iPhone çağrıları otomatik yanıtlama nasıl aktif edilir konusu son dönemlerde yaygın olarak merak ediliyor. Bu yönde birçok iPhone telefon kullanıcılarında zihin karmaşıklığı görülebiliyor. Çünkü kullanıcılar cihazlarından otomatik yanıtlama sistemi hakkında temel bilgilere sahip değildir.

Bu da telefon sahiplerinin gelen çağrılara otomatik olarak yanıtlamayı nasıl aktif edebileceğinde zorluklar yaşamasına neden oluyor. Apple firması tarafından yapılan İOS güncellemesiyle birlikte cihaza ayrıca otomatik yanıtlama sistemi entegre edildi. Apple cihazları arasında en çok tercih edilen modelde gelen çağrıların artık sistem tarafından otomatik olarak yanıtlanması mümkün hale getirilmiştir.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Telefonlarda Gelen Çağrılar Otomatik Olarak Yanıtlanmasında Yapılacaklar Şunlardır

İphone Çağrılar Otomatik Yanıtlama Nasıl Aktif Edilir yöntemi
İphone Çağrılar Otomatik Yanıtlama Nasıl Aktif Edilir yöntemi

Gelen çağrıların otomatik yanıtlanması için yapılması gerekenler;

  • İlk önce cihazın ayarlar menüsüne giriş sağlanmalı
  • Hemen sonrasında Genel Kısmına tıklanmalı
  • Sonrasında erişebilirlik kısmına tıklanmalı
  • Daha sonrasında Sesli Arama Yönlendirme bölümüne geçiş sağlandıktan sonrasında Aramaları Otomatik Olarak Yanıtla kısmına tıklanmalı
  • Aramayı Otomatik Yönlendirme Kısmı aktif edildikten hemen sonrasında uygulamada zaman dilimi ayarlanabilir.

iPhone Telefonda Gelen Çağrıların Otomatik Yanıtlanması Avantajlı Mıdır?

Türkiye genelinden iPhone çağrılar nasıl aktif otomatik yanıtlanabilir konusunda kullanıcılar avantajlı olabiliyor. Sistem tarafından gelen çağrıların otomatik olarak yanıtlanması en avantajlı kısımdır. Çünkü kullanıcılar gün içerisinde çoğu zaman telefona bakmak için müsait olmayabiliyor. Birçok kullanıcılar bu durumda sosyal ve iş aktivitelerinin ciddi anlamda aksadığının altını çiziyor.

 iPhone telefonlarda gelen tüm çağrıların sistem tarafından otomatik olarak yanıtlanması kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. Bu kapsamda gelen tüm çağrıların sistem tarafından otomatik olarak yanıtlanması kullanıcıların gün içerisinde çeşitli aktivitelerini ara vermeden yerine getirmesini sağlıyor.

iPhone Telefonda Gelen Çağrıların Otomatik Yanıtlanması Süreci Nasıl Ayarlanır

iPhone markalı akıllı telefonlarda gelen tüm çağrıların otomatik olarak yanıtlanmasında süreci ayarlayabilirsiniz. Bu telefon modellerinde gelen çağrıların otomatik olarak yanıtlanması en büyük avantajdır. Bununla birlikte isterseniz işlem sürecinizi kendiniz cihaz üzerinden manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Bu kapsamda gelen tüm çağrılarınızın farklı süreçler içerisinde otomatik olarak yanıtlanmasını sistemden talep edebilirsiniz.

iPhone Telefonda Gelen Çağrıların Otomatik Olarak Yanıtlanmasında Dikkat Edilecekler

iPhone telefonda gelen tüm çağrıların otomatik olarak yanıtlanmasında dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Öncelikle bu yönde gerekli adımlar atılmadan sistemin kendiliğinden otomatik olarak devreye girmesi söz konusu değildir. iPhone telefonda gelen tüm çağrıların otomatik olarak yanıtlanması ayarları titizlik gerektirir. Bu yönde mutlaka gereken tüm işlemleri titiz bir şekilde gerçekleştirmeye öze gösterin. iPhone telefonda gelen tüm çağrıların otomatik olarak yanıtlanması sürecinin kısa olmasına dikkat edilmelidir. Bu kapsamda kullanıcıların daha pratik bir şekilde hareket etmesi sağlanabilir.

iPhone Gelen Tüm Çağrılar Manuel Yanıtlanması

iPhone telefonda gelen tüm çağrıların otomatik haricinde manuel olarak yanıtlanması mümkündür. Bu kapsamda sistemi otomatik devreden çıkarabilirsiniz. Fakat bu durumda gelen tüm çağrılarınız telefon tarafından otomatik olarak yanıtlanmayacaktır.

Yani bu kapsamda gelen çağrılarınızı bizzat yanıtlamanız gerekecektir. Bu kapsamda iş ve sosyal hayatınızda bolca zamanınızın yer alması gerekiyor. Aksi takdirde işlerinizde aksama yaşayabilirsiniz.

iPhone Gelen Çağrıların Otomatik Mi Manuel Mi Yanıtlanması Avantajlıdır?

İphone Çağrılar Otomatik Yanıtlama Nasıl Aktif Edilir
İphone Çağrılar Otomatik Yanıtlama Nasıl Aktif Edilir

iPhone gelen tüm çağrıların otomatik mi yoksa manuel olarak mı yanıtlanması daha avantajlıdır konusu ayrıca merak ediliyor. iPhone akıllı cep telefonunda gelen tüm çağrıların otomatik olarak yanıtlanması çok daha avantajlıdır. Çünkü birçok iPhone kullanıcıları hafta içi yoğun olarak mesai yapabiliyor.

Bu durumda kullanıcıların gelen tüm çağrılara manuel olarak dönüş yapması oldukça zordur. Kullanıcılar daha çok bu yönde otomatik yanıtlama sisteminin daha faydalı olduğunun altını çiziyor. Pek çok iPhone kullanıcıları tarafından ise sadece hafta sonlarında gelen çağrılara manuel olarak dönüş yapabildiği belirtilmiştir. Bunun için servisimiz destek hizmeti alabilirsiniz. iPhone çağrılar otomatik yanıtlama nasıl aktif edilir konusunda desteklerimiz bulunuyor.

Önceki yazı
iPhone 8 ve 8 Plus Home Tuşum Bozuldu
Sonraki yazı
iPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı