iPhone ekran videosu nasıl alınır için birçok yöntem mevcuttur. Ancak hepsi biraz değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, her bir yöntemin nasıl başarıyla uygulanacağını anlamak oldukça önemlidir. Apple cihazlarının temel özelliklerinden biri olan ekran videosu alma işlemi iPhone sahipleri için artık aslında çok kolay. iPhone cihazlarınızın ekranını kaydedebilir veya aynı zamanda canlı yayınlayabilirsiniz.

QuickTime Player ile Ekran Videosu Alma

QuickTime Player, MacOS ve Windows için Apple tarafından geliştirilen bir multimedya oynatıcısıdır. QuickTime Player kullanarak, iPhone ekranınızdaki neredeyse her şeyi kaydedebilirsiniz. Bunun için, ilk olarak, QuickTime Player’ı bilgisayarınıza indirmeniz ve böylece yüklemeniz gerekir. Ardından, iPhone’unuzu Mac bilgisayarınıza veya PC’nize bağlamalısınız. Son olarak, QuickTime Player’ı açın ve kaydı başlatın.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

FonePaw iOS Ekran Kaydedici ile Ekran Videosu Alma

iPhone Ekran Videosu Nasıl Alınır, Yöntemler
iPhone Ekran Videosu Nasıl Alınır, Yöntemler

FonePaw iOS ekran kaydedici, iPhone ekran videosu almak için kullanabileceğiniz güçlü bir aracıdır. iOS ekran kaydedicinin bu sayede en büyük avantajı, ücretsiz olarak kullanılabilmesidir. Ayrıca kayıt sırasında sesleri veya iOS cihazınızla olan etkileşimleri de kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, FonePaw iOS ekran kaydediciyi ilk olarak bilgisayarınıza indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Ardından iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın ve kaydı başlatabilirsiniz.

AirPlay ile Ekran Videosu Alma

AirPlay, iPhone ekran videosu almak için kullanabileceğiniz en kolay yöntemlerden biridir. Bu yöntemi kullanarak, iPhone ekranınızı bir Apple TV veya Mac bilgisayarına yansıtabilirsiniz. AirPlay’i kullanmak için, ilk olarak, Apple TV’yi veya Mac bilgisayarınızı iPhone’unuza bağlamanız gerekir. Ardından, iPhone’unuzun kaydını başlatın ve AirPlay’i kullanarak, ekranınızı Apple TV veya Mac bilgisayarınıza yansıtabilirsiniz.

Reflector ile Ekran Videosu Alma

Reflector, iPhone ekran videosu almak için kullanabileceğiniz özellikle güçlü bir araçtır. Reflector’un en büyük avantajı, Windows ve Mac bilgisayarlarına yüklenebilmesidir. Ayrıca, ekranınızı bilgisayarınıza yansıtırken böylelikle sesleri de kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, ilk olarak, Reflector’u Mac veya Windows bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Ardından, iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve kaydı başlatın.

Apowersoft iPhone Ekran Kaydedici ile Ekran Videosu Alma

Apowersoft iPhone ekran kaydedici, iPhone ekran videosu almak için kullanabileceğiniz güçlü bir araçtır. Bu araç, iPhone ekranınızın neredeyse her şeyini kaydetmenize olanak tanır. Ayrıca, Apowersoft iPhone ekran kaydedici, Windows ve Mac bilgisayarlarına yüklenebilir. Bunu yapmak için, ilk olarak, Apowersoft iPhone ekran kaydediciyi Mac veya Windows bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Ardından, iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve kaydı başlatın.

Artık iPhone ekranınızdaki neredeyse her şeyi kaydedebilirsiniz. Bu programlar ise;

  • QuickTime Player
  • FonePaw iOS ekran kaydedici
  • AirPlay
  • Reflector
  • Apowersoft iPhone ekran kaydedici gibi yöntemleri kullanarak, kolayca iPhone ekran videosu alabilirsiniz.

Kablosuz Ekran Paylaşımını Etkinleştirme

Bir iPhone ekran videosu almadan önce, kablosuz ekran paylaşımını etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için, iPhone cihazınızın ayarlar bölümüne gidin ve kablosuz ekran paylaşımını etkinleştirebilirsiniz.

Ekran Videosunu Kaydetme

Bir iPhone ekran videosu almak için, AirPlay simgesini göreceksiniz. AirPlay simgesini tıklayarak ekranınızı kaydetmeye başlayabilirsiniz. Ekran videosu kaydedildikten sonra, istediğiniz dosya biçimini seçin ve kaydetmeye devam edin.

Canlı Yayın İçin Ekran Videosu Oluşturma

iPhone Ekran Videosu Nasıl Alınır
iPhone Ekran Videosu Nasıl Alınır

Bir iPhone ekran videosu oluşturma işlemi, canlı yayın için de kullanılabilir. Canlı yayın için, AirPlay simgesine tıklayarak ekranınızı canlı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Daha sonra, istediğiniz platformu seçin ve ekran videosunu canlı yayınlayın.

Ekran Videosu İndirme

Bir iPhone ekran videosu almak için, videosu kaydettikten sonra, dosyayı indirmeniz gerekir. AirPlay simgesinden çıkın ve dosyayı istediğiniz yere kaydetmek için ekrana tıklayın. İndirdikten sonra, dosyayı istediğiniz herhangi bir cihaza kolayca taşıyabilirsiniz. iPhone ekran videosu nasıl alınır sorusu için servisimizden hizmet alabilirsiniz.

Önceki yazı
Samsung Ekranının Yan Sanayi mi Orjinal mi Nasıl Anlaşılır
Sonraki yazı
iPhone Instagram Türkçeye Çevirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı