Bugünkü blog içeriğimizde Samsung telefon ısınma sorunu ile ilgili bilgiler verdik.

Samsung telefon ısınma sorunu Nedenleri

Samsung telefonunuzun aşırı ısınmasıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçok Samsung telefon kullanıcısı bu sorun ile karşı karşıya. Birkaç farklı olası neden olsa da, sorunu çözmenin birkaç farklı yolu da vardır. Bu yazıda, aşırı ısınmanın en yaygın nedenlerinden bazılarının yanı sıra bunları düzeltmenin en iyi yollarından size bahsedeceğiz.

Aşırı ısınmanın en yaygın nedenlerinden biri, telefonunuzu çok uzun süre kullanmaktır. Sürekli olarak telefonunuzdaysanız, web’de geziniyor, oyun oynuyor veya video izliyorsanız, telefonunuzun aşırı ısınmaya başlaması muhtemeldir. Bu sorunu çözmek için, gün boyunca telefonunuzu kullanmaya ara vermeyi deneyin ve soğuması için bekleyin.

Aşırı ısınmanın bir başka olası nedeni de telefonunuzu sıcak bir ortamda kullanmaktır. Yaz mevsimindeyseniz ve telefonunuzu doğrudan güneş ışığında kullanıyorsanız telefonunuzun aşırı ısınması muhtemeldir. Bu durumlarda yapılacak en iyi şey telefonunuzu kullanmaktan kaçınmak veya en azından serin bir ortamda bir süre muhafaza etmektir.

Çözüm üretemediğiniz ısınma sorunu için bizden teknik destek alabilirsiniz. Web sitemizde yer alan iletişim seçeneklerinden birini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzu uzun süre soğuk bir ortamda kullanıyorsanız, bu da aşırı ısınmaya neden olabilir. Telefonun bataryası soğukken verimli çalışamaz ve bu da aşırı ısınmasına neden olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız telefonunuzu daha sıcak bir ortamda tutmaya çalışın ve soğukta uzun süre kullanmaktan kaçının. Burada telefon güç kullanmaya çalışacağı için ısınma sorunu ortaya çıkar.

Samsung Telefon Isınma Sorunu Nedenleri
Samsung Telefon Isınma Sorunu Nedenleri

Aşırı ısınmanın yazılımla ilgili birkaç nedeni de vardır. Telefonunuzun yazılımının eski olması, telefonun aşırı ısınmasına neden olabilir. Bunu düzeltmek için her zaman en son yazılım sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ayrıca, arka planda çalışan çok sayıda uygulamanız varsa, bu da telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olabilir. Bunu düzeltmek için kullanmadığınız uygulamaları kapatmayı deneyin ve arka planda çalışan uygulama sayısını sınırlayın.

Samsung telefonum çok ısınıyor ne yapabilirim?

Bir Samsung telefon kullanıyorsanız telefonunuzun oldukça kolay bir şekilde ısınma eğiliminde olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bunun olmasının birkaç nedeni olabilir ve neyse ki sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

WhatsApp Destek Hattı

Telefonunuzun aşırı ısınmasının bir nedeni bataryadır. Pil eskir veya hasar görürse aşırı ısınmaya başlayabilir. Bu, özellikle telefonunuzu çok kullanıyorsanız veya aşırı sıcaklıklara maruz kalmışsa geçerlidir.

Aşırı ısınmanın bir başka nedeni de telefonunuzun işlemcisinin fazla çalışması olabilir. Çok fazla uygulama çalıştırıyorsanız veya oyun oynuyorsanız bu durum görülür.

Telefonunuz aşırı ısınıyorsa sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Önerdiğimiz ilk yöntem telefonunuzu kullandığınız süreyi sınırlamaya çalışmaktır. Çok fazla uygulama kullanıyorsanız, bazılarını kapatın. Eğer oyun oynuyorsanız, ara sıra mola verin.

Bunları denedikten sonra bile telefonunuz hala aşırı ısınıyorsa, onu değiştirmeniz gerekebilir.

Samsung Telefon Isınma Sorunu
Samsung Telefon Isınma Sorunu

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
iPhone Şarj Soketi Temizliği Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek İçin Ne Yapabilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı