iPhone etkin değil sorunu çözümü iPhone akıllı telefonlarda sıklıkla maruz kalınan sorunlar arasında yer alıyor. iPhone akıllı telefonunuz etkin değilse yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bu kapsamda ilk olarak verdiğimiz basit adımları uygulayabilirsiniz. Siz değerli kullanıcılara sunabileceğimiz adımları adım adım takip edebilirsiniz. Böylece iPhone telefonunuzdaki etkin değil sorununuzdan yorulmadan kurtulabilirsiniz.

Bu kapsamda cihazınız üzerinden ilk olarak iTunes kısmına bağlanmanız gerekir. Etkin değil hatası ana nedenleriyse telefonunuzu çantanızdan veya yanınızda taşırken farkında olmadan şifrenizi üst üste hatalı bir şekilde girmeniz nedeniyle oluyor. Bu sorun en çok iPhone telefonu çantasında taşıyanlarda meydana geliyor.

Ekranda 1 dakika sonrasında yeniden cihazınıza giriş deneyebilirsiniz. Bu kapsamda iPhone etkinsizleştirildi yazısı ekranda çıkacaktır. Ancak söz konusu süreç ciddi anlamda uzayacaktır. Dolaysıyla süreci beklemek yerine daha etkili yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

iTunes Uygulaması Üzerinden Geri Yükleme Yapılması

iphone Etkin Değil Sorunu Çözümü Nedir
iphone Etkin Değil Sorunu Çözümü Nedir

iPhone etkin değil sorunu çözümü için birinci yöntem olarak iTunes uygulaması üzerinden sistemi geri yükleyebilirsiniz. Öncesinde cihazınız üzerinden yedeğiniz olması durumunda ve bu kapsamda eşleşme yaptığınızda telefonunuzu direk olarak bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Bu aşamadan itibaren iTunes uygulamasını aktif edebilirsiniz. Bu alanda yer alan Özet kısmından iPhone geri yükle sekmesi bulunuyor. Bu sekme üzerinden cihazınızı yeniden eski konumuna geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca cihazlarından söz konusu sorunu yaşayanların %90’lık oranları bu yöntem sayesinde sorundan kolayca kurtuluyor.

iPhone’numu Bul Seçeneği Üzerinden iPhone Silin

Söz konusu sorunda başvurabileceğiniz en etkili ikinci yöntem direk olarak cihazınız üzerinden iPhone’numu bul seçeneği tercih etmenizdir. Bu kapsamda ilk olarak iCloud uygulama adresini ziyaret edin. Burada yer alan aktif hesabınızı açın. Bu kısımdan cihazınızı tercih ederek iPhone’numu bul sekmesini tercih edebilirsiniz. Buradan aktif olarak kullandığınız mevcut şifrenizi kaldırabilirsiniz.

Kurtarma Modu Üzerinden iPhone Telefonun Sıfırlanması

Yaşadığınız telefon sorununu gidermede en kaliteli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler arasında kurtarma modu üzerinden iPhone telefonu sıfırlamanızdır. Cihazınızda ayrıca bu gibi problemlerin kurtarılmasında kurtarma modu kısmı yer alıyor. Bu bölüm üzerinden telefonunuzu pratik bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. Bu kapsamda ilk olarak iTunes yazılımını aktif edin.

WhatsApp Destek Hattı

Uygulamanın bilgisayarınızda hali hazırda kurulu olması gerekir. İkinci adım olarak cihazınızı kapatın ve sonrasında cihazınızı direk olarak usb kablosuna takın. Bu işlem öncesinde usb kablonuzu henüz telefonunuza takmamanız gerekir. iPhone cep telefonunuz üzerinden home yani yuvarlak tuş tuşuna bir kez basılı tutun. Bu işlem sırasında usb kablonuzu telefonunuza takabilirsiniz. Son aşamada cihazınızın ekran kısmından kurtarma modunda bir cihaz algılandı yazısı yer alacaktır. Bu yazıyı gördüğünüzde hemen onay verin ve cihazınızı yeniden sisteme geri yüklemesini yapın.

Yeni Bir Kimlik Tercih Edin

Yukarıdaki adımlar işe yaramadığında son adım olarak yeni bir kimlik tercih edebilirsiniz. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınız üzerinden icloud.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Buradan oturum açarak farklı bir kimlik üzerinden yeniden hesap oluşturabilirsiniz.

  • İşlemlerinizi kusursuz bir şekilde yapmak için mutlaka bilgisayarınızda söz konusu uygulamanın yer alması gerekir.
  • Uygulama üzerinden yeni kimlik oluşturduktan sonra kimliğinizi değirmemeye özen gösterin.
  • Profesyonel anlamda destek almanız gerekirse alın.
  • Adımları sırasıyla uygulamanız önemlidir.

iPhone Etkin Olmaması Dezavantajlar Doğurur Mu?

iphone Etkin Değil Sorunu Çözümü
iphone Etkin Değil Sorunu Çözümü

Ayrıca iPhone etkin değil sorunu çözümü pek çok yönden dezavantajlar doğurur. Sorunun devam etmesi telefonunuzun aktif olarak işlev sunmaması anlamına geliyor. iPhone etkin olmaması çoğu zaman kullanıcıların cihazı bilinçsiz bir şekilde kullanması nedeniyle oluyor.

Birçok iPhone telefon kullanıcıları bu sorunun virüslere bağlı olarak meydana geldiğini düşünüyor. Bu etken sebeplerde sadece bir tanesidir. iPhone etkin olmaması yukarıda belirttiğimiz gibi pek çok farklı etkenlere bağlı olarak söz konusudur. iPhone etkin değil sorunu çözümü servisimizden kusursuz bir şekilde sunuluyor.

Önceki yazı
iPhone Entegre Değişimi Nasıl Yapılır
Sonraki yazı
Huawei Wi-Fi’e Bağlanmıyor Hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı