General Mobile ekran görüntüsü alma ile ilgili güçlük yaşıyorsanız bu yazımız sonrasında sorununuzu çözebilirsiniz. Çünkü içeriğimizin devamında General Mobile telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır onu gösterdik.

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

Android ve IPS telefonlarda ekrandaki görüntüler kayıt edilebiliyor. SS alma ve Screen Shot alma olarak da bilinen bu işlem sayesinde telefondaki anlık görüntüler kayıt altına alınabiliyor. Bu resim bir videodan görüntü de olabilir ya da bir oyundaki görüntü de olabilir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

İlk kez General Mobile cihaz alan kişiler nasıl ekran görüntüsü alacağını karıştırabiliyor. Çünkü bu telefonlarda ekran görüntüsü alma Samsung ve Xiaomi gibi cihazlardan biraz farklı. İçeriğimizin devamında bu konuya açıklık getirdik.

General Mobile Ekran Görüntüsü Alma
General Mobile Ekran Görüntüsü Alma

General Mobile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

General Mobile ekran görüntüsü almak için telefonunuzun modelini bilmeniz gerekiyor. Çünkü marka aynı olsa dahi model farklı ise ekran görüntüsü almak için yapılması gerekenler değişiklik gösterebiliyor. Gerçi modelin ne olduğunun bilinmesine de aslında gerek yok.

İlk önce telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz anı bulunç Daha sonra güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basın. Bu kombinasyonu tuşladıktan sonra muhtemelen telefonunuzda ekran görüntüsü almış olacaksanız.

Bazı telefonlarda bu kombinasyon işe yaramayabiliyor. Bu durumda tam tersi bir tuşlama yapmak ekran görüntüsü almak için yeterli olacaktır. Anı yakaladıktan sonra güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basın. Bu kombinasyondan sonra ekran görüntünüzü kaydetmiş olacaksınız.

Eğer bu iki işlemde de ekran görüntüsü yakalayamadıysanız ya da telefonunuzdaki tuşlar bozuksa yardımcı uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Google Play Store’ye girdikten sonra ilgili uygulamalara ulaşabilirsiniz.

General Mobile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır
General Mobile Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

General Mobile Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

General Mobile ekran görüntüsü aldıktan sonra fotoğraflarınız galeriye kaydedilecektir. Galeriye giriş yaptıktan sonra Screen Shot ya da Ekran Görüntüsü adıyla bulabileceğiniz klasörde ilgili fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

General Mobile telefonlarınızdaki şu sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz;

Önceki yazı
Telefon Geçici IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
General Mobile Ekran Görüntüsü Alma Tuş Kombinasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı