Poco X3 Pro Bootloop sorunu, cihazın açılış işlemi sırasında bir hata oluştuğunda meydana gelir ve bu yüzden cihaz sürekli olarak açılıp kapanır. Bu sorun, cihazın donanımı, yazılımı veya her ikisinin bir kombinasyonu nedeniyle ortaya çıkabilir. Ancak, endişelenmeyin, birkaç adımı izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Poco X3 Pro Bootloop Sorunu Nasıl Çözülür?

Poco X3 Pro Bootloop Sorunu Çözümü
Poco X3 Pro Bootloop Sorunu Çözümü

Öncelikle, cihazınızın bataryasının şarjının yeterli olduğundan emin olun. Daha sonra, cihazınızı “Recovery Mode” (Kurtarma Modu) veya “Fastboot Mode” (Hızlı Önyükleme Modu) gibi alternatif önyükleme modlarında açmayı deneyin. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Cihazınızın bataryasını çıkarın veya cihazınızı kapatın ve ardından Power düğmesine basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın.
 • Cihaz açıldığında, hemen ardından “Volume Up” (+) ve “Power” düğmelerine birlikte basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın.
 • Cihazınız açıldığında, Kurtarma Modu veya Hızlı Önyükleme Modu seçeneklerini gösteren bir menü göreceksiniz.
 • Kurtarma Modu’nu seçmek için “Volume Up” (+) ve “Volume Down” (-) düğmelerini kullanarak gezinin ve “Power” düğmesine basmanız gerekir.
 • Hızlı Önyükleme Modu’nu seçmek için “Volume Down” (-) düğmesini kullanarak seçeneği işaretleyin ve ardından “Power” düğmesine basın.
 • Cihazınızı bu modlarda başarıyla açtıktan sonra, Önbellek Bölümünü Temizle) seçeneğini seçerek önbellek bölümünü temizleyin.
 • Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve normal olarak açılması gerektiğini gözlemleyin.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama İşlemi

Yukarıdaki verilen adımlar sorunu çözmezse, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu adımları takip etmek için:

 • Cihazınızın bataryasını çıkarın veya cihazınızı kapatın ve ardından Power düğmesine basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın.
 • Cihaz açıldığında, hemen ardından “Volume Up” (+) ve “Power” düğmelerine birlikte basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın.
 • Cihazınız açıldığında, Kurtarma Modu veya Hızlı Önyükleme Modu seçeneklerini gösteren bir menü göreceksiniz
 • Kurtarma Modu’nu seçmek için “Volume Up” (+) ve “Volume Down” (-) düğmelerini kullanarak gezinin ve “Power” düğmesine basın.
 • Verileri Sil/Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçin.
 • Evet, seçeneğini seçin ve işlemi onaylayın.
 • İşlem tamamlandıktan sonra Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneğini seçerek cihazınızı yeniden başlatın.

Bu adımlar sorunu çözmezse, cihazınızı profesyonel hizmet veren teknik servisimize getirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bootloop sorunu, cihazınızın donanımı veya yazılımı ile ilgili daha ciddi bir sorunun işareti olabilir ve uzman teknik destek ekibimiz tarafından incelenmesi gerekebilir.

Poco X3 Pro Bootloop Sorunu Nasıl Çözülür?

Cihazınıza yüklediğiniz herhangi bir uygulamanın güvenilir olduğundan emin olmalısınız ve cihazınıza zararlı bir yazılım yüklememe konusunda dikkatli olmalısınız. Ayrıca, cihazınızı güvenli bir yerde saklayın ve özellikle düşürmemeye dikkat edin.

Cihazınızın bataryasının ömrünü uzatmak ve cihazın donanımının sağlıklı çalışmasını sağlamak için, düzenli olarak aslında bataryayı tamamen boşaltarak ve tamamen şarj ederek kullanın. Aynı zamanda cihazınızın güçlü bir antivirüs yazılımı ile korunmasını sağlayın.

Son olarak, cihazınızda önemli verileriniz varsa, düzenli olarak yedekleyin. Bu, herhangi bir sorun durumunda verilerinizi bu sayede kaybetmenizi önleyecektir.

WhatsApp Destek Hattı

Poco X3 Pro için Alternatif Çözümler

Poco X3 Pro Bootloop Sorunu
Poco X3 Pro Bootloop Sorunu
Poco X3 Pro Bootloop Sorunu
Poco X3 Pro Bootloop Sorunu

Bootloop sorunu, herhangi bir akıllı telefon cihazında ortaya çıkabilecek yaygın bir sorundur. Ancak, yukarıdaki adımları izleyerek cihazınızın bootloop sorununu çözebilir ve böylece cihazınızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak, cihazınızın bootloop sorununu çözmek için diğer bir seçenek de cihazınızı sıfırlamaktır. Bu işlem, cihazınızdaki tüm verileri siler, ancak bootloop sorununu çözebilir.

Bootloop sorunu, cihazınızın normal çalışmasını engelleyebilir ve cihazınızda önemli verileriniz varsa büyük bir sorun oluşturabilir. Poco X3 Pro bootloop sorunu için servisimizden hizmet ve bilgi alabilirsiniz.

Önceki yazı
Poco X3 Pro Kamera Sorunu
Sonraki yazı
Poco X3 Pro Bir Anda Kapandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı