iPhone dokunmatik testi son derece zor bir uygulamadır. Daha önceden bu ekran testini yapmayan kişiler ilk etapta zorluk yaşayabilirler. Bu nedenle hazırladığımız bu içerikte ekran testine dair önemli bilgiler paylaştık.

Iphone Dokunmatik Testi

Iphone kullanıcıları hassas hareket becerileri ile ilgili zorluk yaşamaları halinde, dokunmatik ekranın dokunma, kaydırma veya dokunarak basılı tutma hareketlerine yanıt verme şeklini ayarlayabilir. Hızlı veya yavaş dokunmanın tanınması, birden fazla dokunma eyleminin yok sayılması sağlanabilir. Ekran ile sorunlar yaşandığında dokunmatik testi uygulanabilir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Iphone Dokunmatik Testi
Iphone Dokunmatik Testi

Iphone Dokunmatik Testi Nasıl Yapılır?

Dokunmatik testinin gerçekleştirilebilmesi için aşağıda bulunan adımların izlenmesi gerekir.

  • Ayarlar sekmesinden erişilebilirlik/dokunma/dokunma bölümüne ulaşılır.
  • Dokunma kolaylıkları açılır.
  • Hangi işlem yapılmak istenilirse gerekli ayarlamalar yapılabilir.
Iphone Dokunmatik Ekran Testi
Iphone Dokunmatik Ekran Testi

Iphone Dokunmatik Ekran Testi Ne İşe Yarar?

Iphone kullanıcıları dokunmatik ekran testini kullanarak, dokunma kolaylıklarını keşfeder. Cep telefonlarında ekranın dokunma, kaydırma ve diğer hareketlere yanıt verme şeklini değiştirme işlemlerinde kolaylıklar sağlar.

Apple Ekran Testi Nasıl Yapılır?

Apple firmasının üretmiş olduğu Iphone marka telefon kullanıcıları, ekran testi yapabilmeleri için uygulama kullanmaları gerekir. Iphone marka cihazlarda android işletim sistemine benzer bir test aracı maalesef bulunmuyor.

Android cihazlarda yer alan bu uygulama ile tüm işlemler birkaç rakam ve özel simgeler ile yapılırken, Iphone marka telefonlar için bu geçerli değil. App Storede bulunan Touchscren Test adındaki uygulama, ekran testi yapmasını sağlıyor. Bu uygulama ile suya düşen bir telefonun ekranının ne derecede verimli çalıştığının kolayca anlaşılmasını sağlıyor.

Ekranında dokunmatik konusunda sorun yaşayan kullanıcılar, uygulamayı kullanarak yardım alabilir. Bunun yanı sıra ekran testi için manuel yöntemler de kullanılabilir.

Uygulamaya ihtiyaç duyulmadan Iphone dokunmatik test yapmanın farklı bir yöntemi mevcut mu? Dokunmatik test ekranın her hangi bir yerine dokunarak yanıt vermesi beklenir. Yanıt verilmediği takdirde o bölgede sorun olduğu anlaşılmalı. Cihazlarda ekran değişimi gerçekleştiğinde ekran dokunmatik testi ile işlemin doğru bir biçimde çalıştığı tespit edilir.

Ücretli olarak uygulama satın almadan da Iphone ekran testi yapılabilir. Ara yüzlere ve bütün yerleşime sahip cihazdaki mevcut uygulamalar kullanılarak, dokunma yaparak sağlıklı bir şekilde dönüş alınıyor ise, bu durumda dokunmatikte her hangi bir sorunun olmadığı anlaşılır. Ekran testi dokunmatiği ele aldığından dolayı, yüzeylere baskı yaparak o noktanın çalışıp çalışmadığı bu sayede kontrol edilmiş olur.

 

Önceki yazı
Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır? 3 Adımda
Sonraki yazı
Iphone Şifre Kırma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı