iPhone 6 ekran çıtası değişimi, 30 ila 40 dakikada tamamlamaktadır. Kullanılan ekran çerçeveleri, piyasada mevcut olan en yüksek performansa sahip yedek parçalardan oluşan, orijinal ekipman (OEM) kalitesindeki ürünler ile değişimi sağlanmaktadır. Bu yüzden bu ürün kullanıcılara en iyi performansı sunmak ve bu sayede iPhone’larının ömrünü uzatmak için çok önemlidir.

Gereksinimler

iPhone 6 ekran çıtası değişimi fiyatı
iPhone 6 ekran çıtası değişimi fiyatı

Ekran çıta değişiminden önce, gerekli tüm malzemelere sahip olmanız gerekir. Bunlar arasında; iPhone 6 ekran çıtası, iPhone 6 cihaz vidası, vida sökme aracı, kesme bıçağı ve aynı zamanda akıllı telefon açma aracı bulunmaktadır. İşlem süreci ise şu şeklidedir:

 • İlk adım, iPhone 6’nın arka kapağının vidalarını çıkarmaktır. Bu, vida sökme aracını kullanarak yapılmalıdır. Vidalar çıkarıldıktan sonra, kapak uygun bir şekilde kaldırılır.
 • Bir sonraki adım, ekran çıtasını çıkarmaktır. İlk olarak, ekran çıtasının tüm taraflarını kesme bıçağı ile silmek gerekir. Daha sonra, akıllı telefon açma aracını kullanarak ekran çıtasını çıkarmak mümkündür.
 • İlk olarak, yeni ekran çıtasının arka tarafındaki filmi kaldırmak gerekir. Daha sonra, yeni çıta güvenli bir şekilde telefona takılmalıdır. Son olarak, arka tarafındaki film yeniden takılmalıdır.
 • Vidalar, yeni ekran çıtasının takılmasından sonra tekrar takılmalıdır. Vidalar, vida sökme aracı kullanılarak takılmalıdır.

iPhone 6 Ekran Çıtası Değişiminin Yöntemleri

Satın aldığınız iPhone cihazınız için öncelikle ekran çerçeveleri, ön camı ve dokunmatik ekranının kaliteli olması aslında bu süreç için oldukça önemlidir. Günümüzde, çoğu insan için, iPhone cihazının güçlü bir özellik seti ve böylelikle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması çok önemlidir.

Ekran çerçeveleri, ön camı ve dokunmatik ekranın kalitesini arttırmak için, almış olduğunuz tarihten itibaren ekran çerçeveleri, ön camı ve dokunmatik ekranınızın ücretsiz olarak değiştirilmesi önemlidir. Ekran çerçevelerinin, ön camının ve dokunmatik ekranın kalitesinin arttırılması garanti kapsamı dahilinde ücretsiz olarak alınan yedek parçaların kullanılmasıyla sağlanabilir.

iPhone 6 Ekran Çıtası Değişiminin Gereksinimleri

iPhone ekran çerçevesi çıtası değişimi, cihazınızdaki hassas bir parçayı onarmak için her zaman gerekli olmayabilir, ancak iPhone ekranınızın sebepsiz yere oynadığını ve gevşediklerini hissettiğinizde bu çok önemlidir. Ekran çerçevesi çıtası, LCD paneli çevreleyen ve cihazınız hassas durumlarında koruyucu kalkan görevini üstlenen çıtalardır.

iPhone’unuzun yere düşmesi sonucunda veya çarpılması durumunda ekran çerçevesi çıtası gevşediyse, iPhone ekranınız sebepsiz yere oynar ve üzerine bastırdığınızda gevşek hissettirir. Ekran çerçevesi çıtası değişimi, iPhone’unuzu ilk günkü kusursuz formuna döndürmek için gereklidir.

Ekran çerçevesi çıtası değişimi için oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Modelden modele değişmekle birlikte ortalama süre 35 dakika sürmektedir. Ekran çerçevesi çıtası değişiminden sonra verileriniz silinmez, fotoğraflarınız veya kişi listeniz kaybolmaz.

WhatsApp Destek Hattı

iPhone 6 Ekran Çıtası Değişimi İşlem Basamakları

iPhone 6 ekran çıtası değişimi
iPhone 6 ekran çıtası değişimi

Ekran Kasasına Bağlı olarak ekran çıtası değişim işlem basamakları sırasıyla şu adımları içermektedir.

 • iPhone 6’nızı kapatın.
 • Arka kapağını çıkarın.
 • Ekran çıtasının çıkarılması için dokunmatik ekranın kenarındaki çıta arasındaki iki vidaları çıkartın.
 • Ekran çıtasının çıkarılması için ekran çıtasının köşe kısımlarından içeriye doğru hafifçe itin ve çıtayı çıkarın.
 • Yeni ekran çıtasını takın.
 • Ekran çıtasının düzgün bir şekilde takılmasını sağlamak için arka kapağın üst köşesinden hafifçe itin.
 • Ekran çıtasının kenarındaki iki vidayı geri takın.
 • Arka kapağı tekrar takın.
 • iPhone 6’nızı açın ve yeni ekran çıtasının çalıştığını kontrol edin.

Ayrıca satıcınızdan alacağınız yedek parçaları kullanarak, ekran çerçevelerinin, ön camının ve böylece dokunmatik ekranınızın kalitesini arttırabilirsiniz. iPhone 6 ekran çıtası değişimi yedek parçaların kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için özellikle satın aldığınız iPhone cihazınıza uyumlu olan parçaları almanız gerekir.

Önceki yazı
iPhone 7 Şarj Sorunu
Sonraki yazı
iPhone 6 Donma Sorunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı