iPhone wifi az çekiyor şeklinde oluşan can sıkıcı durumlar genel olarak her iPhone kullanıcısının başına gelen iletişim sorunlarındandır. Özellikle acil olarak bir wifi bağlantısına ihtiyaç duyulduğunda bile wifinin bağlanamaması ve bu konuda sorun oluşturması her bireyin canını sıkan bir durum olarak karşımıza çıkar.  Servisimiz ile iletişime geçerek iPhone sorunlarının nasıl çözümlendiğine dair bilgileri rahatlıkla bulabilirsiniz.

İPhone telefonlarda yaşanan wifi sorunları genellikle ağ yapısından ve akabinde veri sağlayıcısından oluşan sorunlardan kaynaklanabiliyor. Teknik servisimize gelen çoğu müşterinin bu gibi sorunlarında bu şekilde bir neden oluşabiliyor. Elbette iPhone wifi az çekiyor veya kopuyor   olmasının farklı nedenleri de olabilir. IPhone telefonunuz kimi zaman wifiyi  algılamıyor olabiliyor. Veyahut modeminiz şifreyi doğru şekilde girmiş olmanıza rağmen yine de kabul etmeyebilir.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda evinizde uygulayacağınız birkaç teknikle sorununuzu çözme ulaştırabilirsiniz. Lakin halen wifi çekmeme sorununuz iPhone telefonunuzda devam ediyorsa iPhone teknik servisimizle iletişime geçmeniz faydalı olur.

IPhone Wifi Sorunu İçin Yapılması Gerekli Olan Tavsiyeler Nelerdir?

İPhone Wifi Az Çekiyorne yapmalıyım
İPhone Wifi Az Çekiyorne yapmalıyım

iPhone telefonunuzun wifi çekmeme sorunu için tüm müşterilerimize sunduğumuz çözüm örnekleri arasında genel olarak var olan modem şifresinin yeniden cihaza girilmesi söz konusudur. Ayrıca şu şekilde çözüm tavsiyelerimiz de bulunmaktadır.

  • iPhone cihazınızın wifi kısmına gelerek var olan ağı unutmasını sağlamanız gerekir. Ardından ise Var olan modem şifrenizi yeniden girmeniz gerekir. Böylelikle cihazınız wifiye hızlıca bağlanmaya çalışır.
  • iPhone cihazınızın ayarlar kısmına gelerek genel ve sıfırla seçilmelidir. Ağ ayarlarını sıfırla dedikten sonra burada bulunan adımlar izlenmelidir. Bu sayede ağ sıfırlaması tamamlanmış olur. Sonrasında ise cihazınızı yeniden başlatarak, var olan sorunun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.
  • Ayrıca kimi zaman modemler belli bir süre bu arızayı verebiliyor. Altyapı sıkıntılarından dolayı donma veyahut farklı bir sorun nedeniyle teknik sorunlar oluşabiliyor. Böyle durumlarda yine Ip adresi alabilmek adına modeminizi açıp kapatmanız gerekir.
  • Aynı zamanda bu şekilde sorunu çözmeye çalışmanıza rağmen halen aynı sorunlar devem ediyorsa  bu defa da modemin üzerinde yer alan reset tuşunu kullanmalısınız. Reset tuşuna uzun süre ince uçlu bir aparat desteğiyle basarak modeminizin resetlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Modem resetleme aşamasında internet sağlayıcısına gereksiniminiz olur. Böylelikle farklı bir internet sağlayıcısından destek oluşturmalısınız.

Son olarak bu adımları izledikten sonra herhangi bir çözüm oluşmadığını anlarsanız bu defa da iPhone wifi az çekiyor sorununuz için iPhone cihazınızı alanında deneyimli servis ekibimize emanet edebilirsiniz. Kısa bir zaman sonra cihazınızda meydana gelen teknik arıza deneyimli ekibimiz tarafımdan giderilerek tarafınıza teslimi yapılır.

iPhone Wifi Sorunu Yaşayan Müşterilerin Teknik Servis Ekibimize Belirttikleri Şikâyetler

İPhone Wifi Az Çekiyor
İPhone Wifi Az Çekiyor

iPhone wifi çekme sorunu çok sayıda iPhone kullanıcısının karşılaştığı teknik sorunlardan birisidir. Bu sorunun oluşmasında kimi zaman modem ayarlarında oluşan aksaklıklar ve böylece var olan ağın algılanmaması gibi nedenlerden dolayı müşterilerimiz teknik servisimize müracaat ediyor. Müşterilerimizin iphone wifi az çekiyor veya kopuyor sorunları sırasında yaşamış oldukları şikâyetler şöyledir:

Cihaz modeme yakın olduğu sırada wifi çekiyor, fakat uzaklaştıkça internet çekmeme sorunu yaşıyorum.

WhatsApp Destek Hattı

  • Wifi sorunu yaşıyorum kesin çözüm istiyorum.
  • iPhone wifi hiçbir şekilde bağlanmıyor
  • iPhone wifi az çekiyor, kopuyor
  • Wifi işaretim soluk gri oluyor.
  • iPhone wifi kopma ve çekmeme sorunu

Bu yüzden iPhone cihazlarına servisimize getiren müşterilerimizin iPhone wifi az çekiyor sorunlarına kaliteli, ekonomik olacak şekilde çözüm sağlıyoruz.

Önceki yazı
İPhone Zil Sesi Sorunu Çözümü
Sonraki yazı
iPhone U2 Entegre Değişimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı