iPhone cihazlarda sıklıkla görülen problemlerden birisi de şebeke aranıyor/servis yok sorunudur. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde iPhone şebeke aranıyor sorunu çözümü için uygulayabileceğiniz bazı yollar bulunmaktadır. Bazı durumlarda çok basit bir sebepten dolayı bu hatayı alabileceğiniz gibi; bazı durumlarda ise Budak GSM gibi yetkili bir servise başvurmanız gerekecektir.

iPhone Şebeke Aranıyor Sorunu Nedenleri ve Yapabilecekleriniz

Bu tip bir sorun ile karşı karşıya kalmanız halinde yapmanız gereken ilk iş telefonunuzu yeniden başlatmak olacaktır. Yeniden başlatmanıza rağmen hala şebeke aranıyor uyarısı alıyor ise cihazınızı bir iki saat kadar kapatabilirsiniz. Bazı istisnai durumlarda baz istasyonu veri akışı sunmuyor olabilmektedir. Eğer bu sürenin sonunda hala şebeke bulunamıyorsa, sim kartınızı çıkartıp *#06# yaparak arama yapabilirsiniz. Bu işlem sonucunda IMEI kodu gözükmüyor ise sorununuz yüzde 90 ihtimalle baseband entegre kaynaklıdır. Böyle bir durumun varlığı halinde iPhone şebeke aranıyor sorunu çözümü için teknik servisimizi ziyaret edebilirsiniz. Çok kısa bir süre içerisinde sorununuz çözülecektir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Şebeke Aranıyor Sorunu Çözüm Yolları

Baseband entegrasyonu haricindeki problemlerin çözümü ise daha basit olmaktadır. Aşağıda sayılan yöntemleri deneyerek şebeke sorununu giderebilirsiniz.

  • Telefon Ayarlarını İnceleyin: Telefonunuzda bir yazılım güncellemesi yapılmış olabilir. Bu güncelleme neticesinde telefonda bulunan uygulamalar ve işletim sistemi de otomatik şekilde güncellenmektedir. İşletim sisteminin güncellenmesi halinde istenmeyen hatalar da beraberinde gelmiş olabilir. Cihazınızda yeni bir sürüm olmadığından emin olmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için cihazınızı PC ya da Wi-fi’ye bağlamak yeterli olacaktır.
  • Cihazı Fabrika Ayarlarına Döndürmek: Telefonları fabrika ayarına sıfırlamak, ağ ayarlarını da sıfırlayacağı için genelde şebeke sorununu çözmektedir.
  • Hücresel Veri Ayarlarını Sıfırlamak: Ağ ayarlarına ek olarak, cihazın hücresel veri ayarlarını da fabrika ayarlarına çevirmeyi deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda cihazın bu ayarlarında meydana gelen bozulmalar, şebeke hatalarına yol açabilmektedir.
  • Sim Kartı Çıkartmak: Sim kartınız herhangi bir sebepten dolayı telefonunuzla bağlantı kuramıyor olabilir. Sim kartınızı çıkartıp takarak bu problemi çözebilirsiniz. Ayrıca, SIM kartı telefona bağlayan metal yuvaya bağlı bulunan metal terminaller de düzgün bağlantı sağlamıyor olabilir. Bunun sebebi ise bağlantıyı engelleyecek toz ve benzeri parçacıkların varlığıdır. Kart yuvasını temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

Deneyebileceğiniz bir başka iPhone şebeke aranıyor sorunu çözümü ise sesli dolaşımdır. Operatörünüz ve kablosuz ağ ortaklığında meydana gelen bir aksaklık buna sebep olabilmektedir. Sesli dolaşım seçeneğini açıp kapatarak, bu hatanın giderilmesini deneyebilirsiniz.

iPhone Şebeke Aranıyor Sorunu
iPhone Şebeke Aranıyor Sorunu
Önceki yazı
iPhone Ön Kamera Bulanık Çekiyor, Ne Yapabilirim?
Sonraki yazı
Telefonum Yere Düştü Ses Var Görüntü Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı