iPhone soğuktan kapanıyor problemi özellikle kış aylarında sık görülen bir durumdur. iPhone cihazları normal sıcaklık altında iyi performans gösterir. Soğuk hava şartlarında iPhone cihazlarının direnci düşer. Bu da kapanmalarıyla sonuçlanır.

iPhone neden soğukta kapanıyor sorusu birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Bu sorunun cevabı soğuk hava ile karşılaşan iPhone cihazının depoladığı kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirmekte zorlandığıdır. Çevirme işlemi sırasında sıcaklık düştüğü için verim azalır. Verim azaldığı için batarya kullanılamaz duruma gelir ve cihaz kendini kapatır.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Soğuk Havalarda Cihaz Kullanıcılarının Yapması Gerekenler

Soğuk havalarda iPhone kullanıcılarının cihazlarını koruyabilecekleri bazı yöntemler bulunur. Daha üstü ve iPhone 6 soğukta kapanıyor problemi yaşayanların cihazlarının ısısını yüksek tutması gerekir. Cihazın yüksek ısıda tutulması için şu yöntemler izlenir.

  • Soğuk havalara çıkmadan önce iPhone cihazının yüksek miktarda şarjı olduğundan emin olun. Bu sayede soğuk hava koşullarında daha yüksek performans gösterir.
  • iPhone cihazını soğuk havalardan korumak için kılıfıyla birlikte kullanın. Bu sayede cihaz sıcak kalmış olur.
  • Cihazın içinde bulunan ağır uygulamalardan birini çalıştırın. Bu bir oyun olabilir. Bu sayede iPhone cihazı yüksek ısı sağlayacaktır.
  • Kış aylarında iPhone’un navigatör özelliğini kullanmayın. Bu aylarda hava çok soğuk olduğu için cihaz kendini hızlı bir şekilde kapatır.
  • iPhone cihazınızı cebinizde taşıyın. Açık havada kalan ya da elinde taşıdığınız cihaz daha hızlı kapanır.

iPhone’lar Neden Soğukta Kapanır Ve Çözümü Nedir?

Soğukta kapanan iPhone sorununun nedeni pil ömrünün geçici olarak kısalmasıdır. Soğuk hava yüzünden depoladığı kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviremeyen cihaz ömrü bir süre için son bulur. Cihaz soğuk havaya maruz kaldığı için yüksek performans gösteremez. Böyle durumlarda batarya direncini kaybettiği için cihaz kendi kendini kapatır.

iPhone cihazı soğuktan kapanmışsa hemen şarja takmayın. Kapanmadan 30 ile 40 dakika sonra cihazı açmayı deneyin. Eğer pil simgesi çıkıyorsa bu cihaz şarjının bittiği anlamına gelir. Kışın soğukta kapanan iPhone cihazlar için en az 10.000 mAh kapasiteli harici bir pil taşımak telefonu her koşulda şarj etmeye yardımcı olur.

iPhone parmak izi çalışmıyor sorunu neden olur? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Neden Olur?
Sonraki yazı
Telefonlarda NFC Özelliği Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı