Son zamanlarda Huawei cihazlarda sarı leke sorunu oldukça yaygın bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Huawei ekranda sarı leke tam olarak neden kaynaklandığı bilinmeyen ancak telefonun kullanımını önemli ölçüde etkileyen bir sorundur. Peki Huawei ekranda sarı leke çözümü nedir? Nelere dikkat edilmelidir? Ayrıntılar içeriğimizin devamında…

Huawei Ekranda Sarı Leke Nedir?

Huawei marka telefonların bazı modellerinde ekranın sağ veya sol kenarında küçük sarı leke odakları meydana gelebilmektedir. Özellikle 2019 ve sonrası üretilen telefon modellerinde bu sorunun sıkça karşılaşıldığı gelen şikayetler arasında.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Huawei telefonlarının kenarında ortaya çıkan bu sarı lekeler çözüm üretilemediği ve telefon çok sık kullanıldığı taktirde zamanla tüm ekrana yayılabilmektedir. Bu da telefonda kötü bir görüntü oluşmasına ve görüntü kalitesinin bozulmasına neden olabilmektedir.

Huawei ekrandaki sarı lekeler çoğunlukla performans açısından herhangi bir soruna neden olmaz. Ancak zamanla yayıldığı için ekranda yer alan görüntülerin bozulmasına neden olabilir.

Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur?

Huawei ekranda sarı leke neden olur şu an için tam olarak bilinmiyor. Yaptığımız çalışmalarda bu sorunların üretim hatasından kaynaklandığı ve enerji aktarımının dengesiz olduğu ortaya çıkmıştır. Ancak yine de telefon içerisindeki başka problemlerin de bu soruna neden olduğu düşünülüyor.

Huawei Ekranda Sarı Leke Çözümü Nasıldır
Huawei Ekranda Sarı Leke Çözümü Nasıldırmi

Huawei Ekranda Sarı Leke Çözümü Nasıldır?

Huawei ekranda yer alan sarı lekeler zamanla genişleyerek tüm ekrana yayılmaktadır. Bu nedenle de Huawei sahipleri sarı leke çözümü için neler yapabileceğini merak ediyor.

Ne yazık ki sarı leke sorununda Huawei ekran değişimi dışında herhangi bir çözüm bulunmuyor. Sarı leke odaklarının genişlemesi durdurulsa dahi bu lekeler kesin olarak ortadan kaldırılamamaktadır. Peki ekran değişimi bu sorunun çözülmesinde nasıl etki göstermektedir?

Huawei Sarı Leke Sorununda Tek Çözüm: Huawei Ekran Değişimi

Huawei cihazlarındaki sarı leke sorunlarında ekran değişimi yaparak cihazınızın sorunlu ekranını ve bileşenlerini yenisi ile değiştiriyoruz. Orijinal ekran ve bileşenler kullanarak gerçekleştirdiğimiz bu kısa süreli tamir işlemi ile birlikte telefonunuzu yeni bir görünüme kavuşturuyoruz.

Ekran değişimi çalışmalarımız 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Eğer şehir dışından ücretsiz kargo seçeneği ile gönderim yaparsanız telefonunuzu 3 iş günü içerisinde sizlere yenilenmiş bir şekilde geri gönderiyoruz. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki yazı
Xiaomi Mi 11T Pro Arka Kamera Odak Yapmıyor
Sonraki yazı
Telefon Şarj Soketi Temassızlık Sorunu Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı