Ekranda mor leke nasıl geçer gibi sorunların ortaya çıkması telefonun almış olduğu hasardan kaynaklı olduğu bir gerçektir. Bunun başlıca sebepleri arasında yer alan sorunların başında telefonun yere düşmesi üzerine ortaya çıkmasıyla gerçekleştirilir.

Birçok iPhone kullanıcısının karşılaştığı sorunların çözüme kavuşabilmesi için servisimizden yardım alması gerekir. Aksi durumlarda cihazın ana kartında meydana gelen sorunun giderilmemesi daha fazla problemi beraberinde getireceği anlamına geliyor.

iPhone Ekranlarda Mor Leke Sorunu Neden Oluşur?

Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer
Ekranda Mor Leke Nasıl Geçer

iPhone telefonda meydana gelen mor leke probleminin başlıca sebeplerinde ekranın hasar alması yer alıyor. Ekranın aldığı darbe sonucunda ana ekrandaki renklerin karışmasına neden olur. Bu durum karşısında ne yazık ki ana ekranın değişmesi için yetkili servisten yardım alınması gerekiyor. iPhone ana ekranda oluşan mor lekenin önüne geçebilmek için bazı hususların dikkate alınmasında fayda olacaktır. Bunlar;

  • Çok fazla kullanılan telefonda batarya şişme sorunu ortaya çıkar. Bu yüzden şişen bataryanın ekrana yaptığı baskı nedeniyle ana ekrana zarar veriyor olmasıdır. Şişen batarya kesinlikle kullanılmamalı,
  • Telefonun maruz kaldığı aşırı baskıda da ana ekranın zarar görmesine sebebiyet verir. Telefona uygulanan baskılardan uzak durulmalı ve bu gibi durumlarda telefonun zarar görmeyeceği şekilde konulması lazım,
  • Telefonun düşmesiyle birlikte ekran tamamen kırılabilir veya mor leke oluşumu ortaya çıkabilir. Telefonu düşürmekten kaçınılması çok büyük fayda sağlayacaktır,
  • Telefonun şarjdayken çok fazla kullanılmaması gerekir,
  • Aslında telefonun şarjdayken oynanılması çok fazla ısınmasına sebebiyet vereceğinden dolayı buraya dikkat edilmeli,
  • Telefonu sert bir zemine çarpmadan, düşürmeden kullanılması özellikle daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Böylelikle ekranda mor leke nasıl geçer gibi sorunların çözümüne gerek kalmayacaktır.

iPhone Ekranlarda Oluşan Mor Leke Sorunu Nasıl Giderilir?

iPhone ekranlarda çıkan mor leke sorunu iPhone kullanıcıların karşılaştığı problemler arasında yer alıyor. Bazı durumlarda genel bir sorun olmuş olsa da kullanıcılarında telefonu yere düşürmesi, çarpması, telefonun şarjdayken kullanılması halinde ekrana uygulanan baskınının veya hasarda kaynaklı olarak ortay çıkabiliyor.

Ekranda mor leke nasıl geçer sorusuna iki farklı cevap verilebilir. Telefonunuz garanti kapsamındaysa eğer ücretsiz bir şekilde ana ekran değiştirilir ve telefon arıza varsa giderilir. Bunun haricinde garanti kapsamı dışında olan telefonun belli bir ücret karşılığında değişimini gerçekleştirmek mümkündür. Aynı zamanda telefon hasarı varsa giderilerek ücret değişimi meydana gelebilir.

iPhone Ekran Değişimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Ekranda Mor Leke Geçirme
Ekranda Mor Leke Geçirme

Ekranda mor leke nasıl geçer sorunu ortaya çıkmasıyla birlikte ekran değişiminin gerçekleşmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Ayrıca bu işlem yetkili servis tarafından yapılması daha sağlıklı sonuçları beraberinde getirecektir. Uzman ve tecrübe sahibi kişiler tarafından işlemin yapılması daha doğru olacağını unutmayınız.

Ekran değişiminin süresi yaklaşık olarak 40-50 dakika arasında değişkenlik gösterebilir. Fakat telefonun sıraya alınması ve ekran değişiminin gerçekleşebilmesi; yoğunluğa göre farklılık gösterir. Burada kullanılacak olan parça değişiminin özellikle orijinal olması büyük önem taşır. Çünkü orijinal parça kullanılması daha sağlıklı sonuçları beraberinde getirecektir. Bu sayede telefonun kullanım ömrü daha uzun olacaktır. İşlem yapıldığı zaman telefondaki bilgiler silinmez çünkü burada onarım süreci sadece ekran değişiminden meydana gelir.

WhatsApp Destek Hattı

Hangi Hizmetleri Sunuyoruz

Telefonda sorunlarının ortaya çıkmasıyla birlikte pek çok alanda hizmet verdiğimizi söylemek mümkündür. Teknik ekip olarak telefondaki bütün arızların giderilmesi için gerekli olan bütün işlemler gerçekleştirilir. iPhone ekran değişiminde yaşanan sorunların da giderilmesine yardımcı oluruz.

Son olarak şunu da ifade etmekte fayda vardır. Bozulan telefonların uzman yetkili servis tarafından gerçekleştirildiğinden emin olmanız gerekiyor. Ekranda mor leke nasıl geçer sorununda telefonunuz hasar görmeden servisimiz tarafından giderilecektir.

Önceki yazı
Eğilen Telefon Nasıl Düzeltilir
Sonraki yazı
iPhone Ekran Kararma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı