iPhone ekranda siyah leke var sorunu daha çok telefonun ölü pikselin ortaya çıkmasıyla gelişen sorunlar arasında yer alıyor. Aslında siyah leke oluşumu telefonda yer alan görüntünün birbiriyle karışmasıyla ortaya çıkar. Yani telefonun 3 farklı ana rengi mevcuttur. iPhone kullanıcılarının bu konuda sıklıkla karşılaştıkları problemleri olduğunu söylemek mümkündür.

Akıllı cihazlarda yer alan 3 farklı ana renk olayında siyah, mavi ve yeşil renk şeklinde ifade edilir. Ekrana baktığımızda ortaya çıkan renk cümbüşünün veya ekranı net bir şekilde görmeye yardımcı olan renklerdir. Bunların karışması halinde ne yazık ki telefonda siyah renk oluşumu meydana gelir. Siyah leke de göze çok fazla hitap eden bir durum olmadığı için kişiyi rahatsız eder. Karışan renklerin ortay çıkmasına ölü piksel denir. Bazı durumlarda siyahın beyaz olarak göründüğü zamanlarda olur.

Ölü Piksel Olduğunu Anlamanın Yolu

iPhone Ekranda Siyah Leke Var
iPhone Ekranda Siyah Leke Var

Telefon bir yere çarptığında veya yere düşmesi halinde çatlamalar ortaya çıkar. Bu problemler ne yazık ki ana ekranın hasar görmesine neden olur ve iPhone ekranda siyah leke var deyip sorunun çözülmesi için araştırma yapılır. Son zamanlarda bu durum sıklıkla meydana geldiğinden dolayı herkesin ortak bir sorunu olmuştur.

Ayrıca pikselin hasar görmesiyle birlikte mutlaka ekran kartının değiştirilmesi gerekiyor. Aksi durumlarda telefonun ciddi sorunlarla karşılaşması mümkündür. Bunu en iyi anlamanın yolu Google Play Store’dan piksel uygulaması indirilebilir. Program sayesinde ekranınızın ölü piksel olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Bunun için servisimizden hizmet alabilirsiniz.

Telefonumda Oluşacak Siyah Leke Sorununu Önlemek

Son zamanlarda iPhone kullanıcıları çok fazla artmış bulunuyor. Bundan dolayı şikâyetlerinde ardı arkası kesilmiyor. Çünkü telefonda siyah leke olayı çok sık rastlanan olaylarla sınırlı oluyor. Sorunun önüne geçebilmek için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Bu sayede iPhone ekranda siyah leke var sorunlarına maruz kalmak istemeyen kişiler dikkatli davranmalı. Bunlar;

  • Telefon ekranına uygulanacak olan aşırı baskıdan kaçınılmalı,
  • Telefonun alacağı hasarları önlemek ve mutlaka sert zemine çarpmasını engellemek gerekir.
  • Telefon çok fazla kullanıldığında aşırı bir şekilde ısınma sorunu ortaya çıkar. Buna rağmen telefonu kullanmaya devam etmek,
  • Şarj aletinin bozulması halinde kullanıma devam edilmesi,
  • Şişmiş olan bataryanın ana ekrana uygulayacağı baskı nedeniyle zarar görmesi,
  • Ekran kırıldıktan sonra yetkili servisten yardım almadan kullanmaya devam etmekten kaçınmak gerekiyor.

iPhone Siyah Leke Sorunu Nasıl Çözülür?

Burada iPhone ekranda siyah leke var problemi altında yer alan sorunlara çözüm bulabilmek için birçok yola başvurulur. Bunu yapmanın en iyi yolu aslında yetkili servisten yardım almak olur. Özellikle kendi sorununu gidermek isteyen kullanıcıların telefona daha fazla hasar verdiğinin farkına varmazlar. Bilinmelidir ki siyah leke oluşumunun ortaya çıkış problemi her ne kadar telefonun hasar almasıyla birlikte ortaya çıkmış olsa da bunun en büyük probleminde genel bir arıza oluşabileceğini söylemek mümkündür.

Böylelikle ekranın değişmesi gerektiğini ve bunun sadece yetkililer tarafından yapıldığı bilinir. Burada değişecek olan ekran eğer garanti kapsamındaysa ücretsiz olarak değişimi yapılır. Eğer garanti kapsam dışıysa maalesef ki bu işlem gerçekleşmesi halinde belli bir ücret talebinde yapılır. Aynı zamanda daha fazla oluşacak hasarın önüne geçilir.

WhatsApp Destek Hattı

Telefonum Ne Kadar Süre İçinde Tamir Edilir?

iPhone Ekranda Siyah Leke Var Ne Yapmalıyım
iPhone Ekranda Siyah Leke Var Ne Yapmalıyım

Gelen şikâyetler arasında yer alan siyah leke sorunu birçok kişide ortaya çıkabiliyor. Bunun yetkili servis tarafından gerçekleşmesi gerekir. Aksi durumlarda telefon daha büyük hasar alacağından dolayı vereceğiniz ücretin misliyle size geri dönmesine neden olur. Telefon tamirinin gerçekleşebilmesi için bunun bir hafta ile sınırlı olduğunu söylemek mümkündür.

Sürenin değişkenlik göstermesi müşterinin şikâyetlerinin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Son olarak şunu söyleyecek olursak; bizler her türlü telefon arıza olaylarını gidermekteyiz. Bu yüzden telefon ne zaman elimize ulaşırsa bizler onu sıraya koyup tamir işlemlerine başlıyoruz. Çünkü bizlere sıklıkla gelen sorunlar arasında iPhone ekranda siyah leke var yer alıyor.  Bunun için servisimizden destek alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Ekran Kararma
Sonraki yazı
iPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı