Ödemeli arama, telefonunda yeterli bakiyesi olmayan kişilerin konuşma yapabilmelerini sağlayabilen bir uygulamadır. Çok uzun zamandan bu yana Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarında kullanılabilen ödemeli arama özellikle aciliyet gerektiren durumlarda kişiyi kurtarabiliyor.

Ödemeli Arama Nedir?

Telefonlarda yeterli bakiye olmadığında ya da faturalı hattaki dakikalar kullanıldığında çağrı atarak karşı taraf ile iletişime geçilebiliyordu. Ancak telefondaki bakiye 0’sa ve fatura sona erdiyse birisiyle iletişime geçmekte güçlük çekilebiliyordu. Ancak ödemeli aramalar sayesinde karşı tarafa ulaşmak mümkün hale geldi.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

ödemeli arama
ödemeli arama

Ödemeli arama, aramanın karşı tarafa yansıtılması işlemidir. Örneğin Elif’in hattında dakika ve TL yok diyelim. Elif arkadaşı Ayşe’yi arayacağı zaman yetersiz bakiye uyarısı ile karşılaşır. Eğer Elif ödemeli arama isteğinde bulunursa Ayşe’ye bildirim gider ve kendini aramasını sağlar.

Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Ödemeli arama farklı operatörlerde farklı şekillerde işlemektedir. Bu nedenle operatörlere göre ödemeli arama nasıl yapılır aşağıda detaylı bir şekilde anlattık.

ödemeli arama nasıl yapılır
ödemeli arama nasıl yapılır

Her operatörde karşı ödemeli arama farklı şekilde yapıldığından kendi operatörünüze uygun olan başlığa göz atmanız gerek.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell hatlarda ödemeli arama yaparken tuşlama ekranına *135*numara# yazılmalıdır. Daha sonra ara tuşuna basılmalı ve ödemeli arama talebinde bulunulmalıdır.

Bu tuş kombinasyonundan sonra karşıdaki kişiye ödemeli çağrı isteği gider. Karşı taraf bu çağrıyı kabul ederse konuşma başlatılır.

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone ödemeli arama kombinasyonu *149*numara# şeklindedir. Vodafone hat sahibi bu tuşlamayı yaptıktan sonra arama tuşuna basmalı ve karşı tarafa talebini iletmelidir.

Yine aynı şekilde karşı tarafa talep iletilir ve aramayı kabul etmesi beklenir. Karşıdaki kişi aramayı kabul ettiğinde konuşma başlar.

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom ödemeli arama için 9696’ya kısa mesaj atılmalıdır. Bu kısa mesajda karşı taraftaki kişinin telefon numarası başta 0 olmadan yazılmalıdır. Daha sonra mesaj iletilmeli ve karşı tarafın aramayı kabul etmesi beklenmelidir.

Ödemeli aramalarda karşı taraftaki kişinin hattının ne olduğu önemli değildir. Önemli olan ödemeli arama talebi gönderecek kişinin doğru tuş kombinasyonlarını yapmasıdır.

Önceki yazı
Xiaomi Teknik Servis
Sonraki yazı
İCloud Hesap Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı