İPhone batarya optimizasyonu ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız hazırladığımız bu içeriğe göz atabilirsiniz.

iPhone batarya optimizasyonu Nedir?

Daha önce bir iPhone sahibi olduysanız, en sinir bozucu şeylerden birinin biten bir batarya ile uğraşmak olabileceğini bilirsiniz. Özellikle fotoğraf çekmek veya oyun oynamak gibi şeyler için kullanmaya çalıştığınızda biten şarj sıkıntısı ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir.

iPhone bataryanızı optimize etmek ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle, doğru şarj cihazını kullandığınızdan emin olun. Yanlış şarj cihazı aslında bataryanıza zarar verebilir ve ömrünü kısaltabilir. İkincisi, hem sıcak hem de soğuktan kaçının. Telefonunuzu sıcak bir arabada veya dondurucuda tutmak, bataryayı mahveder.

Bizimle iletişime geçerek iPhone batarya değişimi yaptırabilir ve %100 verim ile telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Üçüncüsü, bataryayı tamamen %0’a kadar boşaltmamaya çalışın. Mümkünse bataryanın %20’nin üzerinde tutması daha iyidir.

Bu basit ipuçlarını izleyerek iPhone bataryanızın sağlıklı kalmasına ve kullanım ömrünün optimize edilmesine yardımcı olabilirsiniz.

iPhone Batarya Optimizasyonu Nasıl Yapılır
iPhone Batarya Optimizasyonu Nasıl Yapılır

iPhone Batarya Optimizasyon Ayarları

Çoğu kişi, kullanmadıkları uygulamaları kapatarak iPhone batarya ömürlerini artırabileceklerini bilir, ancak batarya kullanımınızı optimize etmenin başka yolları da vardır. İşte dört farklı iPhone batarya optimizasyonu ayarı:

 1. Parlaklığı Azaltın

Herhangi bir cihazdaki en büyük batarya tüketiminden biri ekrandır. iPhone’unuzun ekranının parlaklığını azaltarak batarya ömrünüzü önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık’a gidin ve kaydırıcıyı sola sürükleyin.

WhatsApp Destek Hattı

 1. Otomatik Kilitlemeyi Kullanın

Batarya ömrünüzü iyileştirmenin başka bir yolu da otomatik kilitleme özelliğini kullanmaktır. Bu, belirli bir süre sonra ekranınızı otomatik olarak kapatarak güç tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir. Bunu ayarlamak için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık’a gidin ve otomatik kilitleme seçeneğini seçin.

 1. Wi-Fi Yardımını Kullanın

iPhone 6s ve sonraki herhangi bir modele sahipseniz, batarya ömrünüzü iyileştirmeye yardımcı olması için Wi-Fi Yardımı özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, Wi-Fi bağlantınız zayıf olduğunda otomatik olarak hücresel veriye geçer ve bu da bataryanızın çok çabuk bitmesini önlemeye yardımcı olur. Wi-Fi Yardımı özelliğini açmak için Ayarlar > Hücresel’e gidin ve sayfanın en altına gidin.

 1. Düşük Güç Modunu Etkinleştirin

Batarya ömrünüzü gerçekten optimize etmek istiyorsanız, Düşük Güç Modunu etkinleştirebilirsiniz. Bu mod, güç tasarrufu yapmak için iPhone’unuzun bazı özelliklerini devre dışı bırakır ve performansı düşürür. Düşük Güç Modunu açmak için Ayarlar > Batarya bölümüne gidin ve Düşük Güç Modu seçeneğini işaretleyin.

iPhone Batarya Optimizasyonu
iPhone Batarya Optimizasyonu

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
iPhone Açıkken Şarj Olmuyor Çözümü
Sonraki yazı
İphone Kameram Düzgün Çalışmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı