iPhone Instagram kapanma sorunu sıklıkla meydana geliyor. Instagram sosyal paylaşım sitesi pek çok akıllı telefonlarda yer alıyor. Bu nedenle uygulama çoğu zaman Instagram telefondan dahi kendi kendine kapanabiliyor. Bu problem karşısında yapacaklarınız son derece basittir. Instagram self closing hataları arasında yer alıyor.

Bu durumda daha çok iPhone telefonları haricinde Android telefonda dahi aynı hatalar meydana geldi. Dünyanın en kaliteli sosyal medya siteleri arasında yer alan Instagram son dönemlerde pek çok yeniliklere imza attı. Uygulama pek çok yönlerinde iyileştirme yaptı. Bu durum iPhone üzerinden uygulamanın kapanmasına neden oldu.

iPhone Instagram Kapanma Sorunu İçin Yapmanız Gereken İlk Şey

iphone İnstagram Kapanma Sorunu
iphone İnstagram Kapanma Sorunu

İlk olarak iPhone Instagram kapanma sorunu karşısında yapmanız gereken ilk şey telefonunuzdan güncellemelerinizi kontrol etmektir. Akıllı telefonunuzdan en son iOS, WatchOS ya da TVOS sürümüne sahip olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz tavsiye edilir. Hemen sonrasında uygulama güncellemelerini kontrol etmelisiniz. iOS ve Apple Watch uygulamaları için iOS cihazınızda yer alan Apple Store uygulamasına giriş yapın.

Buradan Güncellemeler kısmına tek seferde dokunun. Bir güncelleme olduğunda bu alana dokunmanız yeterlidir. Sistem tarafından talep edilmesi durumunda Apple kullanıcı kimliğiniz ve parolanızı ayrıca girebilirsiniz. İPhone telefonunuz üzerinden ayrıca gereken durumlarda uygulamalarınızı güncellemek için bir Wİ-Fİ Bağlantısı gerekebilir.

Bu kapsamda Apple TV kısmında ayarlar-uygulamalar kısmına giriş sağlayın. Buradan otomatik güncellemeler kısmını açabilirsiniz. Otomatik güncellemelerinizi henüz aktif etmediyseniz Apple Store kısmını açarak satın alınan sekmeye giriş yapın. Burada yer alan uygulamanın ürün sayfasını açarak uygulamanızın aktif olup olmadığına bakabilirsiniz.

Instagram Kendiliğinden Kapanma Problemi Etkin Çözümü

Instagram’ın kapanma sorunu için etkin bir çözüm şunlar olabilir;

  • Söz konusu sorunun ana nedeni iPhone ya da Android telefondan eski işletim sistemlerinin kullanılmaya devam edilmesidir. Bu nedenle sorunun giderilmesi için cihaz sürümünün mutlaka güncellenmesi gerekiyor.
  • Cihaz, kullandığımız Instagram App uygulamasının en eski sürümüdür. Instagram uygulaması eski sürümü sebebiyle kendisini kapatmasına yol açabiliyor.
  • Instagram self-shutdown ile ilgili bazı problemler direk olarak ekipmanlarla ilgili olabiliyor. Bu nedenle sosyal medya sitesi tanıtımları yetersiz kalması doğaldır.
  • Genel anlamda yalnızca cihazdaki ram uygulamadan değil Instagram kapanmasına neden olursa ram alanı yetersiz kalabiliyor.
  • Kendi kendine yeten Instagram olmaması durumunda telefon önbellek kısmının komple olarak temizlenmesi son derece önemlidir. Dolaysıyla cihazın önbelleğinin temizlenmesi son derece önemlidir.
  • Telefonunuzdan meydana gelen bu sorun bazen cihaz bakımınızı yeterince yaptırmamanız nedeniyle meydana gelebiliyor. Bu sorun bazen direk olarak Instagram alt yapı sorunlarına bağlı olarak meydana gelebiliyor.

Sorun Telefon Tamir Servisinden Çözümlenir Mi?

iphone İnstagram Kapanma Sorunu Çözümü
iphone İnstagram Kapanma Sorunu Çözümü

Yaşadığınız sorunu yukarıdaki adımlar üzerinden çözememeniz durumunda üzülmeyin. Bu durumda kaliteli telefon tamirci servisimize başvurabilirsiniz. Söz konusu sorun genellikle kolayca giderilir. İşlemlerinizi daha kolay ve sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kapsamda profesyonel ekiplerimiz tarafından sorununuz birkaç dakika içerisinde giderilecektir.

WhatsApp Destek Hattı

Sorunun Önemi

iPhone akıllı telefonlar ülkemiz genelinden en çok tercih edilen cihazlardan biridir. Bu nedenle özellikle genç yaş aralığındaki iPhone kullanıcıları tarafından cihazdan Instagram uygulaması tercih ediliyor. Uygulamanın pek çok özelliklere sahip olması kullanıcıların iPhone üzerinden Instagramı kusursuz bir şekilde kullanmasını sağlar.

Kullanıcılar cihazları üzerinden gün boyu çeşitli videoları Instagram üzerinden indiriyor. Bu kapsamda sorunun uzun süreli olarak devam etmesi kullanıcıların mağdur kalmasına neden oluyor. Bu nedenle yaşadığınız sorundan hızlı bir şekilde kurtulmanız son derece önemlidir.

iPhone Instagram Kapanması Dezavantajları

iPhone telefondan Instagram’ın kapanması bazı dezavantajlar meydana getirebilir. Bu kapsamda sorununuz cihazınızdan etkin bir şekilde yararlanamamasına neden oluyor. Bu nedenle sorunu erkenden gidermenizde fayda vardır. iPhone Instagram kapanma sorunu için servisimizden teknik destekler alabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Ekran Ve Cam Değişimi Arasındaki Fark Nedir
Sonraki yazı
iPhone Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı