iPhone parmak izi çalışmıyor sorunu neredeyse tüm iPhone cihazlarında görülen bir şikayettir. Parmak izinin çalışmaması birçok farklı nedene dayanabilir. Arıza durumu iPhone cihazlarında sık görülür. Cihazın ekran kısmı sert bir darbe alırsa parmak izi desteği zarar görür. Parmak izinin çalışmama sebeplerini bularak çözümün nasıl olacağını bulmak mümkündür.

iPhone Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Neden Olur?

iPhone cihazlarında parmak izi işlevinin çalışmama problemi birçok farklı nedene bağlı olarak sık karşılaşılan bir sorundur. Parmak izinin çalışmama nedeni yazılım ya da donanım ile ilgili olabilir. Parmak izi çalışmama arızasının nedenleri şu şekilde sıralanır.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

  • iPhone cihazının sert bir zemine çarpması sonucu ekran tahrip olur ve parmak izi çalışmaz.
  • Cihazın ekran değişimi işlemi yapıldığı zamanlar parmak izi çalışmama sorunu ortaya çıkabilir. Bunun nedeni ekran değişimi sırasında Flex’in kopmasıdır.
  • iPhone cihazının üzerinde bulunan “home” tuşunda oksitlenme oluşması sonucu parmak izi işlevi çalışmayabilir. Bu oksitlenmenin meydana gelmesi birçok farklı nedene bağlı olabilir.
  • iPhone içinde bulunan birçok yazılımdan birinin hata vermesi parmak izi çalışmıyor sorununa yol açabilir.
  • iPhone cihazının üzerinde bulunan “home” tuşunun sert darbeler alması parmak izi çalışmıyor problemine neden olabilir.

Hangi Cihazlarda Tamir İşlemi Yapılabilir?

Parmak izi çalışmıyor problemi çoğunlukla eski tarz cihazlarda görüldüğün ilgili cihazlara yönelik tamir işlemi yapılır. Tamir işleminin yapıldığı cihazlar şu şekilde listelenir.

  • iPhone 5s cihazlarının iPhone 5s parmak izi okuyucu çalışmıyor sorunu giderilir. iPhone 5s parmak izi çalışmıyor problemleri için tamir yapılır.
  • iPhone 6 cihazlarının iPhone 6 parmak izi okuyucu çalışmıyor sorunu giderilir. iPhone 6 parmak izi çalışmıyor problemleri için tamir yapılır.
  • iPhone 7 cihazlarının iPhone 7 parmak izi okuyucu çalışmıyor sorunu giderilir. iPhone 7 parmak izi çalışmıyor problemleri için tamir yapılır.
  • IOS 13 parmak izi sorunu yazılım nedenlerinden kaynaklanıyorsa güncelleme yapıldığı zaman sorun çözülür.

Parmak İzi Çalışmayan iPhone Alınır mı?

Parmak izi çalışmayan iPhone cihazları tamir ücreti düşük olduğundan dolayı sıkça tercih edilir. iPhone parmak izi çalışmıyor tamiri ne kadar sorusunun cevabı cihazın modeline bağlı olarak 200 ile 300 TL arasında değişir.

Ayrıca ekran videosu nasıl alınır? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Önceki yazı
Ekran Videosu Nasıl Alınır?
Sonraki yazı
İPhone Soğuktan Etkilenir Mi? Soğukta Neden Kapanıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı