Samsung S22 Ultra model cihazlarda kronik bir sorun haline gelen ekran problemi bazı kullanıcıların canını sıkabilmektedir. Ekranda kalın bir çizgi ile kendini gösteren Samsung S22 Ultra ekran hatası genellikle ekranın frekans ayarları ile ilgili olarak ortaya çıktığı düşünülse de arka planda telefon kullanımındaki hatalar önemli rol oynayabiliyor. Peki bu sorunun çözümünde nasıl bir yol izlenmeli? İşte detaylar…

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası Nedir?

Samsung S22 Ultra ekran problemi ekranın dikey veya yatay kısmında görülen ve artık kronik bir sorun olarak işlenen bir sorundur. Bu cihazlarda ekranda düz bir çizgi oluşur. Kalınlığı diğer telefon çizgi hatalarına göre daha fazladır. Genellikle parmak kalınlığında bir çizgi ortaya çıkar ve telefonun kullanımını olumsuz etkiler.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Bu ekran sorununda dokunmatik işlevlerde herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Hatta çizginin geri kalan kısmında ekran kalitesi ilk günkü ile aynıdır. Yalnızca çizginin ilerlediği kısımda arka plandaki nesneler, videolar, görseller vb. görüntüler görülmez.

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası Neden Olur?

Uzmanlar bu hataların genellikle üretim hatasına bağlı frekans problemleri ile ortaya çıktığını düşünmektedir. Ancak beraberinde farklı nedenler de bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Örneğin telefon sahibinin telefonunu yere düşürmesi veya telefona sert bir cisim çarpması gibi…

Bu cihazların ekranı çizilme açısından dayanıklı olmadığı için görülme sıklığı da fazladır. Bu da sorunun çözümü için çeşitli stratejilerin üretilmesini sağlamıştır. Peki Samsung S22 Ultra ekran hatası nasıl çözülür?

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası Çözümü Nedir?

Bu cihazlardaki ekran sorunu kronik olarak nitelendirilse de işlem yapılabilmesi için öncelikle detaylı bir inceleme yapılmalıdır. Firmamız bu konuda gerekli bütün ön tespit çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Eğer bir bağlantı problemi nedeniyle ekran hatası ortaya çıktıysa çözüm kolay olmaktadır. Ama ekranın ölmesi durumunda ekran değişimi işlemini yapmak gerekmektedir. Bu noktada firmamızın ekran değişimi hizmetleri devreye girmektedir. Garantili ekran değişimi hizmetimiz ile telefon ekranınızı orijinalleri ile değiştirerek ilk günkü kaliteyi yakalıyoruz.

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası Garanti Kapsamına Girer Mi?

Eğer telefonunuz garanti kapsamında ise garantiden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Üretim kaynaklı bir sorun varsa ve garanti koşulları sağlanıyorsa Samsung firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası Nedir
Samsung S22 Ultra Ekran Hatası Nedir
Önceki yazı
Telefonumun Sesi Azaldı Sorunu ve Çözüm Yolları
Sonraki yazı
Yenilenmiş iPhone Nasıl Anlaşılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı