Eğilen telefon nasıl düzeltilir gibi sorunlar birçok kullanıcının şikâyeti haline gelmiştir. Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunların çözümü için aslında yetkili servisten yardım almak gerekir. Çünkü telefonun orijinal parçasını piyasada bulmak biraz zor olabilir.

Bunun daha sağlıklı karar olması açısından servisimiz tarafından işlemin gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca yapılacak bakım ve tamir sayesinde eğilen telefon eski görünümüne sahip olacaktır.

Telefon Neden Eğilir?

Eğilen Telefonu Nasıl Düzeltilirim
Eğilen Telefonu Nasıl Düzeltilirim

Telefonun eğilmesi aslında zaman zaman beklenmedik durumlarda fark edilir. Sert bir yapıya sahip olan telefonun bir anda eğilmesi, yamulması fark edilemez. Aynı zamanda bu süreç bir zaman dilimi içerisinde kendini belli eder ve telefonda anormallik olduğu kanısına varılır. Başlıca sebepler arasında yer alan durumlardan biri ise telefonun hasar görmesi veyahut sert zemine çarpması olabilir. Bu yüzden birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir.

  • Telefonun arka cepte durması ve oturma sırasında sürekli bu duruma maruz kalması,
  • Telefonun sert bir cisme çarpması sonucu ortaya çıkan görüntü,
  • Ağır darbelere maruz kalması,
  • Telefonu kılıfsız kullanmakta büyük sebep olabiliyor,
  • Kullanıcının bilinçsizce kullanması halindeki eğilmeler,
  • Son olarak telefona basmak veya üstüne oturarak eğilmesine neden olacak pozisyona geçmesi halinde ortaya çıkar. Böylelikle sorunların ortaya çıkması sonucunda eğilen telefon nasıl düzeltilir sorusuna cevap bulmak için servisimizden hizmet alabilirsiniz.

Eğilme Sorunu Telefonlarda Neden Çıkar?

Telefon kullanıcıları zaman içinde telefonların eğildiğini söyler. Fakat bu duruma şahit olmayan ve ilk defa böyle bir duyuma maruz kalan kişilerde şaşırma duygusu hat safhada yaşanır. Çünkü telefonun ne kadar sert bir cisim olduğu bilinir. Bunun böylesine mümkün olabileceğine ihtimal vermezler. Ne yazık ki bu durum maalesef ki var ve herkesin başına gelebilecek durumlar arasında yer alıyor. Kullanıcı hatası olarak bilindiği için garanti kapsamına girmez.

Özellikle bu durumun göz önünde bulundurulması ve telefonu daha dikkatli kullanmak gerekecektir. Orijinal parçaların ne kadar çok maliyetli olabileceğine ihtimal verilebilir. Eğilen telefon nasıl düzeltilir sorusuna cevap alabilmek için yetkili servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Eğilen Telefon Garanti Kapsamına Girer mi? Neden?

Eğilen telefon nasıl düzeltilir gibi soruların cevabını bulabilmek için aslında tek bir sonuç vardır. Eğilen telefonun sorunu bilindiği gibi tek başına oluşabilecek bir problem değildir. Çünkü kullanıcının bilinçsizce kullandığı telefon zaman içerisinde eğilmeye, yamulmaya yüz tuttuğu bir gerçektir. Kullanıcı hatası olarak bilindiği için ne yazık ki eğilen telefon garanti kapsamının dışına girer. Bu durum karşısında belli bir ücret karşılığında orijinal parçayla değişimi gerçekleştirilmesi gerekir.

Eğilen Telefonun Ne Kadar Sürede Değişimi Gerçekleştirilir?

Eğilen telefonun zaman içinde zemine düz bırakılması halinde yamulduğunu görebiliriz. Telefonun değişimi gerçekleşmediği durumlarda ne yazık ki telefon daha büyük hasara maruz kalabiliyor. Bundan dolayı mutlaka işinde uzman olan servisimizden hizmet almalısınız. Telefonun bu süreçte değişimi yaklaşık olarak 40-50 dakika arasındadır. Fakat müşteri yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebilir. Bu durumun göz önünde bulundurulması gerekiyor.

WhatsApp Destek Hattı

Eğilen Telefon için Yapılması Gerekenler

Eğilen Telefon Nasıl Düzeltilir
Eğilen Telefon Nasıl Düzeltilir

Meydana gelen eğilen telefon probleminin tek başına çözülebilecek bir durum değildir. Bu sayede telefonun böyle bir durumla karşı karşıya kalması halinde servisimizden yardım almak oldukça faydalı bir hale gelecektir. Kişinin burada telefona müdahale etmemesi gerekir. Çünkü içerisinde bulunan sağlam parçalar bile zarar görebilir.

Son olarak  bu durum karşısında bozulan parçanın değişmesi tekrardan bir maliyet olarak geri döneceğini biliyoruz. Servisimizin telefon arızalarında karşılaştığı problemlerin her türlü işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Eğilen telefon nasıl düzeltilir sorusuna cevap bulabilmek için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki yazı
Çift Ekranlı Vivo Nex Dual Display Edition Tanıtıldı
Sonraki yazı
Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı