iPhone fabrika ayarlarına nasıl döndürülür en çok sorulan iPhone soruları arasında yer alır. iPhone kullanıcıları cihazlarını fabrika ayarlarına döndürmede sorunlar yaşayabiliyor. Birçok telefon kullanıcıları bu durum karşısında ne yapacaklarını bilmiyor. Bu nedenle zaman zaman profesyonel destek almak zorunda kalabiliyor. iPhone akıllı telefonlar olmasına rağmen özellikle kullanıcı hataları nedeniyle sorunlar meydana gelebiliyor.

Bu gibi durumlarda cihazın yeniden fabrika ayarlarına geri döndürülmesi gerekebilir. iPhone’larda fabrika ayarlarına döndürme işlemi pek çok akıllı telefon türlerine oranla daha basittir. Bu kapsamda iPhone kullanıcıları zamandan tasarruf elde edebilir.

iPhone Telefonunuzu Yeniden Fabrika Ayarlarına Döndürmeden Önce Özen Göstermeniz Gerekenler

 • iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür Adım Adım
  iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür Adım Adım

  iPhone fabrika ayarlarına nasıl döndürülür adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.

 • İşlemi gerçekleştirmeden önce MAC ya da bilgisayarınız üzerinden iTunes uygulamasının en güncel sürümünün cihazınızdan aktif olduğunu kontrol etmelisiniz.
 • Hemen sonrasında iPhone telefonunuzdan bilgilerinizi kaydetmek için yedek bir dosya kolayca oluşturabilirsiniz.
 • Sonrasında cihazınızdan Ayarlar ve isminiz sonrasında cihazınızda yer alan iCloud kısmına giriş sağlayın. Buradan ilk olarak iPhone bul kısmına tek seferlik dokunun.
 • Hemen sonrasında uygulama özelliğini pasif hale getirin.
 • Buradan cevap vermeyen bir cihazınız için neler yapabilecekleriniz hakkında bilgiler yer alacaktır. Bu bilgilere göz atabilirsiniz.
 • Bu kapsamda cihazınıza girişte şifrenizi unutmanız halinde şifrenizi yeniden öğrenmek için bilgileri inceleyebilirsiniz.

iPhone Telefonunuzu Fabrika Ayarına Yeniden Döndürmek İçin Yapmanız Gerekenler

Cihazınızı fabrika ayarına döndürmek için yapmanız gerekenler;

 • iPhone telefonunuz üzerinden ilk olarak iTunes uygulamasını açın.
 • Aygıtınızla birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone akıllı telefonunuzu direk olarak masaüstü bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
 • Bu aşamadan itibaren cihazınızın güncel şifresini soran bir ileti yer alabilir. Ya da bu bilgisayar güvenilir mi sorusu ekranda yer alabiliyor.
 • Bu durumda ekranda yer alan adımları harfiyen takip edebilirsiniz. Şifrenizi unutmanız ayrıca doğal olabilir. Bu durumda yeniden destek alabilirsiniz.
 • Dördüncü adım olarak iTunes uygulamasında göründüğü takdirde cihaz üzerinden iPhone cihazı tercih edebilirsiniz. Cevap alamadığınız bir aygıt için neler yapabileceğinizi bu alanda öğrenebilirsiniz.
 • Söz konusu cihazınız direk olarak iTunes üzerinden görünmemesi durumunda gerekli teknik destekleri talep edebilirsiniz.
 • Özet kısmına giriş yaparak buradan aygıta geri yükle butonuna tek seferlik dokunun. Talebinizin sistem tarafından kabul görmesi için yeniden geri yükle kısmına tıklayın.
 • Bu aşamadan itibaren sistem direk olarak iTunes silerek en güncel iPad yazılımını yükler.
 • Son aşama olarak aygıtınız fabrika ayarlarına döndürüldükten sonrasında yeniden başlatılır. Bu aşamadan itibaren aygıtınızı yeni bir cihaz konumunda ayarlamanız mümkündür.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Süreci

Lider bir telefon modeli olan iPhone’nin yeniden fabrika ayarlarına döndürme süreci tamamen sizlere bağlıdır. Siz değerli iPhone kullanıcılarının bu yönde becerikli olması işlemin erkenden tamamlanmasını sağlar. Yukarıda vurguladığımız üzere birçok iPhone kullanıcıları işlemi hantal bir şekilde yapabiliyor. Bu durum kullanıcılarda moral bozukluğuna neden oluyor. iPhone’nunuzu fabrika ayarlarına döndürmede stres yaşamamak için servisimizden destek ve yardım alabilirsiniz.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürmek Avantajlı Mıdır?

iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür
iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

iPhone telefonunuzu çok gerek duymadıkça fabrika ayarlarına döndürmeniz tavsiye edilmez. Çünkü telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesi bir nevi aygıtınızın tamamen sıfırlanması anlamına geliyor. Yani bu durumda cihazınızdaki tüm veri ve dosyalarınızın otomatik olarak silinmesi kaçınılmazdır.

Bu da önemli belgelerinize yeniden erişim sağlamanızı mümkün olmamasına neden olacaktır. Dolaysıyla telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeden önce cihazınızdaki önemli belgelerinizi mutlaka yedeklemeniz tavsiye edilir. Böylece yeniden belge arama zahmetinden kurtulabilirsiniz.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Cihaza Zarar Verir Mi?

iPhone telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz cihazınıza herhangi zararlar vermez. Fakat cihazınızın tüm belleği silinir. Böylece cihazınızda yer alan tüm dosyalarınız, belgeleriniz, verileriniz otomatik olarak silinecektir.

WhatsApp Destek Hattı

Bunun dışında işleminizin cihazınızı tahrip etmesi söz konusu değildir. Tam aksine cihazınızın çok daha kaliteli bir şekilde işlev göstermesini destekleyebilir. Telefon tamiri konusunda servisimizden destek alabilirsiniz. iPhone fabrika ayarlarına nasıl döndürülür konusunda da uzman teknisyenlerimiz size yardımcı olacaktır.

Önceki yazı
iPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir
Sonraki yazı
iPhone Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı