Günümüzde elektronik cihaz kullanan herkes öncelikli olarak garantili cihazlara yönelir ve olası bir olumsuzluk durumunda garanti hizmetinden yararlanmak ister. Peki, Samsung şarj soketi garantiye girer mi?

Samsung marka cihazlarda, şarj soketleri zamanla eskisi gibi randıman vermeyebilir veya bozulabilir. Ancak bu durumun garanti kapsamına girip girmediğini belirleyecek olan ince bir çizgi vardır. Eğer şarj soketi cihazın düşmesi nedeniyle veya şarj aletinin ters olarak takılması sonucu aşınması nedeniyle bozulursa, bu işlemler kullanıcı hatası olarak öngörüldüğü için garantiye girmez. Ancak yeni satın alınan bir cihazın şarj soketinde bozulma meydana gelirse, yetkili servisin incelemeleri doğrultusunda garanti kapsamına alınabilir.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Şarj Soketi Hangi Durumlarda Garanti Kapsamına Girer?

Elbette gerek sıfır gerekse de ikinci el olsun, satın alınan cihazın garantili olması her insanın içini ferahlatan bir etkendir. Peki, garanti her durumda devreye girer mi ya da Samsung şarj soketi garantiye girer mi? Bu soruya verilecek ilk cevap olarak işlevini kaybeden bir cihaz veya cihaz parçasının garanti kapsamına girebilmesi için aşağıda sıraladığımız hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Herhangi bir şekilde kullanıcı hatası olmaması gerekir.
  • Fabrika çıkışında hatalı olduğu tespit edilmesi gerekir.
  • Bir aşınma veya zorlama olmaksızın kendi kendine bozulmuş olması gerekir.

Bu maddelere uyarak işlevini yitiren şarj soketinin garanti kapsamında değerlendirilmesi için arızanın garanti süresi içerisinde meydana gelmiş olması gerekmektedir.

Budak GSM servisi Samsung cihaz sahiplerine, soket yenilemeleri konusunda da profesyonel olarak servis vermektedir. Soket değişimi ve diğer mobil servis hizmetlerinde her daim 1. sınıf kalitede orijinal yedek parçalarla müşterilerinin hep yanındadır. Eğer siz de Samsung şarj soketi değişimi yaptırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Samsung Şarj Soketi Garantiye Girer Mi
Samsung Şarj Soketi Garantiye Girer Mi

Samsung Şarj Soketi Değişimi Nasıl Olur?

Samsung şarj soketi garantiye girer mi sorusuna cevap verdikten sonra, şarj soketi değişimi hakkında bilgi verebiliriz. Eğer cihazın garantisi yoksa ya da bozulan soket garanti kapsamına girmiyorsa belli bir ücret karşılığında değiştirmek gerekir. Eğer sokette herhangi bir bozulma veya manyetik hasar mevcut değilse bu durumda tamir cihetine gidilmesi önerilir. Ancak şarj soketi bozuksa ve tamir edilemeyecek durumdaysa değiştirilmesi faydalı olacaktır.

Önceki yazı
Cepustam.com Güvenilir Mi? Cepustam.com Kimdir?
Sonraki yazı
Akıllı Telefon Kameram Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı