iPhone ekran ve cam değişimi arasındaki fark nedir iPhone kullanıcıları tarafından merak ediliyor. iPhonelerde ekran ve cam değişimleri sıklıkla yapılıyor. Bu nedenle cihazdaki ekran ve cam değişimi arasında bazı farklılıklar söz konusudur. Böylece cihazınızda bu yönde dahi temel bilgilere sahip olacaksınız. iPhoneler en kaliteli ve şık akıllı telefonlardır. Bu nedenle bu telefon modelleri diğer telefonlara oranla daha geniş katmanlardan oluşturulmuştur. iPhoneler bu kapsamda ön cam, dokunmatik panel ve LC ekran gibi birçok farklı katmanlardan üretilmiştir.

iPhone’lerde Ön Cam Kırılması Durumunda Ne Yapılır

İPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir Anlatıyoruz
İPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir Anlatıyoruz

iPhone’ler da ön camın kırılması durumunda;

  • Ekran doğrudan dokunmatik özelliği üzerinden işlev sunacaktır.
  • Bunun nedeni cihazda sadece üst cam alanı kırılmıştır ve bu durumda cihazınız aktif kalmaya devam edecektir.
  • Ön camın değiştirilmesi son derece avantajlıdır.
  • Bu kapsamda yeniden ekran değişimi gerektirmiyor.
  • Apple’nin sektörde orijinal camı yer almıyor.

iPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark

Özellikle yakın tarihte hizmete sunulması beklenen yeni iPhone’lerin tek bir metal kenarı ve geriye kalan bölümlerinin komple olarak cam dizayna sahip olacağı vurgulanıyor. Bunun haricinde iPhone 8 serisinin kırmızı renk tonundan üretilmesi planlanıyor. Yeni modellerinin ise daha çok orijinal beyaz renk tonundan hazırlanması bekleniyor.

iPhone Ekran Ve Cam Arasındaki Fark Kablosuz Şarj

iPhone ekran ve cam arasındaki farklılıklar arasında yeni modelin özellikle kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı Apple tarafından dile getiriliyor. Bunun haricinde söz konusu özelliğin farklı bir kablosuz şarjla birlikte entegre edilmesi söz konusu değildir.

iPhone ekran ve cam değişimleri pek çok özellikler sunar. Bu kapsamda yeni iPhone’da cam ve ekranın daha dirençli olması söz konusudur. Bu kapsamda cihazın darbelerden dahi kolayca etkilenmesi beklenmiyor.

iPhone Telefon Ekranı Kırılması Durumunda Ne Yapılabilir

Kuşkusuz söz konusu akıllı telefonda ekran ve cam değişimi arasındaki farklılıklar arasında ana ekran kısmına modern cam tuşu yerleştirilmesi yer almasıdır. Bu kapsamda kullanıcılar yeni iPhone serisinde ana anahtar kısmına çok daha pratik bir şekilde dokunabilecektir.

  • Bu durumda görüntü kalitesiz olabilir.
  • Dokunmatik kısmı sağlıklı bir şekilde çalışmıyor olabilir.
  • Bu durumda telefonun iç ekranı arızalandı ya da dokunmatik panelde hasarlar meydana geldi.
  • LCD Panel ve dokunmatik panel cihaza entegre edilmiştir.

iPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Farklılıkların Avantajları

İPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir
İPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir

iPhoneler Apple tarafından geliştirilen en şık akıllı telefonlardır. Bu nedenle yeni iPhone modellerinde ekran ve cam değişimi arasındaki farklılıklar pek çok avantajlar sunuyor. Yeni modelin çok daha görkemli cam ve ekran alanı sunması bekleniyor. Bu kapsamda yeni iPhone serisinin milyonlarca kullanıcılarına maksimum düzeyde kalite sunması tahmin ediliyor. iPhone’lerde en önemli olan bölümler arasında ekran ve cam bölümleridir. Bu alanların gözle görülür düzeyde kaliteli ve görkemli olması cihazın global anlamda yoğun olarak tercih edilmesini sağlar. Bu kapsamda tercihiniz doğrultusunda yeni iPhone modelini satın alabilirsiniz.

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Telefonda Ekran Ve Cam Değişimi Nereden Yapılır?

Ayrıca iPhone telefonunuzda kalitesiz cam ya da ekrana sahipseniz bu durumda servisimizden destek alabilirsiniz. iPhone ekran ve camların profesyonel ekip tarafından değiştirilmesi cihazın zarar görmemesi açısından son derece önemlidir.

Bu kapsamda sektörün en çok tavsiye edilen telefon bakım ve onarım servisimizi tercih edebilirsiniz. Telefon tamiri konusunda servisimizden destek alabilirsiniz. iPhone ekran ve cam değişimi arasındaki fark nedir konusunda merak ettiğiniz diğer ayrıntıları uzmanlarımızdan sorabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Çağrılar Otomatik Yanıtlama Nasıl Aktif Edilir
Sonraki yazı
Huawei P20 P20 Lite P20 Pro Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı