Telefon batarya şişmesi ekrana zarar verir mi sorusunun cevabını bu içeriğimizde verdik.

Telefon Batarya Şişmesi Ekrana Zarar Verir Mi? Tüm Detaylarıyla

Batarya şişmesi, özellikle lityum iyon batarya kullanan birçok cihazda yaygın bir sorundur. Sorun, bataryanın telefonun ekranına veya kasasına zarar verebilecek şekilde genişlemeye ve şişmeye başladığında ortaya çıkar. Bazı durumlarda batarya patlayarak bile açılabilir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Bunun olmasının birkaç nedeni vardır, ancak en yaygın olanı bataryanın eskimesi ve bozulmaya başlamasıdır. Bu, özellikle daha kalitesiz batarya modelleri için geçerlidir. Batarya bozulduğunda, kasanın içinde biriken ve bataryanın şişmesine neden olan gazları serbest bırakmaya başlar.

Batarya şişmesini önlemenin cihazınızın aşırı ısınmasına izin vermemek, %100 şarj etmemek ve uzun süre takılı bırakmamak gibi birkaç yolu vardır. Ancak, tüm bu önlemleri alsanız bile, bataryanızın bir noktada şişme olasılığı her zaman vardır.

Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır
Yavaşlayan Telefon Nasıl Hızlandırılır

Bataryanız şişmeye başlarsa, hasarı azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Küçük çaplı şişlikler için bataryayı cihazdan çıkarıp serin ve kuru bir yere koymayı deneyebilirsiniz. Bu, şişmeyi durdurmaya ve daha fazla hasarı önlemeye yardımcı olacaktır.

Batarya zaten patlamışsa, pisliği temizlemeniz ve ardından bataryayı uygun şekilde atmanız gerekir. Ayrıca ekranı veya kasayı tamir ettirmek için cihazı bir tamirhaneye götürmelisiniz, çünkü bunların kendi başınıza değiştirilmesi pahalı olabilir. Parça değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Batarya Şişmesine Ne Sebep Olur?

Çoğu telefon sahibi batarya şişmesi ile karşı karşıya gelmiştir. Genellikle bunun nedeni, bataryanın sıcak bir arabada veya doğrudan güneş ışığı altında çok uzun süre kalmış olmasıdır. Batarya aşırı ısıya maruz kaldığında şişme meydana gelir ve bu da iç basıncın artmasına neden olur. Bu, bataryanın akmasına, şişmesine ve hatta patlamasına neden olabilir.

Şişmiş bir batarya mutlaka telefonunuzun bittiği anlamına gelmese de kesinlikle üstüne düşülmelidir. Şişmiş bir batarya telefonunuzun ekranına zarar verebilir ve hatta telefonun alev almasına neden olabilir.

Şişmiş Batarya Nasıl Tamir Edilir?

Batarya şişmesi, lityum iyon bataryanın aşırı şarj edilmesinden kaynaklanan bir durumdur. Bu, bir telefon çok uzun süre takılı kaldığında veya telefon şarj olurken kullanıldığında meydana gelebilir. Şişmiş bir batarya, telefonun dokunulduğunda ısınmasına ve ayrıca ekranın şişmesine neden olabilir.

Bataryanız şişmişse, yapılacak en iyi şey telefonunuzu tamir için bir profesyonele götürmektir. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmak, telefonunuzun daha fazla zarar görmesine ve hatta bozulmasına neden olabilir. Batarya değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Neden Yavaşlar
Telefon Neden Yavaşlar
Önceki yazı
Telefon Neden Yavaşlar?
Sonraki yazı
Telefon Hiç Şarj Almıyor – Batarya Değişimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı