iPhone 6 kiltlendi sorunu birçok kullanıcının karşılaştığı sorunlardan biridir. Apple’ın cihazı olan iPhone 6, birçok kişinin beklediği özelliklere sahiptir. Anca pek çok kullanıcı tarafından güvenlik önlemleri alınarak yazılım sorunlardan kaynaklı olarak kilitlenmeler sorunu ne yazık ki gözlemlenebiliyor.

Kilitlenme Sebepleri

iPhone 6 Kilitlendi
iPhone 6 Kilitlendi

 iPhone 6 cihazlarının neden kilitlendiğini anlamak üzere çeşitli sebepleri keşfetmek önemlidir. Kullanıcıların e-posta veya şifre seçeneklerini hatırlamadıkları bir şifre girişi yapılmış olsa dahi iPhone 6 cihazlarının kilitlenmesinin sebepleri arasında yer alır. Ayrıca cihazların kilitlenmesine neden olabilecek virüsler, kötü amaçlı yazılımlar veya kötü amaçlı kullanımda bulunulması da diğer sebepler arasında bulunuyor. Böyle bir sorun için servisimizle iletişim kurabilirsiniz.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Kilit Açma Yöntemleri

iPhone 6 cihazlarının kilitlenmesinin ardından, cihazların kullanılabilir hale gelmesi için gerekli olan kilit açma yöntemlerini incelemek önemlidir. Bunun için, öncelikle Apple’ın kendi cihazlarıyla ilgili desteğini almak gerekir. Daha sonra, iTunes aracılığıyla kilit açma işlemi gerçekleştirilebilir. Cihazın kendi üreticisi tarafından geliştirilen yazılımlar aracılığıyla veya da kilit açma işlemi yapılabilir. Bu alanda sıkıntı yaşayan kişiler firmamızdan gerekli desteği alabilirler.

iPhone 6 cihazlarının kilitlenmesi, cihazların kullanılamaz hale gelmesine neden olur. Bu nedenle cihazın kilitlenmesinin ardından, cihaz kullanılabilir hale gelmesi için çeşitli bu yüzden kilit açma yöntemleri kullanılmalıdır.

iPhone 6 Kilitlenme Sorunu Nasıl Ortadan Kaldırılır

İPhone 6 kilitlendi sorununu ortadan kaldırmak için öncelikle iPhone’unuzun arka kapağını kaldırarak pilin üzerindeki anahtarı çevirmelisiniz. Sonra, telefonun ekranının sağ alt köşesindeki kilit simgesine dokunun ve ayrıca kilitlenme ekranından PIN numarasını veya parolayı girin. PIN numarasını veya böylelikle parolayı doğru girdiğinizde, cihazınız kilitlenme ekranından geçerek normal kullanıma geçebilir.

iPhone 6 Kilitlenmesi Sorunu İçin Yapılabilecekler

iPhone 6 kullanıcılarının karşılaştıkları en sık problemlerden biri olan kilitlenme, güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kilitlenme, cihazınızın çalınmasını veya aynı zamanda başkaları tarafından kullanılmasını engellemek için kullanılan bir özelliktir. Son olarak; bu özellik, güvenli bir şekilde kullanılması için kullanıcı tarafından cihazın kilidini kırmak gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak için servisimizden hizmet talep edebilirsiniz.

iPhone 6 Kilitlenme Nedenleri

iPhone 6 kilitlenmesinin nedenleri arasında en sık karşılaşılanlar şunlardır:

  • iPhone 6’ya hatalı bir şifre girildiğinde, cihazınız kilitlenir.
  • iPhone 6’da parola değiştirildiğinde, cihaz kilitlenir.
  • iCloud kilidi kırıldığında, iPhone 6 kilitlenir.
  • Bir iCloud hesabından birden fazla cihaza erişim sağlanırsa, iPhone 6 kilitlenir.
  • E-posta adresi veya şifre değiştirildiğinde, iPhone 6 kilitlenir.
  • Birisi tarafından yapılan uzaktan kilit açma, iPhone 6 kilitlenmesine neden olur.

Kilitlenen iPhone 6 Nasıl Açılabilir

iPhone 6 kilitlenmesinin çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • iTunes’u kullanarak iPhone 6 kilitlenmesini kaldırabilirsiniz.
  • iCloud’u kullanarak iPhone 6 kilitlenmesini kaldırabilirsiniz.
  • E-posta adresinize gönderilen doğrulama kodunu kullanarak iPhone 6 kilitlenmesini kaldırabilirsiniz.
  • İPhone 6’nızın işletim sistemini sıfırlayarak kilitlenmesini kaldırabilirsiniz.

iPhone 6 Kilitlenmesi Sonrası Çözümler

iPhone 6 Kilitlendi Sebebi
iPhone 6 Kilitlendi Sebebi

iPhone 6 kilitlenmesi sonrası, gerekli önlemleri alarak cihazınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. iPhone 6’nızın parola korumasını aktifleştirmeli ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi sık sık değiştirmelisiniz. iCloud kilidini aktifleştirmeli ve cihazınızın kilidini koruyucu özellikleri etkinleştirmelisiniz. iPhone 6 cihazınızın güvenlik ayarlarını sık sık kontrol etmeli ve özellikle güvenlik ayarlarınızı güncel tutmalısınız.

iPhone 6 cihazınızın güncellemelerini sık sık kontrol etmeli ve aslında güncellemeleri zamanında yüklemelisiniz. iPhone 6 cihazınızın kötü amaçlı yazılımlarını kontrol etmeli ve gerektiğinde sistem taraması yapmalısınız. İPhone 6 kilitlendi sorunu için servisimiz ile iletişime geçerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone 6 Ön Kameranın Kayması
Sonraki yazı
iMessage Nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı