iPhone 11 şebeke sorunu bazı cihazlarda telefon ve internet kullanımını büyük ölçüde etkileyebilmektedir. Bu nedenle de telefon sahipleri iPhone 11 şebeke sorunu çözümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Cep Ustam olarak bu içeriğimizde hem bu sorunun nedenlerine hem de çözümüne göz atacağız.

iPhone 11 Şebeke Sorunu Nedir?

iPhone’nin bu cihazlarında kronik olarak da adlandırabileceğimiz şebeke sorunları bazı kullanıcıları etkilemekte. Öyle ki birçok şikayet platformunda iPhone 11 cihazlarının bu sorunu nedeniyle talep oluşturulmakta. Peki nedir bu iPhone 11 şebeke problemi?

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone 11 cihazlarda ortaya çıkan bu sorun doğrudan telefon hattı ile ilgili olabileceği gibi telefonla ilgili de olabilmektedir. Bu sorunlarda öncelikle telefona farklı bir telekomünikasyon şirketine ait hattın takılmasını öneriyoruz. Örneğin Bimcell takılı bir cihazınızda şebeke sorunu ortaya çıktıysa aynı bölgede Turkcell hattı takarak bu sorunun ortadan kalkıp kalmadığını deneyebilirsiniz.

iPhone 11 Şebeke Sorunu Neden Olur?

Eğer hat ile ilgili bir sorun yoksa bu durumda telefondan şüphelenilmesi gerekmektedir. Bu durumda telefon hattının takıldığı yerdeki entegrelerde veya doğrudan anakartta sorun olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Bu durumda da genellikle telefonun hat bağlantılarının gerçekleştirildiği noktadaki sorunlarla bu problemin ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Bu sorunun kaynağını tam olarak anlayabilmek amacıyla aynı zamanda konum değiştirerek de şebekenin test edilmesini öneriyoruz. Hat değişikliği yapmadan farklı bir noktada mobil veri açılarak hız testi yapılması ve karşı tarafla normal arama ile iletişime geçmesi şebeke testi için yeterli olacaktır.

iPhone 11 Şebeke Sorunu Çözümü
iPhone 11 Şebeke Sorunu Çözümü

Elde edilen verilere göre reaksiyon almak her zaman en iyi seçim olacaktır. Bu sayede telefon kasasının direkt olarak açılmasına gerek kalmadan önceden önlem alınabilir.

Cep Ustam olarak telefonunuzla ilgili bu sorunlarda sizlere her zaman için en uygun tamir seçeneğini sunduğumuzu hatırlatmak isteriz. Eğer iPhone 11 şebeke sorunu sizleri de rahatsız etmeye başladıysa hemen bizlerle iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için WhatsApp iletişim hattımızı kullanabilirsiniz.

iPhone 11 Şebeke Sorunu Çözümü

iPhone 11 şebeke sorunu çözümünde farklı şekillerde reaksiyon alınması gerekmektedir. Bunlardan en etkili yöntemleri şu başlıklarda açıklayabiliriz;

Hat Değişikliği

Eğer telefonunuza başka sim kartlar taktığınızda herhangi bir sorun olmadan telefonunuzu kullanabiliyorsanız hat değişikliği yaparak telefonunuzda herhangi bir işlem yaptırmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Başka Konumda Test

Telefonunuzu başka konumlarda arama ve mobil veri yönünden test edebilirsiniz. Eğer telefonunuzdaki şebeke sorunu bu şekilde ortadan kalkarsa cihazınızda farklı sim kartlar kullanarak telefon kullanmaya devam edebilirsiniz.

Entegre Değişimi

Entegre ile ilgili sorunlarda 1 saatlik bir çalışma ile telefonlarınızdaki şebeke sorunlarını çözüyoruz. Ayrıntılı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Anakart Değişimi

Anakart ile ilgili şebeke sorunları çok sık ortaya çıkmasa da zaman zaman telefon kullanımını engelleyebiliyor. Bu sorun ile karşılaştıysanız anakart tamiri için bizden destek alabilirsiniz.

Önceki yazı
Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapabilirim?
Sonraki yazı
Telefonum Şarj Olurken Yüzdesi Artacağına Azalıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı