Tüm dünyada olduğu gibi her geçen gün daha çok donanım ve özelliği olan akıllı cihazlara gereksinim artmaya devam ediyor. İPhonetarafından piyasalara sürülecek olan 12 modeli de bu ihtiyaçların sonucu olarak sevenlerinin ilgisini bekliyor. Tamir ve bakım işlemlerinde modeller değiştikçe kullanılan sistemler daha çok uzmanlık gerektiren bir hal almaya başladığından dolayı özel çözüm ve tamir işlemlerine gerek duyuluyor.

Özellikle ekranlarda çözünürlük, dokunma hassasiyeti veya diğer fonksiyonların daha da artırılmış olması titiz çalışmaların yapılmasını zorunlu hale getiriyor. Ekranlar her zaman en çok kullanılan ve bundan dolayı da tamir ve onarım işlemleri daha çok gereken kısımlar olarak dikkat çekiyor.

İPhone 12 Mini Ekran Değişimi Fiyatı

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

En sık yaşanan tamir işlemlerinin başında genel olarak çatlama ve kırılma oluyor. Ekranın çatlaması veya kırılması durumunda özel servislerden destek alınması bahsedilen uzmanlıktan dolayı önemlidir. İPhonehenüz oldukça yeni bir model olmasından ve bazı servislere hiç ulaşmamış, tamir görmemiş denebileceğinden dolayı servis seçimi daha da önemli bir hale gelir.

Ekran değişim işlemlerinde kesin olarak fiyat vermek zordur. Ekranın orijinal olup olmadığı, orijinal olmasına karşılık onarımla kurtarılmış bir ekran tercih edilip edilmediğine göre bile fiyat aralığı değişkenlik gösterir. Servisin başka sorun tespit etme ihtimalini de göz ardı etmemek önemlidir.

İPhone 12 Mini Ekran Onarım Videosu

Telefonunda bir sorunla karşı karşıya kalan kullanıcılar bu konuda bilgi alacakları videolar veya görseller arayabilir. Telefonun ekranında nasıl bir kırıklık veya sorun olduğunda tamir edilmesi gerektiği gibi konularda video izlemek yardımcı olabilirken yapılan işlemlerle alakalı teknik donanım videosu bulmak, anlamak oldukça zordur. Çünkü özel donanım ve tecrübe gerektiren servisler tarafından yapılan işlemlerdir.

İPhone 12 Mini Teknik Servisi

Gerekli olan ekran değişimi veya diğer işlemler için en yakındaki yetkili servise ulaşılmalıdır. Garanti kapsamında olan telefonun yetkili olmayan bir servis tarafından açılması da ciddi sorun anlamına gelecektir. Hatta garanti kapsamından çıkmasına bile neden olabilir. Ek olarak sadece ekran kırılsa bile yapılan kontroller farklı sorunların olduğunu ve erkenden müdahale şansını verebilir. Servis seçimi bunun gibi birçok noktadan dolayı önemlidir.

İPhone 12 Mini Ekranı Kırıldı

Ekranların kırılması en sık karşılaşılan şikayet başlıklarından bir tanesidir. Ender de olsa teknik eksiklikten kaynaklanabilir. Ekran kırıldığında yapılacak olan hemen servise ulaşarak ekrandaki koruyucunun veya ekranın kırıldığından emin olmaktır. Ardından çözüm için destek alınmalıdır.

Garanti Kapsamına Girer Mi?

Garanti kapsamları tüm akıllı cihazlarda kullanıcıların hatasından kaynaklanan sorunları devre dışı bırakır. Telefonunuza özel bir garanti veya ekran koruma paketi yaptırmış olmanız halinde devreye girer. Ama elinizden düşen ve kırılan İPhone12 için herhangi bir garanti söz konusu olmayacaktır.

İPhone 12 Mini Dokunmatik Çalışmıyor

Ekran dokunmatikleri hızlı ve daha çok işlevsel olmaları için donanımlı yapılsa da çok sık kullanılmasından dolayı çalışmama konusu sıkça gündeme gelir. Servisler nedenine bağlı olarak gereken değerlendirmeyi yapacaklardır.

Basmıyor Ne Yapılmalı?

Ekranın kırılması gerekmeksizin bazı teknik sorun veya kullanıma bağlı olarak basmamaya başlayabilir. Bunun için nedenine bakılması ve gerekli olduğunda ekran değişimi yapılmalıdır. Teknik yapıdan kaynaklı olduğunda ise garanti devreye girer.

Sıkça Sorulan Sorular

İPhonemarkası global olduğundan dolayı tamir ve ekran konusunda sıkça sorulan soruların sayısı da fazladır.

İPhone 12 Mini Ekran Değişim Fiyatı Ne Kadar?

Ekranın bulunması ve orijinal olmasına göre 750-1250 TL arasında olabilir.

İPhone 12 Mini Ekran Değişimi Kaç Gün Sürer?

Ekran parçası depoda varsa ve farklı bir sorun yoksa birkaç saat ile bir gün arasında sürebilir.

İPhone 12 Mini Orijinal Ekran Nasıl Anlaşılır?

Ekran garanti belgesinden kontrol edilebilir.

İPhone 12 Mini Ön Cam Ne Kadar?

Ön cam ekran kadar maliyetli olmamakla birlikte servis fiyatları listesinden kontrol edilebilir.

Genel Puan
Ziyaretçi Puanı
[Total: 0 Average: 0]

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Hemen Arayın Whatsapp Hattı