Apple iPhone donma sorunu iOS 10 işletim sisteminin hizmete sunulması sonucunda sıklıkla meydana geliyor. Bu sorunu yaşayan birçok Apple iPhone akıllı telefon kullanıcıları çoğu zaman işin içinden çıkamıyor. Problemin karmaşık olması kullanıcılarda zihin karmaşıklığına yol açıyor. Bu nedenle birçok kullanıcılar telefon tamircilerine bu yönde yüksek ödemeler yapabiliyor. Bu da bireylerin ciddi anlamda maliyete girmesine neden oluyor. Servisimizden bu hizmeti uygun fiyatlar ile almanız mümkündür.

iPhone Klavye Donma Problemi

Apple iPhone donma sorunu iPhone telefonda klavye donma sorunu olarak devam edebilirsiniz. Telefon klavyesi pek çok hesaplamalarda tercih ediliyor. Bu nedenle iPhone telefonda klavyede donma sorunu oluşması pek çok işlemlerin yapılamamasına neden oluyor. Bu nedenle iPhone klavyesinde donma sorunu mutlaka erkenden giderilmelidir. Bu kapsamda ilk olarak telefonunuz üzerinden son kez güncelleme yapabilirsiniz.

Bu kapsamda yaşadığınız klavye donma sorunu için doğrudan servisimiz ile iletişim kurabilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak güncelleme kontrolü yapmanızda fayda vardır. iOS 10.0.2 güncellemesi sizlere bu kapsamda destek sunabilir. iPhone telefonunuz üzerinde ayarlar kısmına giriş yapın. Bu aşama sonrasında telefonunuzun güncelleme butonuna erişim sağlayarak yükseltme araştırması yapabilirsiniz. Bu işlem telefonunuz tarafından ayrıca otomatik olarak yapılabilir.

İkinci Yöntem

Apple iPhone Donma Sorunu ve çözümü
Apple iPhone Donma Sorunu ve çözümü

Yaşadığınız sorunu çözmek için ikinci yöntemi uygulayabilirsiniz. Reset atma yöntemini güvenle deneyebilirsiniz. iPhone telefonlarda meydana gelen birçok sorunlar cihazın resetlenmesi sonucunda giderilebiliyor. Telefonunuza hard reset uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iPhonelerde hard reset yapılması oldukça kolaydır. Bu kapsamda birkaç dakika beklemeniz yeterlidir.

Üçüncü Yöntem

İlk olarak asıl klavye ayarlarına giriş yapın. Buradan tahmin seçeneğini pasif konuma getirin. Hemen sonrasında işlemi yeniden deneyebilirsiniz. Bu kapsamda sorunun devam edip etmediğine yeniden bakabilirsiniz. Sorununuzun halen devam etmesi durumunda ilk 2 maddeyi yeniden uygulayabilirsiniz.

Dördüncü Ve Son Çözüm Yöntemi

Yukarıdaki 3 farklı yöntemden fayda alamadığınızda dördüncü ve son çözüm yöntemini deneyebilirsiniz. Bu çözüm yöntemi diğer yöntemlerden farklıdır. Çünkü burada direk telefonunuzun ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Bu kapsamda ilk olarak cihazınızın ayarlar kısmına giriş yapın.

Buradan gerekli resetleme işlemi gerçekleştirin. Sonrasında telefondan bütün ayarları sıfırla sekmesine dokunun. Böylece cihazınızdaki tüm ayarlar saniyeler içerisinde otomatik olarak sıfırlanacaktır. Dikkat Etmeniz Gerekenler Şunlardır;

WhatsApp Destek Hattı

  • Dördüncü çözüm yönteminde bilinçsiz bir şekilde hareket edin.
  • Telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlamadan önce cihazınızdaki tüm önemli belge ve dosyaları yedeklemeyi unutmayın.
  • Telefonunuzdaki ayarları sıfırladıktan sonra cihazınızın yeniden fabrika ayarlarına döneceğini bilmelisiniz.
  • Bu işlem sonrasında cihazınız yeniden sıfır olarak kendiliğinden başlayacaktır.

Yapabileceğiniz Diğer Çözüm Yöntemi

Apple iPhone Donma Sorunu
Apple iPhone Donma Sorunu

Söz konusu sorunda başvurabileceğiniz diğer çözüm yöntemi söz konusudur. Eğer yukarıdaki tüm çözüm yöntemlerinden fayda alamadıysanız mutlaka söz konusu bu çözüm yöntemine başvurabilirsiniz. Bu kapsamda iPhone restore seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda ilk olarak iTunes üzerinden restorasyon ayarı yapabilirsiniz.

Apple iPhone Donma Sorunu İçin En İyi Servis

Yukarıdaki tüm çözüm yöntemlerinden istediğiniz sonucu alamadığınızda en etkin çözüm yöntemi olarak telefonunuzu direk olarak kaliteli hizmetler sunan servisimize tamir ettirebilirsiniz. Apple iPhone donma sorununuz profesyonel ekipler tarafından dakikalar içerisinden giderilecektir. Bu kapsamda zaman kaybı yaşamadan cihazınızı tertemiz bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Apple iPhone akıllı telefon donması telefon servisinden ek ücretsiz olarak tamir ediliyor. Ayrıca bu tarz sorunlar akıllı telefon türlerinde yaygındır. Hatalı telefon kullanımı sorunun oluşmasındaki ana nedenler arasında yer alıyor. Telefon tamiri konusunda servisimizden destek alarak Apple iPhone donma sorunu için garantili sonuç alabilirsiniz.

Önceki yazı
Android İçin En İyi Virüs Temizleme Programı
Sonraki yazı
Huawei Wi-Fi’e Bağlanmıyor Hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı