İçeriğimizin devamında iPhone hayalet ekran sorunu çözümü hakkında bilgi almak istiyorsanız içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz. İçeriğimizin devamında önemli bilgiler paylaştık.

iPhone Hayalet Ekran Nedir?

Ekranın sürekli olarak açık kalması bunun yanı sıra aynı görselde kalma sonucu iPhone hayalet ekran sorunu ortaya çıkar. Bu nedenle hayalet ekran sorunu yaşayan kullanıcılar sorunun çözümü için arayış içerisindedirler. Kullanıcıların bu sorun ile karşı karşıya kalmamaları için ekran parlaklığını en üst seviyede tutmamaları gerekir.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü
iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü

Belirli bir seviyede tutulan ekran parlaklığı sorunu engeller. Ayrıca ekranın sürekli olarak açık kalmaması bir başka yöntem olabilir. Hayalet ekran sorunu genellikle LCD ekranlarda yaşanan bir durumdur. Hayalet sorununun yaşanmaması için Amoled, oled ve poled ekranlar ön plana çıkarılmıştır.

Hayalet ekran sorununun kullanıcı hatasından kaynaklanmamasına rağmen garanti kapsamına alınmıyor. Bunun yanı sıra yazılımsal olarak da çözümü mevcut değil. Sorunun çözümünde tek yöntem ekran değişimi yöntemi geçerlidir.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Nedir?

Hayalet ekran diğer bir tabirle gölgeli ekran sorunu cihazda yer alan aynı görüntünün uzun süre ekranda kalması sonucu oluşan sorundur. Bunun yanı sıra uzun süreli kullanılan uygulamalar sonucu hayalet ekran sorunu yaşanır. Her telefonda yaşandığı gibi iPhone hayalet ekran sorunu apple firmasının üretmiş olduğu iPhone telefonlarda da yaşanır. İlk başlarda uygulamalara ait görüntüler silik olurken zaman içeresinde görüntüler daha belirgin hale gelir. Durum sorun işlemlerin yapılmasını engellemese bile görüntülerin silik olarak görülmesine neden olur.

Hayalet ekran sorunu yaşanmasına en büyük etken ekran ışığının yüksek parlaklığa ayarlanması neden olur. Farklı marka ve modellerde karşılaşılan bu sorun artık iPhone hayalet ekran sorunu olarak da iPhone marka cihazlarda da karşılaşılmakta. Bu tür sorunların tek çözüm noktası ekran değişim olarak ön plana çıkıyor.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü

Gölgeli ekran sorunu neden oluşur sorusuna cevap bulmak için araştırma yapan kullanıcılar, yapılan araştırma sonucunda cihazda kullanılan uygulamaların ekranda sabit kalmasından kaynaklandığı bilgisine ulaşır. Görüntünün ekranda sabit kalması ekran görüntüsünün kötü olmasına da neden olur.

WhatsApp Destek Hattı

İphone hayalet ekran sorunu yaşanmaması için bazı yöntemler sorunu engelleyebilir. Sorunu çözmek için öncelikle yetkili servise gitmeden önce kendimiz çözebiliriz. Cihazın ekran parlaklığını en yüksek düzeyde bulundurmamak, bunun yanı sıra kullanılan uygulamaların ekranda uzun süre kalmamasını sağlamak sorunu önleyebilir. Bir başka yöntem olarak cihazın renk ayarlarını değiştirmek çözüm yolu olabilir. Geçici çözümler sorunu çözmez ise teknik servisten hizmet alınarak ekran değişimi yapılabilir.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu
iPhone Hayalet Ekran Sorunu

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
iPhone Fotoğraf Gizleme
Sonraki yazı
Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı