iPhone açma kapatma kilit düğmesi çalışmıyor sorunu pek çok kullanıcının başına gelebilir. iPhone telefonun bu tuşu cihazı açma kapama ve uyutma işlemleri için gerekli bir tuş olduğundan önemlidir. Eğer tuş çalışmıyorsa mutlaka işin uzmanı bir servis ile iletişime geçilmelidir. Bu konuda kullanıcıların en çok sorduğu sorular;

  • İPhone telefonumu kapatamıyorum
  • İPhone telefonumun açma ve kapama tuşu çok sert ne yapabilirim
  • Cihazımın üstteki tuşu çalışmıyor nasıl açacağım
  • Üstteki tuş basmıyor ne yapacağım

Bu tarz sorunlarınız için servisimiz sizlere yardımcı olacaktır. İPhone telefonunuz hangi model olursa olsun her türlü sorunu için sizlere en iyi hizmeti sunarız.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Telefonun Tuşunun Çalışmadığı Nasıl Anlaşılır

iPhone Açma Kapatma Kilit Düğmesi Çalışmıyor
iPhone Açma Kapatma Kilit Düğmesi Çalışmıyor

Telefon açık ve herhangi bir işlem yapamıyorsanız veya telefonunuz kapalı ve açamıyorsanız muhtemelen açma kapama tuşu arızalanmıştır. Aslında İPhone telefonunuz kapalı bile olsa şarj kablosunu taktığınızda telefonunuz açılır.  Bu tuş çok fazla kullanımdan dolayı bozulabilir.

Bazen de telefonun tuşunun olduğu yere sıvı bir madde kaçabilir tüm bu nedenler açma kapama tuşunun işlevini bozabilir. Bu durumda servisimize getirdiğiniz telefonunuzun ilk önce tuş bölümündeki arızanın sebebine bakılarak gerekli tamir ve bakımı yapılır. Gerekli durumda cihazın açma kapama düğmesi onarılır ya da orijinal olan yeni düğme takılır. Bu işlem çok uzun sürmediğinden telefonunuzu aynı gün içinde teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone Telefonun Açma Kapama Tuşunun Bozulmaması İçin Ne Yapılabilir

Bu cihaz İPhone markası dünya da ve ülkemizde en çok tercih edilen akıllı telefonlardan biridir. Gerek ses sistemindeki kalite gerekse kamera ve fotoğraf çekimlerindeki parlaklık çok fazla tercih edilmesine neden oluyor. Ayrıca android telefonlara göre işlemcisinin daha hızlı ve kolay olması da yine tercih sebeplerindendir.

Bu yüzden uzun yıllar kullanımı söz konusudur. Ama bazen bu telefonlarda da sorun yaşanabiliyor. En basit görünen ise açma kapama düğmesinde yaşanan sorun. Bu düğme çalışmadığında iPhone telefonunuzu açmak için cihazın özelliği olan asistive touch kullanılabilir. Bu sayede tuş çalışmasa bile telefonunuzu tamir ettirene kadar açma kapamayı bu özellik sayesinde yapabilirsiniz. Açma kapama düğmesinin bozulmaması için;

  • Telefonunuz düşürmemeye dikkat etmelisiniz
  • Koruyucu bir kılıf kullanabilirsiniz
  • Çok fazla hareket halinde olan kişiler askılı olan koruyucu kılıfları tercih edebilir
  • Konuşmak için kulaklık kullanabilirsiniz

iPhone Telefonun Açma Kapama Tuşu Değiştirilebilir mi?

iPhone Açma Kapatma Kilit Düğmesi Çalışmıyor ne yapmam lazım
iPhone Açma Kapatma Kilit Düğmesi Çalışmıyor ne yapmam lazım

İPhone marka cep telefonu kullanıyorsunuz ve zamanla açma kapama tuşu deforme oluyor ve işlevini görmüyorsa bu sorunu servisimize gelerek ortadan kaldırabilirsiniz. İşinde uzman teknisyenlerimiz İPhone telefonunuzun tuşunu en kaliteli şekilde tamir eder. Gerekli durumlarda ise orijinal yeni bir düğme ile değiştirerek kullanıma hazır hale getirir.

Bu işlem yapılırken tüm güvenlik önlemleri alınır ve steril bir ortamda İPhone telefonunuzun düğmesi yapılarak kısa bir sürede size teslim edilir. Böylece hiç beklemeden aynı gün telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. Her türlü İPhone sorunuzu için servisimize başvurabilirsiniz. Sizlere en iyi hizmeti vermek adına uzman ekibimiz yardımcı olacaktır.

Değiştirilen Açma Kapama Düğmesi Garanti Kapsamına Girer mi?

En kaliteli akıllı telefonlardan biri olan İPhone cep telefonu arızalanabilir. En çok arıza görülen parçası da açma kapama düğmesi oluyor.  Düğme telefonun yere düşmesi veya içine toz kaçması nedeniyle işlem yapmayabilir. Bu durumda kullanımda sorun yaşanır. Düğmenin değiştirilmesi için servisimize gelerek talepte bulunabilirsiniz.

Böylece gerekli çalışma yapılarak açma kapama düğmesi değiştirilir. Servisimizde yapılan tüm tamir işlemleri orijinal parçalar ile yapılır. Bu yüzden yapılan her şey garanti kapsamında gerçekleştirilir. İPhone açma kapatma kilit düğmesi çalışmıyor gibi bir sorunla servisimize geldiğinizde garantili bir hizmet alabilirsiniz.

Önceki yazı
HTC M8 Batarya Değişimi Fiyatı
Sonraki yazı
iPhone Kamera Çalışmıyor Sorunu Ve Çözüm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı