Android telefonlardaki virüsleri silme işlemlerini zahmet çekmeden gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok akıllı telefon modellerinde olduğu gibi Android telefonlarda dahi çeşitli nedenlere bağlı olarak virüslerin bulaşması mümkündür. Android telefonunuzda sizler farkında olmadan virüsler bulaşmış olabilir. Cihaza virüs bulaşmasında bazı belirtiler görülebilir.

Cihazınız bu kapsamda çok daha hantal bir şekilde işlev sunabilir. Sıklıkla donma ve kasma gibi problemler söz konusu olabilir. Telefonunuza virüs bulaştığı andan itibaren cihaz sağlığınız ciddi anlamda riske girecektir. Bu durumda cihazınızdan erkenden virüsleri temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde cihazınızı yeniden servise götürerek onarmanız gerekecektir.

Telefonunuza Virüs Bulaştığını Nasıl Anlarsınız?

Android Telefonlardaki Virüsleri Silme
Android Telefonlardaki Virüsleri Silme

İlk olarak Android telefonlardaki virüsleri silme konusunda teknik bilgiler almanız önemlidir. Cihaz pilinizin normal süreden daha erken sürede bitmesi cihazınıza virüslerin bulaştığını gösterir. Bu durumda telefon piliniz daha erken sürede bitecektir.

Çünkü Android telefonlara virüslerin bulaşması beraberinde cihaz pil performansının ciddi anlamda azalmasına neden olacaktır. Virüs enfeksiyonu belirtileri arasında pop-up gösterilmesi söz konusudur. Bu gösterge sadece Android telefon modellerinde değil pek çok cihazlarda söz konusudur. Bu durumda cihazda yer alan ana ekran tuşuna bir kez basılmalıdır. Cihazınızda aktif olan tüm işlevler kapatılmalıdır.

Virüsün Yok Edilmesi İçin Telefona Format Atılabilir Mi?

Söz konusu sorunu yaşayanlar Android telefonlardaki virüsleri silme konusunda cihaza format atılması işe yarar merak ediyor. Cihazınızdaki virüslerinizi kolayca yok etmenin pek çok yöntemleri söz konusudur. Bu yöntemler arasında telefonunuza format atılmasıdır.

Format aynı zamanda cihazınızın çok daha seri bir şekilde işlev sunmasını sağlar. Fakat telefonunuza format atmadan önce cihazınızda yer alan tüm dosyaları yedeklemenizde fayda vardır. Çünkü format attığınızda cihazınızdaki tüm dosyalar da otomatik olarak silinecektir. Android telefonlarda virüslerin silinmesinde dikkat edilecekler;

  • Cihazınıza formatı en kaliteli servis üzerinden atmalısınız.
  • Cihazınızdan virüslerin olup olmadığını profesyonel telefon servisi üzerinden kontrol ettirmelisiniz.
  • Android telefonunuzda virüs olduğunu anladığınız andan itibaren yukarıdaki yöntemleri denemelisiniz.
  • Yöntemler işe yaramadığında hemen cihazınızla birlikte servise başvurmalısınız.

Android Telefonlara Virüsler Neden Bulaşır?

Diğer telefon modellerinde olduğu gibi Android telefonlara da virüsler pek çok nedenlere bağlı olarak bulaşabilir. Cihazın hatalı bir şekilde kullanılması, kötü amaçlı yazılım ve dosyaların cihaza farkında olmadan yüklenmesi virüslerin bulaşmasının ana nedenleridir. Yukarıda vurguladığımız üzere Android telefonlara virüsler daha kolay bir şekilde bulaşıyor.

WhatsApp Destek Hattı

Cihaz bakım ve onarımı zamanında yapılmaması bu gibi olumsuz durumlara neden olabiliyor. Android telefonlara virüs bulaştığında ayrıca cihazda bazı belirtiler görülebiliyor. Bu belirtiler arasında cihazda gün içerisinde kendiliğinden donma ve kasma birinci sırada yer alıyor. Bu ana belirtiyi yaşadığınızda yüksek ihtimalle cihazınıza virüslerin bulaştığını görebilirsiniz. Android telefonlara virüslerin bulaşmasında çoğu zaman telefon kullanıcıları tek başına sorunun üstesinden gelemiyor. Bu durumda ciddi anlamda zaman kaybı yaşıyor. Dolaysıyla bu sorunun en etkin olarak yok edilmesinde kaliteli telefon servisine başvurulması tavsiye edilir.

Android Telefonlara Virüs Bulaşmasında Servise Ne Zaman Başvurulur?

Android Telefonlardaki Virüsleri Silme işlemi
Android Telefonlardaki Virüsleri Silme işlemi

Android telefonlarda virüslerin bulaşmasında kullanıcılar hemen telefon tamiri servisimize başvurması gerekir. Cihaza virüslerin bulaşması önemli bir sorundur. Bu nedenle cihazın erkenden servise götürülmemesi beraberinde cihaz kalitesinin riske girmesine neden olabilir.

Android telefonlarda virüslerin silinmesi amatör türünden servisler tarafından garantili bir şekilde giderilmesi oldukça zordur. Bu gibi işletmeler profesyonel ekiplere sahip olmadığından sorunu pratik bir şekilde gidermiyor. Dolaysıyla siz değerli müşterilerin bu yönde mağduriyet yaşamaması açısından en iyi servisi tercih etmeniz önemlidir.

Android telefonda virüsler bulaştığında ayrıca zamanla telefon ekranında dahi kalite düşüklüğüne nede olacaktır. Bu durum siz değerli kullanıcılarda moral bozukluğuna neden olacaktır. Telefon virüsleri konusunda servisimizden destek alabilirsiniz. Android telefonlardaki virüsleri silme konusunda merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Önceki yazı
Facebook Video İndirme Nasıl İndiririm
Sonraki yazı
Android Telefondan iPhone Veri Aktarımı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı