iPhone arama esnasında ses gelmiyor sorunu yoğun olarak yaşanıyor. Pek çok iPhone kullanıcıları arama cihazında arama sırasında sesin gelmediğinden şikâyet ediyor. Bu sorun karşısında neler yapabileceğini bilmiyor. Bu yönde birçok siteler tarafından ayrıca yanlış bilgiler sunuluyor.

iPhone sorunlarının şeffaf bir şekilde çözümlenmesi önemlidir. Sunulan bilgilerin telefon kullanıcılarının anlamasına desteklemesi önem arz ediyor. Bu kapsamda özet ve anlaşılır düzeyde bilgiler verilmelidir. iPhone telefonunuzda arama sırasında ses gelmediğini fark ettiğinizde bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Telefonunuzdan Arama Sırasında Ses Neden Gelmiyor?

iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu
iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

Merak edilen iPhone arama esnasında ses gelmiyor sorunu birçok nedenlere bağlı olabiliyor. Telefonun hatalı bir şekilde tutulması bu soruna neden olabiliyor. iPhone telefonlarda aramalar sırasında bazen ses karşı tarafa ulaşmıyor. Bu durum tam tersine olabiliyor. Bazen ses telefon sahibine gelmiyor. Dolaysıyla maruz kalınan bu sorunların kolayca çözümlenmesi gerekiyor. Bu kapsamda yapılması gerekenler oldukça kolaydır. Dikkat etmeniz gerekenler;

  • Telefonunuzdan ses açma düğmesini kullanabilirsiniz.
  • Kulaklıklı mikrofon seti bağlı olmadığından ve zil sesinin görüntülendiğinden emin olmanız gerekiyor.
  • Hoparlör ızgarasının bloke olup olmadığını gözden geçirmeniz gerekir.
  • Ekran koruyucu, toz gibi etkenlerin telefonunuzun hoparlör kısmını tahrip edip etmediğini kontrol etmeniz gerekir.
  • Bu kapsamda söz konusu bölümleri hijyenik bir fırça desteği üzerinden temizleyebilirsiniz.

Apple cihazlarınızda arama esnasında ses gelmeme sorunu varsa ses entegresi tamir işlemi gerekebilir. Bu işlemler hakkında bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Hoparlörü Temizleyin

Yaşadığınız sorunu gidermek için başvurabileceğiniz birinci çözüm yöntemi cihazınızın hoparlörünü temizlemektir. iPhone telefonların hoparlöründe kir ve toz gibi etkenler meydana gelebiliyor. Bu olumsuzlukları hijyenik bir bez desteğiyle gidermeniz tavsiye edilir.

Telefon Sesini Açın

Telefonunuzda yaşadığınız sorunun ana nedenleri arasında cihaz sesinin kısık olmasından kaynaklı olabilir. Farkında olmadan telefonunuzun sesini kapatmış ya da azaltmış olabilirsiniz. Bu durumda cihazınızın sesini komple olarak açabilirsiniz.

Telefonunuzu Tekrardan Başlatın

Telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. iPhone telefonlarda oluşan birçok sorunlar telefonun kapatılarak yeniden açılması sonrasında genellikle gideriliyor. Sizler de bu etkili yöntemi deneyebilirsiniz. iPhone telefonunuzu kapatıp yeniden açın.

Bluetooth Uygulamasını Pasif Konuma Getirin

Telefonunuzda yaşadığınız söz konusu sorunu gidermek için cihazınızın en üst kısmında yer alan Bluetooth uygulamasını pasif konuma getirebilirsiniz. Bazı durumlarda cihazlarda bu uygulama açık kaldığında cihazda arama sırasında sesin gelmemesine neden olabiliyor.

Telefonunuzu Yeniden Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün

iPhone telefonların yeniden fabrika ayarlarına geri döndürülmesi oldukça kolaydır. Bu telefon modelinde ses gelmemesi cihazdaki farklı nedenlere bağlı olabiliyor. Bu durumda telefonunuzu yeniden fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Diğer bir deyişle cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Fakat burada dikkat etmeniz gerekenler söz konusudur. Telefonu sıfırladığınızda cihazınızın içerisindeki tüm dosyalar otomatik olarak silinecektir. Bu kapsamda işlemi gerçekleştirmeden önce cihazınızdaki önemli belge ve dosyalarınızı yedeklemeniz gerekir.

Belgelerinizi Yedeklemek İstediğinizde

Cihazınızda yer alan önemli belgelerinizi yedeklemek istediğinizde ilk olarak iCloud yedek almanız gerekiyor. Bu kapsamda bilgisayarınızı telefonunuza pratik bir şekilde bağlamanız gerekir. Bu aşamadan itibaren dosya ve belgelerinizi iTunes üzerinden kolayca yedekleyebilirsiniz.

Sonrasında sırasıyla Ayarlar-Genel-Sıfırla-tüm içeriği ve ayarları sıfırla seçeneği üzerinden cihazınızı yeniden fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonrasında yeniden farklı cihaz arayabilirsiniz. Bu aşama sonrasında cihazınızı yeniden aktif ederek sorunun halen devam edip etmediğine göz atabilirsiniz.

iPhone Aramalar Sırasında Ses Gelmemesinin Dezavantajları Nelerdir

iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu ve çözümü
iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu ve çözümü

iPhone telefonlarda aramalar sırasında ses gelmemesi pek çok dezavantajları söz konusudur. Bu sorunun uzun süreli olarak devam etmesi beraberinde kullanıcılarda ciddi anlamda moral bozuklukları yaşanmasına neden olacaktır. iPhone aramalar sırasında sesin gelmemesi beraberinde kullanıcıların önemli görüşmelerde aksaklıklar yaşamasına neden olacaktır. Bu durumda önemli iş toplantıları hakkında telefondan bilgi alınmasını kaçırabiliyor.

iPhone arama sırasında ses gelmemesi beraberinde her iki tarafın durumdan memnuniyetsiz kalmasına neden olacaktır. iPhone telefon tamiri konusunda servisimizden destek alabilirsiniz. iPhone arama esnasında ses gelmiyor sorunu garantili olarak çözümlüyoruz.

Önceki yazı
Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor
Sonraki yazı
Samsung Telefonumun Dokunmatik Ekranı Sürekli Donuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı