Üreticiden gelen çeşitli güncellemeler ile Huawei akıllı telefonun bluetooh ile ciddi anlamda sorunlar yaşayan kullanıcılar çözüm yollarını araştırıyor. Bu sorunların bağlantı hatası veya güncellemeler ile ilgili sorunlardan kaynaklandığı bilinmektedir. Gerek aracınızda gerek başka cihazlar ile kullanıldığında ortaya bluetooth ile sorun çıktığında gerekli adımları izleyerek sorunun çözümü gerçekleştirilebilir. İçeriğimizin devamında Huawei bluetooth bağlantı sorunu ile ilgili bilgiler paylaştık.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu

Ortaya çıkan sorunların başında bluetooth ile ilgili sorunların geldiği uzmanlar tarafından dile getirilirken, ön plana çıkarılan önerileri dikkate alarak bağlantı sorunu çözülebilir. Huawei marka akıllı telefonda bluetooth ile ilgili olarak bağlantı sorunu yaşandığında farklı yöntemler kullanılarak bu sorun çözülebilir.

Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu
Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu

Huawei Bluetooth Görmüyor

Huawei marka telefon ile bluetooth birbirini görmediği durumlarda farklı yöntemler kullanılarak bu sorunun çözümü için şu yöntemler kullanılabilir;

 • Çözümü gerçekleştirmek için ilk olarak telefonun yeniden başlatılması gerçekleştirilebilir. Telefon yeniden başlatılarak yaşanın sorunun ortadan kalması büyük olasılıkla gerçekleşir.
 • Güncelleme gerçekleştirmek. Sorunun çözümü için en güvenilir yöntemlerden bir tanesi yazılım ve uygulamalar için güncellemelerin gerçekleştirilmesidir. Gerçekleştirilen güncelleştirmeler otomatik olarak gerçekleşir.
 • Ağ ayarları sıfırlanabilir. Gerekli adımlara izlenerek ağ ayarları sıfırlanarak sorunun giderilmesi sağlanır.
 • Önbellek bölümünün silinmesi. Bazı uygulama ve özeliklerin hızlı yüklenmesi için sık kullanılan materyaller ön bellek bölümünde depolanır. Ön bellek bölümünde verilerin artması performansın düşmesine hataların yaşanmasına neden olabilir. Telefonun verimli olarak çalışmasını sağlamak için ön bellek bölümü silinebilir.
 • Fabrika ayarlarına dönülebilir. Telefonda yaşanan sorunlar için, çözümü fabrika ayarlarına geri dönülerek gerçekleştirilebilir. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeden önce tüm verilerin yedeklenmesi gerekir. Tüm veriler güven altına alındıktan sonra;
  • Ayarlar bölümünden sisteme gidilir
  • Sıfır bölümü seçilir
  • Fabrika verilerini sıfırlar seçilir
  • Telefonu sıfırla seçilir

Huawei Telefon Bluetooth Kulaklığı Görmüyor

Kullanıcılar Huawei marka cihaz ile bluetooth kulaklık bazı durumlarda görmüyor olabilir. Görmeme sorunlarının başında mesafe ön plana çıkarabilir. Cihaz ile bluetooth arasındaki mesafe belirlenen mesafeden uzak olabilir. Normal şartlarda birbirlerinden en fazla 10 metreyi geçmeyen mesafeler tercih edilmelidir.

Huawei Telefon Bluetooth Kulaklığı Görmüyor
Huawei Telefon Bluetooth Kulaklığı Görmüyor

Bir diğer husus ise bağlanmaya çalışılan cihazın bluetooth özelliğinin kapalı olmasıdır. Bu özelliğin açık olup olmadığı kontrol edilir. Akıllı telefonun ayarlar kısmından bluetooth açılır. Tüm metotların denenmesine rağmen sorun yazılımdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bir farklı durum ise donanımdan kaynaklanan hata meydana gelmiş olabilir. Yazılım veya donanım kaynaklı sorun ön plana çıktığında en yakın cep telefonu servisi ile iletişime geçilerek sorunu çözümü aranır.

 

Önceki yazı
İphone Hafıza Yükseltme
Sonraki yazı
İcloud Hesabı Kapatma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı