iPhone ekran kaydı alma esnasında sorun yaşıyorsanız ya da iPhone ekran kaydı ayarlarının nasıl yaptığını bilmiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Hazırladığımız bu yazı özellikle ilk defa iPhone kullanacaklar için oldukça önemli.

Iphone Ekran Kaydı

Milyonlarca kullanıcısı tarafından tercih edilen Iphone cep telefonlarının kullanımı her geçen daha da artıyor. Teknolojiyi yakından takip ederek yeni sürümleri piyasaya sürülen Iphone cep telefonlarının kullanımı diğer marka telefonlara göre farklılık gösteriyor. Sürekli olarak elde düşürülmeyen telefonlarda yapılan bir işlemin veya izlenilen bir videonun ekran kaydı alınması istenilebilir. Merak edilen konu Iphone telefonlarda ekran kaydı nasıl yapılır?

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Iphone Ekran Kaydı Ayarları
Iphone Ekran Kaydı Ayarları

Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Iphone marka telefonlarda ekran kaydı yapılabilmesi için, ekran kaydı bütünleşmiş edilmiştir. Fakat bu özelliğin kullanılabilmesi için, kontrol merkezinde ekran kaydı düğmesinin mevcut olduğu kontrol edilmelidir. Kontrol merkezinde düğmenin mevcut olması ekran kaydının rahatlıkla yapılacağı anlamına gelir.

Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır
Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır

Iphone Ekran Kaydı Ayarları

Iphone marka cep telefonlarında ekran kaydı yapılmadan önce ayarlarının yapılması gerekir. Ekran kayıt özelliğinin öncelikle açılması şarttır. Cep telefonunda denetim merkezini açma Iphone marka telefonlarının sürümlerine göre farklılık arz eder.

Iphone X ve sonraki sürümler kullanılması durumunda sağ üst köşeden kaydırmak sureti ile Iphone 8 ve önceki sürümler için yukarı kaydırılarak etrafında daire bulunan nokta şeklindeki ekran kayıt düğmesine ulaşılır. Bu düğmenin olup olmadığı kontrol edilir.

Iphone 11 Ekran Kaydı Nasıl Alınır?


Apple, Iphone 11 ile kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Yeni gelen özelliklerden bir tanesi de ekran kayıt özelliği. Bu özellik Iphone’nin öncesi sürümlerinde dâhili değildi.  Mevcut olmamasından dolayı kullanıcılar, bir uygulama ile yâda yazılım kullanarak bu özelliği kullanabiliyordu. Yeni sürüm telefonda ise her hangi bir yazılıma yâda uygulamaya gerek bulunmuyor. Ekran kayıt özelliği ile kayıt işlemi rahatlıkla yapılabiliyor.

Ekran kayıt özelliğini kullanmak ise oldukça basit gözüküyor. Yenilenmiş olan kontrol merkezinden ekran kayıt özelliğini ulaşmak oldukça kolay. Şayet ekran kayıt özelliği kullanılmak istenilir ise adımları izlemek gerekir.

  • Ayarlar bölümü açılır
  • Denetim merkezine gidilir
  • Denetimleri özelleştirden ekran kayıt seçeneği seçilir
  • Ekran kayıt seçeneğine dokunulur.

Mikrofon özelliği ile istenilirse ses kaydı da yapılabilir. Tek kusurlu taraf ise, kayıt esnasında, kaydın devam ettiğinin göstergesi olan mavi çubuğun kaybolmasıdır.

 

Önceki yazı
Pin Kodu Kaldırma Android-IOS
Sonraki yazı
Iphone Dokunmatik Testi, Tüm Modellerde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı