iCloud şifremi unuttum sorunu herkes için çok stresli bir durumdur. Ancak endişelenmeye gerek yok çünkü bu yüzden Apple cihaz talimatları size yardımcı olmak için yol gösterir. Aşağıdaki başlıkları okuyarak, iCloud şifrenizi nasıl yeniden kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca servisimizden bilgi almanız da mümkündür.

iCloud Şifrenizi Nasıl Bulabilirsiniz?

iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Bulunurum
iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Bulunurum

iCloud şifremi unuttum için Apple, iCloud şifrenizi yeniden kurmanız için bazı seçenekler sunar. Bunlar;

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

 • Apple ID’niz ile oturum açarak şifrenizi yeniden kurabilirsiniz.
 • E-posta adresinize gönderilen doğrulama kodu kullanarak şifrenizi yeniden kurabilirsiniz.
 • Telefonunuza veya aynı zamanda diğer cihazlarınıza gönderilen doğrulama kodu kullanarak böylelikle şifrenizi yeniden kurabilirsiniz.

Şifreyi Nasıl Yeniden Kurabilirsiniz?

iCloud şifremi unuttum sorunu için şifrenizi yeniden kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Apple ID’nizi kullanarak giriş yapın.
 • Şifrenizi yeniden kurmak için gerekli talimatları izleyin.
 • Yeni şifrenizi belirleyin.
 • Kaydettiğiniz şifreyi kullanarak giriş yapın.

Şifrenizi Nasıl Güvenli Tutabilirsiniz?

iCloud şifremi unuttum sorununu tekrar tekrar yaşamamak adına şifrenizi güvenli bir şekilde tutmak için aşağıdaki adımları dikkate alabilirsiniz;

 • Şifrenizi Apple ID’nizi kullanarak değiştirmek daha iyi bir seçenektir.
 • Şifrenizi her zaman karışık karakterler kullanarak belirleyin.
 • Şifrenizi her zaman güncelleyin.
 • Şifrenizi Apple ID’niz ile kullanıcı adınızın farklı olmasını sağlayın.

Apple iCloud şifremi unuttum sorunu kullanıcıların canını sıkan zor bir durumdur; ancak, güvenli bir şekilde yeniden kurmanız için Apple vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda ilerlemeniz bu sayede bu sorunu ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Apple tarafından sunulan seçenekleri kullanarak, şifrenizi güvenli bir şekilde yeniden kurabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi güvenli tutmak için gerekli adımları da özellikle dikkate almalısınız.

iCloud Şifresi Nasıl Bulunur?

iCloud hesabınıza erişmek için şifrenizi unuttuysanız, öncelikle Apple ID hesabınızın kimlik bilgilerini kontrol etmelisiniz. Apple ID hesabınıza erişmek için kullandığınız e-posta adresini ve parolanızı girerek Apple ID hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Daha sonra iCloud şifrenizi sıfırlamak için ‘Şifremi Sıfırla’ düğmesini kullanabilirsiniz. Zorlanıyorsanız servisimizin uzmanları ile tüm bu işlemleri yapabilirsiniz.

iCloud Şifresini Unutanlar Ne Yapmalı?

iCloud şifresini unutan kişiler, Apple ID hesabına erişim hakkına sahip olmak için aslında Apple ID kimlik bilgilerini kontrol etmelidirler. Apple ID hesabınıza erişmek için kullandığınız e-posta adresini ve parolanızı girin ve Apple ID hesabınızı doğrulayın. Son olarak; iCloud şifresini sıfırlamak için ‘Şifremi Sıfırla’ düğmesini kullanabilirsiniz.

iCloud Şifresi Sıfırlandıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Şifrenizi kolay hatırlanacak kombinasyonlardan oluşturmalı ve bu şifreyi daima güvende tutmalısınız. Ayrıca, iCloud şifrenizi her zaman koruyacak güvenlik önlemleri almalısınız. Bu önlemler arasında şifrenizi her zaman güncel tutmak ve kimseyle paylaşmamak gibi önemli önlemler bulunuyor.

iCloud Kimler Kullanır?

iCloud, Apple ürünlerinin sahipleri tarafından kullanılıyor. iCloud, Apple tarafından geliştirilen bir servis olarak iOS, iPadOS, macOS ve watchOS işletim sistemleri üzerindeki cihazlarınızda verilerinizi senkronize etmek, yedeklemek ve depolamak için kullanılır. iCloud ayrıca Apple tarafından geliştirilen diğer cihazlar ve uygulamalar ile senkronize olabilir.

iCloud Kullanmak Neden Önemli?

iCloud Şifremi Unuttum
iCloud Şifremi Unuttum

iCloud, kullanıcıların fotoğrafları, videoları, belgeleri, notları, hatırlatıcıları, kişisel bilgileri ve daha fazlasını çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde depolamalarına ve aynı zamanda erişebilmelerine izin verir. iCloud, şifrelenmiş verileri kullanıcının aygıtları arasında senkronize eder ve kullanıcının verilerini her zaman güvenli ve güncel tutar.

iCloud, kullanıcıların daha esnek bir şekilde bilgisayar, tablet ve akıllı telefon arasında geçiş yapmasına izin verir ve bu aygıtlarda oluşturulan her türlü veriyi korur.

iCloud şifremi unuttum sorunu için verilen çözümlerden bir sonuç alamadıysanız bu konu ile alakalı bizimle iletişime geçebilir deneyimli ekip arkadaşlarımızdan bu sorun hakkında yardım alabilirsiniz.

Önceki yazı
iMessage Nedir
Sonraki yazı
iCloud Hesap Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı