iPhone özel numara engelleme son zamanlarda   sıklıkla meydana gelen bir problem haline gelmiştir. Apple Store’da birçok uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bunun program ile yapılması halinde istenilen numaranın engellenmesi sağlanacaktır.

Fakat iPhone özelliğinden yapıldığında tamamen gelecek olan bütün özel numaraları engelleyecektir. Programla gerçekleştirilen işlemde numara otomatikman meşgule düşmesini sağlarken, özellikten yapılması halinde “Aradığınız kişinin özel numaradan gelen çağrıları kabul etmiyor” şeklinde bir ifadeyle karşı karşıya kalınır.  Bu durumlar da servisimizden yardım alabilirsiniz.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Özel Numara Beni Neden Arar? 

iPhone Özel Numara Engelleme
iPhone Özel Numara Engelleme

Günlük yaşamda zaman zaman gizli aramalara maruz kalabiliyoruz. Bazen bir arkadaşımız tarafından bazen ise işi gücü olmayan kişilerin başvurduğu eğlence yöntemidir. Telefon numarasının gözükmemesi halinde kişilerin tedirgin olmasına neden olur. Sıklıkla bu sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte mutlaka zaman kaybetmeden savcılığa başvurulur.

Yazılan dilekçe sonucunda özel numaranın kime ait olduğu rahatlıkla bulunur. iPhone özel numara engelleme başlığı altında yapılacak durumlar sırasıyla belirtilmiştir. Özellikle bu durumla uğraşmak istemeyen kişilerin telefonun ayarlar bölümünden ya da çevirecekleri kodlar ile birlikte bu sorunun önüne geçebilirler. Rahatsız edilmekten kurtulmuş olursunuz.

 iPhone Operatörlere Göre Özel Numara Engelleme Mümkün mü? 

Aslında bu başlık altında iPhone özel numara engelleme adı altında olduğu için bu konuda detaylı bilgi almak için servisimizle iletişim kurabilirsiniz. Bilindiği üzere ülkemizde toplamda üç farklı, büyük operatör vardır. Operatörden operatöre değişkenlik gösteren bu durumun birçok kullanıcı tarafından farklı yöntemlerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Numara engelleme işleminin operatörden kapatılması mümkündür.

Turkcell Özel Numara Engelleme; Turkcell operatör kullanıcılar gelecek olan çağrıların özel aramaya kapatılması için yapması gereken; *253# numarasını çevirdikten sonra işlem gerçekleştirilmiş olur. Böylelikle gelecek olan bütün özel numaraya çağrılar kapatılacaktır.

Türk Telekom Özel Numara Engelleme; Türk Telekom operatör kullanıcıların da yapacağı işlemin aynı olduğunu söylemek mümkündür. Gizli numara engelleme işleminin Turkcell operatörden bir farkı yok. Bu yüzden burada da *253# numarasını çevirip gelen özel aramaları engelleme durumu olmuş olur.

Vodafone Özel Numara Engelleme; Vodafone’un kendine göre bir özelliği mevcuttur. Burada Turkcell ve Türk Telekom’dan daha farklı bir durum söz konusudur. Vodafone operatör kullanıcılarının gelecek olan özel numaraları engelleyebilmesi için yapması gereken “GIZLI AC” yazarak 7046’ya sms göndermesi yeterli olacaktır. İşlemin gerçekleşmesi halinde gelecek olan bütün özel numaralara çağrılar kapatılacaktır.

 iPhone Telefonlarda Gizli Numara Açma Özelliği 

Gizli arama yapmak isteyen kişilerin kendi telefonlarından bu işlemleri gerçekleştirebilir. iPhone özel numara engelleme işleminin yapılması halinde ayrıca gizli numara işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede gizli arama yapılabilir veya gizli numara özelliği açılarak; numaranın gözükeceği şekilde yapılabilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne gidin.
  • Ayarlardan uygulamalar sekmesine basınız.
  • Uygulamaların mevcut olduğu bu alanda telefon menüsü bulunur.
  • Telefon menüsüne basarak numaramı göster seçeneği aktif hale getirilir.
  • Bu işlemin tam tersi yapıldığında numaranız özel numara şekline dönecektir.
  • Son olarak bir çağrı için numaranızı gizleyecekseniz bunun içinde; #31# kodunu yazdıktan sonra arama yapılacak olan numara eklenerek ara tuşuna basılır.

 Nasıl Yardım Alabilirim? 

iPhone Özel Numara Engellemek Nasıl Yapılır
iPhone Özel Numara Engellemek Nasıl Yapılır

Özellikle bu işlemleri gerçekleştirmekte zorluk çeken iPhone kullanıcılarımız bizimle iletişime geçebilir. Kafasında soru işareti olan veya bu konuya henüz açıklık getiremeyen kişilere her türlü konuda yardımcı oluruz.

Telefonunuzla alakalı her türlü arızaların oluşması halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Servisimize sorununuzu ve çözmek istediğiniz konuyu dile getirebilirsiniz. Sizlere vereceğimiz desteğin yanında aynı zamanda iPhone özel numara engelleme işlemleri hakkında her türlü sorunu ortadan kaldıracağımızı bilmenizi isteriz.

Önceki yazı
iPhone Hard Reset
Sonraki yazı
Bükülen Telefonu Düzeltme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı