Apple hesabını kullanmak istemeyenler onu kalıcı olarak silebilir. iCloud hesabı kapatma işlemi Apple’ye ait veriler ve gizlilik sayfasından yapılabilir. Bunun yanı sıra aynı sayfadan Apple tarafından sizin hakkınızda toplamış olduğu dataları da alabilirsiniz.

İcloud Hesabı Silme Adım Adım

Kullanıcılar Apple hesaplarını kalıcı olarak silmek istediklerinde şu adımları izleyerek gerçekleştirebilirler;

İcloud Hesabı Kapatma
İcloud Hesabı Kapatma
  • Öncelikle veriler ve gizlilik sayfası ziyaret edilir
  • Apple kimliği ile sayfaya giriş yapılır
  • İki aşamalı kimlik doğrulama işlemi tamamlanır
  • Hesabınızı silin seçeneğinin altında bulunan başlayın seçeneği tıklanır
  • Silme nedeni belirtilerek kutucuklarda uygun olan seçenek seçilir
  • Sayfanın altında mavi renkli devam seçeneğine tıklanır

Tüm adımlar tamamlandığında son kez hesabın silinmesi istenip istenmediği hakkında soru sorulur. Silmek istiyorum seçildiğinde Apple hesabı kalcı olarak silinir. Kullanıcıların silinmiş olan hesaplarına bir kez da ha ulaşamayacaklarını bilmeleri gerekir. Geri dönüşü olmayan silme işlemi gerçekleştirilmiştir.

İcloud Hesabı Nasıl Silinir?

Bir iCloud hesabını silmek için şifreli ya da şifresiz cihazlarda nasıl gerçekleşeceği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar adımları izleyerek sorunlarını çözebilirler.

Apple hesabını kullanmak istemeyen cihaz kullanıcıları kalıcı olarak silmek için ilgili sayfaya girerek bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Apple uygulamaya koyduğu verileri ve gizlilik sayfası ziyaret edilerek kalıcı bir şekilde hesaplarını silebilirler.

İcloud Hesabı Kapatma

E posta adresini ifade eden Apple kimliği değiştirilmek istendiğinde farklı bir e posta adresi alınarak kullanılabilir. Farklı olarak alternatif Apple kimliği icloud com. , @ me.Com veya @ mac.Com’u içeren e posta adresleri kullanılabilir. İlgili adresleri görebilmek için Apple kimliği ile ilgili hesap sayfasına giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra erişebilir görüntülemek için hesap bölümünden düzenle seçilir. Ekrana gelen listede durum açma diğer adların yanında işaret bulunur.

Fare imlecini bu işaretin üzerine getirilerek “bu Apple kimliği e posta adresinizin takma adıdır” ibaresi görüntülenir. Dikkat edilmesi gerekin husus iCloud hesabı silinmeden önce veri kaybının önüne geçmek için tüm verilerin yedeklenmesi yapılmalıdır.

WhatsApp Destek Hattı

İcloud Hesabı Nasıl Silinir
İcloud Hesabı Nasıl Silinir

Dört adımda iCloud hesabı iPhone veya iPad cihazlarda kalıcı olarak etkili bir şekilde kaldırılabilir. Aşağıdaki adımlar izlenmeli;

  • Ayarlar bölümü seçilir
  • Ekranı aşağıya doğru kaydırılarak iCloud’u bulunur
  • “Hesabı Sil” seçeneğini görülünceye kadar ekran kaydırılır. Hesabı sil seçeneğine tıklanır
  • iCloud hesabının silinme isteniliyorsa, silme işleminin onaylanması için sil butonuna tıklanır.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra iCloud hesabı iPhone veya iPad cihazlarda kalıcı olarak silinmiş olur. İşlem tamamlandığında boş bir hesap kalır, yeni kimlik oluşturularak yâda farklı bir iCloud hesabına giriş yapılabilir.

Önceki yazı
Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu
Sonraki yazı
LG G4 Wifi Sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı