iPhone fiyatları ne zaman düşer birçok kişi tarafından merak edilen sorular olarak ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda iPhone yeni ürün tanıtımını gerçekleştirdiği için pek çok kişinin aklında  yeni ürün tanıtımı geldikçe eski ürünlerin fiyatında düşüş meydana gelir mi oluyor.

Bu da iPhone kullanıcıları ve takipçileri tarafından merak ediliyor. Yurtdışına ait telefon markası olduğu için kur bazına bağlı olması nedeniyle bu konuda değişkenlik görür. Ayrıca doların ne kadar çok artış gösterdiğine şahit olursak aynı zamanda iPhone telefon fiyatlarında da artış görülür. Bunun önünü alabilmek mümkün olmuyor.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Hangi Ayda iPhone Alabilirim?

iPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer
iPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer

Apple her geçen gün bizlere yeni yeni ürünleri tanıtıyor. Yeni ürün tanıtımı gerçekleştikçe diğer telefon modellerinin de fiyatlarında düşüş yaşanması bekleniyor. Apple takipçilerinin gözü hep yeni serinin çıkmasını bekliyor. Yeni seriyle birlikte diğer telefonu satın alma şansını yakalamış olacak.

Eski modellerde ciddi bir şekilde fiyat düşüşü yaşanır. Bu yüzden yeni telefon modellerinin tanıtımı gerçekleştirildiği zamanlarda iPhone fiyatları ne zaman düşer diye merak konusu olan bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Ürün tanıtımından sonraki birinci aydan itibaren telefon alınabilir. Bu konuda servisimizden fikir alabilirsiniz.

 Apple Geleneğinden Vazgeçmiyor

Her sene Apple’ın kendine göre tasarlamış olduğu bir durum söz konusu oluyor. Seri hiçbir şekilde bozulmadı. Çünkü ürün tanıtımını gerçekleştirdikten sonra Apple her sene Eylül ayında fiyatlarda düşüş yapıyor. Tasarruf sağlamak isteyen iPhone kullanıcılarının Eylül ayını bekleyerek istedikleri telefon modeline kavuşabilirler. Bu seri bozulmadığı sürece uygun fiyata iPhone modellerinden birine sahip olabilirsiniz. Bu durum çok az kişi tarafından bilindiği için birkaç aylık süreçte fiyatlarda değişkenlik meydana gelebiliyor.

Tutumlu iPhone Hayranları Eylül Ayını Beklemeli

Tutumlu iPhone kullanıcılarının beklemesi gereken bir süreç vardır. iPhone fiyatları ne zaman düşer sorusuna cevap bulmak isteyenlerin bir süre bekleyip daha sonra Eylül ayında iPhone modellerine sahip olabilir. Çünkü Apple geleneğini yaklaşık olarak 8 yıldır bozmuyor. Piyasaya yeni ürün tanıtımı gerçekleştirdiğinden dolayı eski modellerin fiyatını da düşürüyor. Her yıl belli bir tutum sergilediği için iPhone takipçileri artık durumun farkına varmış oluyor.

 iPhone Kullanıcı Sahibi Olmak için Ne Yapmak Gerekir?

iPhone Türkiye ve Dünya çapında pek çok kişi tarafından tercih edilen dünya markasıdır. Birçok kullanıcı iPhone telefonlara sahip olmak istese de bazı durumlarda ekonomik şartlar buna uygun olmayabiliyor. Bu yüzden piyasanın yakından takip edilmesi ve bunun üzerine yeni ürüne sahip olmasına yardımcı olacaktır. Mutlaka;

  • Apple geleneğinden vazgeçmediği için Eylül ayını beklemek,
  • Yeni seri tanıtımı gerçekleşmesinin üzerine eski modellerde düşüş yaşanması,
  • Güncelleme sorununun ortaya çıkması telefon fiyatlarının da düşüş yaşamasına neden olur,
  • Piyasanın düzenli olarak takip edilmesi,
  • Yurt dışı markası olduğundan dolayı son olarak kur bazının ele alınması ve takip edilmesi,
  • Doların düşmesi üzerine yeni iPhone kullanıcıları yeni telefona sahip olabilecektir.

Böylelikle iPhone fiyatları ne zaman düşer sorusuna birçok cevap verilebilir hale gelir. Servisimiz ile iletişime geçerek de bu konuda bilgi alabilirsiniz.

iPhone Telefonum Bozulduğunda Ne Yapmalıyım?

iPhone Fiyatları Düşer Mi
iPhone Fiyatları Düşer Mi

iPhone yurt dışından gelen dünya markası telefonudur. Bu yüzden telefonun bozulması halinde ne yazık ki orijinal parçaların Türkiye şartlarında bulunması çok mümkün olmayabilir. Hiç bilmediğiniz, tanımadığınız bir yetkili servise telefonunuzu emanet ettiğinizde yüksek fiyat karşılığında telefonunuzun parçasını değiştirdiğini ve orijinal olduğunu söyleyebilir.

Aslında bu durum bazen mümkün olmayabilir. Çünkü burada telefon kısa süre içinde arıza verir. Özellikle orijinal parçayla değişmesi gerektiğine rağmen değiştirilmediği için daha çok maliyetli olmasına neden olacaktır. Yetkili servisimizle iletişime geçerek her türlü telefon bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilebilir. iPhone fiyatları ne zaman düşer sorusu hakkında da servisimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Ekranda Siyah Leke Var
Sonraki yazı
iPhone Güncelleme Sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı