Bu blog içeriğimiz de android 12 alacak telefonlar hakkında bilgiler verdik. Eğer siz de telefonunuzun android sürümünü yükseltmek istiyorsanız ve telefonunuzun uyumlu olup olmadığını merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre.

Android 12 Alacak Telefonlar Nelerdir?

Google 2021 yılındaki etkinlikte tanıtılan Android 12 güncellemesi için hazırlıklar devam ediyor. Android güncellemesi alacak telefonlar listede belirtilmiş durumda. Güncelleme işlemleri sadece bu listede yer alan telefonlar ile sınırlı kalmayacağı belirtiliyor.

Geçen ay Android 13 tanıtılan akıllı telefon üreticileri güncelleme çalışmalarını hız verdi. Mevcut durumda beta sürecinde yer alan yeni sürüm, yakın bir zamanda kararlı bir yapı ile kullanıcıların karşısına çıkacak.  Bunun yanı sıra mevcut sürümlerin dağıtımı da hali hazırda sürüyor.

Android 12 Güncellemesi

Android güncellemesinde açıklama yapan ilk marka OPPO, haziran ayında 12 tabanlı ColorOS 12 güncellemesini alacak olan telefonları basına duyurdu. Söz konusu plan şimdilik kısıtlı bölgelerde geçerli olacak. İlerleyen süreçlerde ise diğer pazarlara da geleceği belirtildi.

Haziran ayında başlanan ve ikinci çeyreğin bitmesi anlamına gelen güncelleme 2.çeyrekte güncelleme alması beklenen, fakat henüz güncelleme almayan telefonlar mevcut. Oppo marka telefonların kuyrukta beklediği birkaç telefon bulunuyor.

Android 12 Alacak Telefonlar
Android 12 Alacak Telefonlar

Etkinliklerde tanıtılan Android 12 sürüm ile üretici firmaların hazırları bütün hızıyla devam ediyor. Güncelleme alması beklenen telefonlardan bir tanesi olan Huawei cihazlar da güncelleme alması beklenmiyor. Önceki anlaşmalardan ortaya çıkan bazı modellere güncelleme olabileceği ihtimali yüksek. Dolayısı ile Huawei modellerin Android 12 sürümünü kullanıp kullanmayacağı belirsiz gözüküyor. Mevcut konumda Harmony OS işletim sistemini kullanan şirket, kullanıcılarını farklı işletim sistemine yöneltebilir.

Android 12 Alacak Markalar

Android 12 güncellemesi alacak marka ve modellerin listede sınırlı sayıda belirtilmesi, ilerleyen zamanlarda ise güncelleme alacak marka ve modellerin genişleyeceği belirtiliyor. Sizlerde listeden cihazınızı kontrol ederek güncelleme konusunda bilgi edinebilirsiniz.  Android 12 güncellemesi alabilecek telefon markaları şu şekilde sıralanabilir.

WhatsApp Destek Hattı

Listede yer alan markaların bazı modellerinde güncelleme yapılır. Güncelleme işlemleri yapılarak Android 12 sürüm kullanılmaya başlanır.

Android 12 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yayınlanmış olan listeden Android 12 güncellemesi alacak marka ve modeller göz önünde bulundurularak güncelleme yapılabilir. Aşağıda bulunan adımları sırası ile uygulayarak gerekli olan güncelleştirmeyi yapabilirsiniz.

Android 12 Alacak Telefon Markaları
Android 12 Alacak Telefon Markaları
  • Telefonunuzda mevcut olan ayarlar uygulamasına giriş yapılır
  • Pixel cihazlarda sistem seçeneği, diğer Android cihazlar da ise Yazılım güncellemesi seçeneği seçilir.
  • İndir ve yükle seçenekleri seçilir.
  • Şayet cihazınız Android güncellemesi almış ise uygulama cihazınıza indirilerek yüklenmiş olur.
Önceki yazı
General Mobile Ekran Görüntüsü Alma Tuş Kombinasyonu
Sonraki yazı
İPhone Alarm Sesi Değiştirme

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı