iPhone video atma nasıl olur soruları daha çok iPhone kullanıcıları tarafından merak edilen bir konu oluyor. Çünkü iPhone cihazlarda Bluetooth ile dosya gönderimi Android cihazlarda mümkün olmuyor. Sadece iPhone telefonlara gönderme yapılır. Bunun haricinde dosya veya video göndermek isteyen kişilerin farklı yöntemler denemesi gerekir. iPhone kullanıcıları tarafından sonradan farkına varılan bir durum haline gelmiştir.

iPhone Telefona Dosya veya Video Gönderimi Nasıl Yapılır?

iPhone Video Atma
iPhone Video Atma

iPhone telefonlarının sadece birbirine dosya gönderme olayı mümkündür. Özellikle bu noktada cihazlar arasında gönderim sorunu olabiliyor. iPhone kullanıcıları yapacağı dosya gönderimi için aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir;

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

  • İlk olarak dosya gönderimini gerçekleştirmek için Bluetooth özelliğine sahip olmak gerekir.
  • Daha sonrasında Bluetooth aktif hale getirilir.
  • Cihaz eşleşmesi gerçekleşebilmesi için arama yapılır.
  • İstenilen cihaz ekranda görününce tıklama yapılarak eşleşmenin gerçekleşmesi sağlanır.
  • Eşleşme işlemi yapıldıktan sonra video veya dosya gönderimine hazır hale gelir.
  • Dosyalardan istenilen video seçildikten sonra gönderme işlemi için paylaş tuşuna basılır.

Servisimiz iPhone cihazlarda meydana gelen bu durum ve diğer tüm arıza problemleri için aktif bir hizmet vermektedir. Unutulmamalıdır ki iPhone cihazlar hassas bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı adresimiz gibi uzman kişiler tarafından işlemler yapılmalıdır.

iPhone Videoları İçe Aktarma

iPhone telefonlarda dosya aktarımı bazı durumlarda ne yazık ki gerçekleştirilemez hale gelir. Sadece iPhone kullanıcılarının Bluetooth yoluyla birbirine uzun videoları gönderebilir. Aksi durumlarda Android telefona bunu yapabilme şansları yoktur.  Bu durum firmamızda en çok merak edilen işlemlerden birisi oluyor. Günümüzde yer alan bazı uygulamalar kullanılarak işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Aslında burada yer alan videoların içe aktarma işlemidir. İlk olarak kamera adaptörünün iPhone Lightning bağlayıcısına takılması gerekir.

Telefonda yer alan dosyaların telefona aktarımı yapılabilir. Böylelikle daha sonrasında Android telefonun bilgisayara bağlanıp istenilen videoların aktarımı gerçekleştirilebilir. iPhone video atma nasıl olur diyenler için bir diğer durumlarda SD belleğin kart okuyucuya takılmasını sağlayarak dosya aktarımı gerçekleştirilebilir.  Bu alanda yardım almak isteyen kişiler kolaylıkla bizlere ulaşım sağlayabilir.

iPhone Video Aktarma Sorunu

iPhone kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı durumlar arasında yer alan iPhone video atma nasıl olur, en başta gelen konular arasında yer alır. Birçok iPhone kullanıcısının popüler bir şekilde karşılaştığı sorunlar arasında başta geliyor. Bu durum her ne kadar donanımsal hata şeklinde ifade edilse de aynı zamanda kullanıcının hatası da olabilir.

Çünkü burada iPhone telefonun bilgisayara bağlanarak video aktarımı gerçekleştirilebilir. Bazı durumlarda telefon bağlanma sorunu yaşar. Kullanılan USB kablonun telefonun bilgisayara bağlanmasına yardımcı olur. Fakat burada USB bozuk olduğunda veya temassızlık problemi ortaya çıkacağından dolayı video aktarımı sorunu yaşanır.

iPhone Video Aktarma Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone kullanıcılarının karşılaştığı video gönderme sorunlarında telefonun bilgisayara doğrudan bağlanmasıyla gerçekleştirilebilir. Kullanılan ekipmanın orijinal olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü orijinal olmayan parçanın telefona bağlanma sorununu beraberinde getirebilir. Ortaya çıkan temassızlık nedeniyle kullanıcı neye uğradığını anlamaz. Bu yüzden iPhone video atma nasıl olur gibi sorunları beraberinde getirebilir. Sorunun çözüme kavuşması için bu durumlar göz önünde bulundurulmalı. Son olarak bunu da eklemekte fayda vardır.

iPhone doğrudan bilgisayara bağlanacağı zaman ekrana gelen “bu bilgisayar dosyalarınıza erişim sağlasın mı” yazısına olumlu yanıt vermek gerekir. Bununla birlikte telefon kilidi varsa açılmalı ve işlemler gerçekleştirilmeli. iPhone cihazlar hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler bu tip işlemler konusunda dikkatli olmalıdır. Bu durumda uzman bir destek en doğru seçenek haline gelir.

Bütün Adımları Gerçekleştirdim Fakat Olumlu Sonuç Alamadım

iPhone Video Atma Nasıl Olur
iPhone Video Atma Nasıl Olur

Ne yazık ki bazı durumlarda istenilen sonuca olumlu varabilme durumu mümkün olmayabilir. Çünkü burada her şeye rağmen iPhone kullanıcısı telefonu bağlamakta sorun yaşamaktadır. Sorunun giderilebilir olması için yetkili servisten yardım alınabilir. Yetkili servisimizle iletişime geçmeniz halinde sizlere bu konuda bilgi verecektir. Ayrıca yapılan işlemlerin olumsuz sonuçlanması halinde telefonun bakım ve onarım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için telefonunuzu incelememiz gerekecektir. iPhone video atma nasıl olur sorununun giderilebilmesi için servisimizden destek alabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone Yamuldu Çözümü Nedir
Sonraki yazı
iPhone Ve iPad Virüs Temizleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı