iPhone on off düğmesi çalışmıyor yani iPhone’unuzun kapalı ve açık düğmesi çalışmıyor ise birçok nedeni olabilir. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Yâda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Yeniden başlatmayı deneyin: iPhone’unuzu yeniden başlatmak için, önce “Sesi Kıs” düğmesine basın ve ardından “Sesi Aç” düğmesine basılı tutun. “Sesi Aç” düğmesini basılı tutmaya devam ederken, “Güç” düğmesine basın ve tutun. Apple logosu ekranda belirdiğinde, her iki düğmeyi de bırakabilirsiniz. İPhone ‘unuz yeniden başlatılacaktır.

Ayarları kontrol edin: iPhone’unuzun ayarlarında “Kapalı” düğmesini kullanarak açma veya kapatma özelliği olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar uygulamasını açın, “Genel” seçeneğini seçin ve ardından Erişilebilirlik seçeneğine dokunun. “Düğmeler” bölümüne gidin ve “Kapalı” düğmesinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Bu sayede sorun çözülecektir.

Cihazınızı güncelleyin: iPhone on off düğmesi çalışmıyor ise İPhone’unuzun en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Ayarlar uygulamasını açın, “Genel” seçeneğini seçin ve ardından yazılım güncellemeye dokunun. Güncelleme mevcut olduğunda, izlediğiniz talimatları izleyin ve güncelleme işlemini tamamlayın.

Destek alın: Ayrıca yukarıdaki adımlar, sorununuzu çözemezse, servisimizin destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. İPhone’unuzda bir donanım sorunu varsa, destek ekibi size yardımcı olabilir veya cihazınızı onarabiliriz.

Telefon Tuşları Çalışmazsa Ne Yapacağım

iPhone On Off Düğmesi Çalışmıyor
iPhone On Off Düğmesi Çalışmıyor

iPhone on off düğmesi çalışmıyor ise aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

  • Bazı telefonlarda, ekran üzerindeki dokunmatik kontroller tuşlara alternatif olarak kullanılabilir. Örneğin, ekranda görüntülenen on-screen tuş takımı aracılığıyla telefonunuzu arayabilirsiniz.
  • Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Telefonunuzun pili çıkarılabilirse, telefonunuzun bataryasını çıkarın ve birkaç saniye bekleyin. Daha sonra bataryayı tekrar takın ve telefonunuzu açın. Pil çıkarılamıyorsa, telefonunuzu kapatın ve tekrar açın.
  • Tuşlar hala çalışmıyorsa, telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Ancak, bu işlem tüm kişisel verilerinizi siler, bu nedenle öncelikle bir yedekleme yapmanız önerilir. Telefonunuzun kullanım kılavuzunda bu işlem için talimatlar bulabilirsiniz.
  • Tuşlar hala çalışmıyorsa, telefonunuzu tamir ettirmek veya değiştirmek için bir tamir merkezi veya satıcınızla iletişime geçin. Telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmek de önemlidir.

Aslında unutmayın ki her telefon modelinin tuşlarına erişmek için farklı yolları olabilir, bu nedenle telefonunuzun kullanım kılavuzunu incelemeniz ve firmamızdan iPhone on off düğmesi çalışmıyor seçeneği altında destek almanız önerilmektedir.

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Dokunmatik Ekran Bozulursa

Özellikle İPhone ‘un dokunmatik ekranı bozulduysa, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Ekranın çalışıp çalışmadığını kontrol edin: Ekranda sadece belli bir alanın dokunmatik özellikleri bozulmuş olabilir. Bu yüzden ekranda dokunabilen diğer alanlar olduğundan emin olmak için ekranın tüm yüzeyini dokunmaya çalışın.

Yeniden başlatmayı deneyin. Bazı durumlarda, ekrandaki sorunlar bir yazılım hatasından kaynaklanabilir. Bu durumda, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. İPhone’unuzun yeniden başlatılması için güç düğmesine basılı tutun ve “Kaydırarak kapat” seçeneğini kullanarak cihazınızı kapattıktan sonra, yeniden açın. Bu seçenekler eğer işe yaramıyor ise firmamız ile iletişime geçin.

Uzmandan Yardım Alın

iPhone On Off Düğmesi Çalışmıyor Ne Yapabilirim
iPhone On Off Düğmesi Çalışmıyor Ne Yapabilirim

Ekran koruyucuyu çıkarın: Aynı zamanda ekranda bir ekran koruyucusu varsa, bunu çıkararak ekranın dokunmatik özelliklerinin etkilenip etkilenmediğini kontrol edin. Ekranın temiz olduğundan emin olun: Ekran üzerinde kirli bir film veya parmak izleri dokunmatik özelliklerin çalışmasını etkileyebilir. Böylelikle ekranı temizlemek için bir mikro fiber bez kullanarak ekranın tamamını temizleyin.

Tamir veya değiştirme: Son olarak yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, ekranın tamiri veya değiştirilmesi gerekebilir. İPhone ‘unuz garanti kapsamındaysa, üreticinin destek ekibiyle veya satıcınızla iletişime geçebilirsiniz. Garanti kapsamında değilse, bir onarım merkezi veya tamir hizmeti sağlayan servisimiz ile iPhone on off düğmesi çalışmıyor başlığı adı altında başvuru yapabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Rehber Yedekleme
Sonraki yazı
iPhone Mp3 Dönüştürücü Nasıl Yapılıyor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı