Redmi 9t kapandı açılmıyor sorunu birçok kullanıcı tarafından yaşanıyor. Bu sorunun çözümünün anlaşılması ve çözülmesi için Redmi 9T cihazının, ne kadar güncel ve ne gibi donanımların olduğu gibi temel bilgilerin anlaşılması gerekiyor. Redmi 9T, son derece popüler bir akıllı telefon modelidir. Ancak, bazen kullanıcılar cihazlarının kapandığını ve açılmadığını bildirirler. Bu sorunun birkaç nedeni olabilir ve çözümleri de değişebilir. Bu yazıda, Redmi 9T’nin neden kapandığını ve açılmadığını, sorunları nasıl teşhis edebileceğinizi ve çözümleri neler olduğunu anlatılacaktır.

Redmi 9T Cihazının Özellikleri

Redmi 9t Kapandı Açılmıyor ne yapmalıyım
Redmi 9t Kapandı Açılmıyor ne yapmalıyım

Redmi 9T cihazının, Qualcomm Snapdragon 662 işlemcisinden desteklenen 6.67 inçlik bir ekrana, 8 GB RAM’e ve aynı zamanda 128 GB dahili depolama alanına sahip olduğunu belirtmek gerekir. Cihaz, 5000 mAh bataryaya sahip olup 48 MP ana kamerası ile bu sayede çekim yapmak için kullanılabilir. Ayrıca, cihazın bir arka delikli ekran, çift arka kamera ve özellikle 4K video kaydına destek sağlayan bir fotoğraf makinesi gibi diğer özellikleri de bulunur.

Redmi 9T Cihazının Açılmama Sorununun Nedenleri

Redmi 9T cihazının açılmama sorunu, cihazın kullanılmaya başlamadan önce kötü bir şekilde yüklenmesinden, cihazın sıfırlanmasından veya cihazın güncellemesinden kaynaklanabilir. Bu sorunun ortaya çıkmasının bir diğer nedeni de cihazın kullanılırken çok sıcak bir ortamda kullanılmasından kaynaklanabilir.

Redmi 9T Cihazının Açılmama Sorununun Çözümü

Redmi 9T cihazının açılmama sorununu çözmek için, kullanıcılar cihazının sıfırlanmasını veya cihazın güncellemesini yapmalıdır. Ayrıca, cihazın kullanılırken çok sıcak bir ortamda kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Bunun yanı sıra, cihazın doğru şekilde yüklenmesinden emin olmak için kullanıcılar cihazın herhangi bir güvenlik duvarının etkin olup olmadığını da böylelikle kontrol etmelidir.

Pil Sorunu

Birçok durumda, Redmi 9T’nin kapanması ve açılmamasının nedeni pil sorunlarıdır. Pil ömrü dolabilir, cihazın şarjı bitirebilir veya pil hasar görebilir. Bu nedenle, öncelikle pil sorunlarını çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Cihazın şarj edildiğinden emin olun ve en azından 30 dakika şarjda bırakın.
 • Şarj cihazını değiştirin ve farklı bir USB kablosu deneyin.
 • Cihazın bataryasını çıkarıp yeniden takın.

Yazılım Sorunu

Redmi 9T’nin yazılımı da kapanma ve açılmama sorunlarına neden olabilir. Yazılım çökmeleri veya güncelleme sorunları, cihazın kapatılması ve açılmamasına neden olabilir. Bu durumda, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Cihazınızın yazılımını güncelleyin. Bu, cihazınızın en son sürümüne yükselmesini sağlayabilir.
 • Cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu işlem bu yüzden tüm verilerinizi silecektir, ancak yazılım sorunlarını giderir.

Donanım Sorunu

Bazen Redmi 9T’nin kapanması ve açılmamasının nedeni donanım sorunları olabilir. Bu sorunlar, cihazın düşmesi veya darbe alması gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Bu durumda, aşağıdaki adımları izleyin:

WhatsApp Destek Hattı

 • Cihazınızın fiziksel durumunu kontrol edin. Çatlaklar veya hasarlar varsa, cihazın bir teknisyen tarafından onarılması gerekebilir.
 • Cihazınızın içindeki bağlantıların doğru şekilde yapılandırılmış olup olmadığını kontrol edin. Bu işlemi yaparken dikkatli olun, çünkü cihazın içindeki bileşenlere zarar verebilirsiniz.

Sorunu Ortadan Kaldırmak İçin Tavsiyeler

Redmi 9t Kapandı Açılmıyor
Redmi 9t Kapandı Açılmıyor

Bu sorunla karşılaşmanın önüne geçmek için, cihazınızın düzgün kullanımına özen göstermelisiniz. Aşağıdaki ipuçları, cihazınızın daha uzun süre sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilir:

 • Cihazınızı sıcak ve nemli ortamlardan uzak tutun.
 • Cihazınızın pilini aşırı yüklemeyin ve aslında mümkün olduğunca orijinal şarj aleti ve kablosunu kullanın.
 • Cihazınızı aşırı yüklenmiş uygulamalarla doldurmayın ve gereksiz dosyaları silin.
 • Cihazınızın güncellemelerini düzenli olarak kontrol edin ve yükleyin.
 • Cihazınızı düzenli olarak temizleyin ve koruyucu kılıf ve ekran koruyucu kullanın.
 • Son olarak; cihazınızın garanti süresi içinde olup olmadığını kontrol etmeniz de önemlidir.

Redmi 9t kapandı açılmıyor sorunu için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Önceki yazı
Redmi Note 10 Pro Mikrofon Sorunu
Sonraki yazı
Poco X3 Pro Ses Sorunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı