Huawei ekranı siyah olduysa ekran değişimi ya da gerekli parçaların değişimi gerekebilir. Ekranın tamamen kararması genellikle iç akşamlarla kaynaklı olmakla birlikte zaman zaman güç sorunları nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir.

Huawei Ekranı Siyah Oldu Ne Yapmalıyım?

Huawei ekranlarında tıpkı diğer markalara ait telefonlarda karşılaşılan siyah erkan problemi ortaya çıkabilmektedir. Bu sorun genellikle ekranın miadını doldurması ile ilgilidir. Eğer Huawei ekran kararması sorunu henüz yeni bir telefon için ortaya çıktıysa sorunun arkasında başka sebepler de olabilir.

Telefonun yere düşmesi gibi darbe söz konusu olan durumlarda da ekran kararması ortaya çıkabilmektedir. Ekran aksamlarının bozulması ya da bağlantıların yerinden çıkması gibi sorunlar ekranın tamamen kararmasına neden olabilir.

Huawei Ekranı Siyah Oldu Ne Yapabilirim
Huawei Ekranı Siyah Oldu Ne Yapabilirim

Huawei cihazlarda ortaya çıkan siyah ekran sorunlarında öncelikle telefon içerisindeki aksamları kontrol ediyoruz. Eğer bu parçalarda herhangi bir sorun bulunmuyorsa güç veren noktalara göz atıyoruz.

Eğer bu parçalarda da herhangi bir sorun yoksa geriye tek bir işlem kalıyor. O da ekran değişimi

Huawei ekran değişimi işlemleri ile telefonunuzun ekranını orijinal yedek parçalar ile değiştiriyoruz. Genellikle aynı gün içerisinde tamamlanan işlemler sonucunda telefonunuz eski görünümüne kavuşuyor. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Huawei Ekranı Neden Kararır?

Huawei ekranının kararmasına neden olabilecek birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar genel olarak şu şekildedir;

WhatsApp Destek Hattı

  • Telefonun yere düşmesi sonucunda ekranın ve diğer parçaların hasar görmesi
  • Daha önceki ekran değişimi işleminin kalitesiz yedek parçalar ile yapılması
  • Telefonun suya veya neme maruz kalması
  • Telefon içerisindeki bağlantılarda kopukluk olması

Bu sorunların kimi kolayca çözülebilirken kiminde kompleks işlemler gerekir. Özellikle darbe ve su teması gibi sorunlar nedeniyle ekranın karardığı durumlarda mutlaka Huawei ekran değişimi işleminin yapılması gerekir. Aksi taktirde telefonun kullanımı imkansız bir hale gelebilir.

Huawei Ekranın Üstü Siyah Şerit Oldu Ne Yapabilirim?

Aslında Huawei cihazlarda ekranın kararması ile siyah şeritlerin oluşması hemen hemen aynı nedenlere bağlıdır. Çoğu kez telefonun yere düşmesi ya da telefona sert bir cismin çarpması gibi nedenler ekranda siyah ve bazen de renkli çizgilerin oluşmasına neden olur.

Kimi zaman da telefonun ve parçalarının miadını doldurması sonucunda da telefon ekranında siyah ve renkli şeritler görülebilir. Bu durumda telefonda ekran değişimi ve diğer parça değişimlerini yapmaktan başka bir çözüm kalmaz.

Önceki yazı
Xiaomi Ses Açma Kapama Tuşu Bozuldu
Sonraki yazı
Telefonumun Sesi Azaldı Sorunu ve Çözüm Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı