonu televizyona bağlama işlemini yapabilirler. Google Chromecast cihazını HDMI port ile televizyona taktıktan sonra istenen herhangi bir ekranın televizyon ekranına yansıtılması mümkündür. Ayrıca televizyonun desteklediği modele göre SlimPort HDMI dönüştürücü veya MHL isimli kablolar ile de smart özelliği bulunmayan televizyonlara telefonu bağlamak mümkündür.

Tüm marka ve modeldeki cihazlarınızda yaşadığınız sorunlarda TeknikMi adresine başvurabilirsiniz.

Önceki yazı
Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması – Kararmanın Kesin Çözümü
Sonraki yazı
iPhone 7 Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı