iPhone orta home tuşu bozuldu ise dikkat bu sorun canınızı sıkabilir. Ayrıca tamir işlemi olmadan önce çözüm mümkün olabileceği gibi tamir ihtiyacınıza hemen çözüm bulabilirsiniz.

iPhone ana ekran home tuşu menü ve pek çok özelliği görebilmeniz için iPhone ön tarafında yer alan bir tuştur. Ana ekran turşu İPhone’da en çok problem yaşanan bir parçadır. Kullanıcıların devamlı parmağının altında bir tuş olması ve bu durum sık karşılaşılması anlamına gelebilir.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Orta Tuşu tamiri Yaptırmak İçin Servisimize Başvurun

İPhone orta home tuşu bozuldu
İPhone orta home tuşu bozuldu

Müşterilerimizin genel olarak şikâyetleri şu şekilde yer alır;

  • İPhone voice control kendiliğinden kapanıp açılıyor
  • İPhone home butonu basmıyor
  • Orta tuş basılı kalıyor
  • İPhone home  buton arıza yapıyor
  • İPhone orta tuşu herhangi bir düşme darbe ezilme olmadan aniden bozuldu
  • Ana ekran tuşu sorunlu basmıyor

iPhone servisimizde orta turşum arızası olması durumunda tamir ve değişimi yapılır. Tuş fleksi değişimi buton temizliği buton değişimi en sık yapılan tamir işlemleridir.

iPhone Home Tuşu Neden Bozulur

Telefonunuzun orta tuşu kullanma bağlı olarak uzun zaman sonra gece kısa süre içinde bozulma gerçekleşebilir. Tuşun bozulmasın pek çok nedeni vardır. Böyle bir sorun yaşadığınızda İPhone servisine başvurabilirsiniz. Bu sayede arızayı kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Özellikle yağmurlu havada telefonunuz kullanmanız halinde orta tuşun yanlarından yağmur suyu girebilir bu tuşun arıza yapmasına neden olur.

Tozlu alanlarda telefon kullanmanız zaman içinde orta tuşun toz almasına sebep olur. Aslında orta tuşun sert basması ya da basılı bir şekilde kalmasın bu yüzden olabilir. Çantada ya da cep de kılıfsız bir şekilde kullanmanız halinde tozların içine girmesin durumunda arıza gerçekleşebilir.

Son olarak düşme ya da darbe sonucu suç zarar görebilir tamamının çalışması hale gelebilir. Aynı zamanda şunu da unutmamak gerekir ki bilinçsiz tamir etme sonucu tuş bağlantıları büyük hasar görerek tuşun işlevini kaybetmesine neden olabilir.

iPhone Home Tuşu Bozulursa Geçici Çözüm

Home tuşu çalışmıyor ve telefonunuzu servise götürmek için ileriki bir zaman için plan yapıyorsanız geçici olarak assistivetouch özelliğini aktif duruma getirerek onun tuşun ekranında tıklanmamasının sağlamış olabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzu kullanabilirsinizGeçici çözüm için ilk olarak ayarlar genel erişilebilirlik yerinden assistivetouch’ı etkinleştirin.

Telefonunuzun ekranında assistivetouch kısa yol simgesini görmüş olacaksınız. Ana ekran işareti home tuşunun görevini yapacaktır. Bu geçici çözüm size bir süreliğine de olsa telefonunuzu kullanmanızı olanak sağlayacaktır.

Tek bir dokunuşla ses yüksekliğini ayarlamak ekranınızı kilitlemek birden çok parmakla yapılan hareketleri kullanmak cihazınızı Yeniden başlatmak ya da düğmelere basma hareketlerini tek bir dokunuşla geçirmek için assistivetouch kullanabilirsiniz.

iPhone Home Tuşu Değişim Fiyatları

İPhone orta home tuşu bozuldu çalışmıyor nasıl tamir edilir
İPhone orta home tuşu bozuldu çalışmıyor nasıl tamir edilir

iPhone değişimi tamir fiyatları telefonunuzun modeline göre değişebilir. Ortalama olarak 300TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlar bulunuyor. Ayrıca almış olduğunuz ürün garanti kapsamı altında ise değişim ücretsiz şekilde gerçekleştirilir. Kullanıcı hatası olan sorunlarda ücret talep edilebilir. Bu tuş genelde kullanım hatası yüzünden bozulabilir. Bu durumda telefonu kendiniz tamir etmeye kalkmadan hemen yetkili servisimize getirebilirsiniz.

Tüm teknik incelemeler yapıldıktan sonra size geri dönüş yaparız. iPhone home tuşu değişimi serviste ortalama olarak 30 dakika içinde gerçekleştirilir. Bu yüzden orta tuşun arızalanma gibi durumlarda çok bekletilmeden servisimize başvurabilirsiniz. iPhone orta home tuşu bozuldu ise dikkat edilerek çok geçmeden servisimizden arıza konusunda destek alabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Kamera Çalışmıyor Sorunu Ve Çözüm
Sonraki yazı
Maltepe Cep Telefonu Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı