Bazı iPhone sahipleri gelen ve giden aramalarda ses problemi yaşayabiliyorlar. Bu kullanıcılar genellikle iPhone aramada ses gelmiyor ne yapabilirim şeklinde sorular yönelterek sorunun kaynağını bulmaya çalışıyor. Bu içeriğimizde iPhone aramada ses gelmiyor ve gitmiyor diyenler için önemli bilgiler verdik.

iPhone aramada ses gelmiyor

Özellikle eski model iPhone cihazlarda bazı ses sorunları ortaya çıkabiliyor. Bu ses sorunları kimi zaman telefonun kendi sesi ile ilgili olurken kimi zaman sadece gelen ve giden aramalarda ortaya çıkıyor. Her ne olursa olsun her iki şekilde de telefon kullanımı zorlaştığı için iPhone sahipleri bu soruna çözüm bulmak istiyor.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Eğer iPhone aramada ses gelmiyorsa sorunun hoparlör kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Bunu anlamak için öncelikle biriyle konuşurken ses açma tuşu aracılığı ile sesi açın. Daha sonra tekrar ses gelip gelmediğini deneyin.

Eğer bu şekilde de arama sesleri gelmiyorsa iPhone hoparlör değişimi yapmanız gerekebilir. Özellikle iPhone 7 gibi eski model telefon kullanan kişilerin muhakkak hoparlör değişimi yaptırması gerekir.

Arama sorunu olan cihazlarda özel teknikler kullanarak iPhone hoparlör değişimi hizmeti vererek cihazınızın ilk günkü performansına dönmesini sağlayabiliriz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

iPhone aramada ses gelmiyor ve gitmiyor

iPhone aramada ses gelmediğinde telefon sesini bir de hoparlöre vermeyi deneyebilirsiniz. Normalde ses kısmından size karşı tarafın sesleri gelirken hoparlörü açtığınızda farklı yerden ses gelir. Eğer bu şekilde de aramalardan size ses gelmiyorsa dediğimiz gibi iPhone hoparlör değişimi yaptırmanız gerekecektir. Bu ve benzeri iPhone sorunlarınızda bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

iPhone 7 aramalarda ses gelmiyor
iPhone 7 aramalarda ses gelmiyor

iPhone 7 aramalarda ses gelmiyor

Ses sorunu yaratan iPhone cihazları incelediğimizde iPhone 7 modellerinin diğer modelleri geride bıraktığını görüyoruz. Telefonun eskimesiyle birlikte ses veren parçalarda bozulmalar olduğu için iPhone 7 hoparlör değişimi yaptırmak gerekli olabiliyor.

iPhone gelen arama ses gelmiyor

Kısaca iPhone arama sesinin gelmediği durumlarda öncelikle hoparlörü açmanızı öneriyoruz. Eğer hoparlör açtığınızda da ses gelmiyor ise geriye kalan tek yöntem hoparlör değişimi olacaktır. Uygun fiyatlı hoparlör değişimi çalışmalarımızdan faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız iletişim probleminden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Ekran Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
Samsung Telefonumun Dokunmatik Ekranı Sürekli Donuyor
Sonraki yazı
Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı