iPhone Xs ekran değişimi, ekranı hasar görmüş veya arızalanmış olan iPhone Xs modellerinde yapılan işlemdir. Değiştirilmesi gerekli ekranlar, özel ekran üreticilerinden tedarik edilen ve ayrıca Apple tarafından onaylanmış ekranlardır.

iPhone Xs Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone XS ekran değişimi nasıl yapılır sorusu birçok kullanıcının merak ettiği konulardandır. Apple tarafından onaylanmış iPhone Xs ekranlarının değiştirilmesi aslında Apple tarafından yetkili ustalar tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Böylece usta, iPhone Xs cihazının arızalı ekranını kontrol ederek, arızalı ekranın tamamen değiştirilmesi gerektiğini duruma göre belirlemektedir. Daha sonra, usta cihazın arızalı ekranını çıkartıp, yeni ekranı takarak ve cihazın yeniden başlatılmasını sağlar.

İPhone Xs ekranının değiştirilmesi, teknik yeterliliği ve özellikle deneyimi olan bir teknisyen tarafından gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda iPhone Xs ekran değişimi, bir çok farklı parçaya sahip olduğu için, her parçanın doğru şekilde takılması ve bu yüzden bağlantıların sağlanması gerekmektedir.

Aksi takdirde, ekranın düzgün çalışmaması veya sadece birkaç dakika çalışması muhtemeldir. iPhone Xs ekran değişiminde, önemli olan, iPhone Xs ekranının modeli ve böylelikle kalitesi hakkında doğru bilgiye sahip olmaktır.

iPhone Xs Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone ekran değişimi yapılır
iPhone ekran değişimi yapılır

iPhone Xs ekran değişimi fiyatları, cihazın modeli ve aslında  ekranın kalitesi gibi farklı sebeplerden dolayı farklılık gösterebilir. Apple yetkili servislerinde, iPhone Xs arızalı ekranının değiştirilmesi için [year] [nmonth] fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

BURAYA TABLO GELECEK

iPhone Xs ekran değişim fiyatları, farklı satıcıların farklı fiyatlarına bağlı olarak değişmektedir. iPhone Xs ekran değişim fiyatları, iPhone Xs ekranının modeline ve kalitesine bağlı olarak, aralıklar halinde değişmektedir.

Örneğin, iPhone XS ekranının orijinal modeli ve kalitesi, diğer modellerin ve kalitelerin fiyatlarına göre daha yüksek olabilir. Son olarak;  iPhone Xs ekran değişim fiyatları, parça ve takılış maliyeti, işçilik maliyeti ve satıcının alım fiyatları gibi diğer maliyetler göz önünde bulundurularak belirlenir.

iPhone Xs Ekran Değişimi İşlem Basamakları Nelerdir?

iPhone Xs Ekran değişimi işlem basamakları şu şekildir:

  • Elinizi yüksek derecede hasarlı olmasını önlemek için güvenlik önlemlerini almalısınız. Ayrıca, doğru araçları ve aletleri kullanın.
  • iPhone Xs arka kapağını çıkarmak için kullanılan özel bir vidalayıcı kullanılmalıdır. Ardından, anahtar kasasının etrafındaki vidaları çıkarılmalıdır. Son olarak, arka kapaktan veya ön kapağından ekranı sökme işlemi yapılmalıdır.
  • iPhone XS’in yeni ekranını değiştirmeye çalışılır. Yeni ekranın kablolarını takın veya kabloları takılı ekranı sabitlenmelidir. Ardından, yeni ekranın kablolarını kontrol edin ve ekranın güzelce kenetlendiğinden emin olmak gerekir.
  • Son olarak, iPhone XS’in ekranının doğru şekilde değiştirildiğinden emin olmak için, ekranın arka kısmından bir göz atılmalıdır. Her şeyin doğru şekilde takıldığından emin olmak için, her kablo ve bağlantıyı kontrol edilmelidir.

iPhone Xs Ekran Değişimi Hakkında Detaylar

iPhone XS ekran değişimi fiyatı
iPhone XS ekran değişimi fiyatı

Cep telefonu, özellikle İPhone XS modelleri ile her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile her zaman gündemde oluyor. Bu modellerin özellikleri ve kullanımı kolaylığı ile kullanıcıların kalbindeki yerini almış durumda.

Ancak cep telefonlarının günlük kullanım için önemli olan pil ömrünün kısa olması veya ekranın kırılması gibi durumlar ile çözüm arayan kullanıcılar için garanti kapsamındaki İPhone XS ekran değişim fiyatı ortalama 1000 ila 1500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ön cam değişimlerinin ise aynı gün içerisinde yapılması mümkündür.

Bu durumda telefonunuzun ekranının değişim işlemini, teknik servis tarafından güvenli ve profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ekran değişim sonrasında, telefonunuzun özelliklerinin doğru şekilde çalışmasının sağlanması için gerekli olan batarya değişiminin ortalama 30 dakika içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

iPhone Xs ekran değişimi, İPhone XS Max gibi modeller için ekran değişim işlemleri nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, eğitimli ve profesyonel bir teknik servisimiz tarafından hizmet alabilirsiniz.

Önceki yazı
iPhone XR Ekran Değişimi
Sonraki yazı
iPhone XS Max Ekran Değişimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı